Гімнастика цигун для здоров’я та схуднення

Цигун – духовні і фізичні практики, прийшли із стародавнього Китаю. Популярність методу духовного вдосконалення в чому пояснюється тим, що гімнастика дозволяє не лише вдосконалювати свій дух, а й тіло, виробляючи на організм цілющу дію. Навіть назва методики засноване на використанні двох ієрогліфів енергії «ци» і дії – «гун».

Тайцзи цигун – сучасне застосування стародавніх постулатів

Особливу популярність в останні роки набула гімнастика цигун, що дозволяє провести комплексне оздоровлення організму.

Система дає прекрасний ефект при мінімальних зусиллях і не вимагає спеціального обладнання. Перевагою комплексу є той факт, що виконувати прості вправи цигун можуть люди будь-якого віку.

Починати заняття рекомендується безпосередньо після пробудження, виконавши кілька попивають рухів, максимально розтягуючи тіло.

Потім, виконують невелику розминку і приступають до самого комплексу.

При цьому необхідно:

  • Зберігати рівне дихання протягом усього заняття, концентруючи увагу на вправі і виконуючи рухи плавно. Мова в цей час повинен торкатися верхнього неба;
  • Не можна робити паузи між вправами, перехід повинен бути безперервним;
  • Використовується дихальна гімнастика цигун, під час якої вдих відбувається через носові ходи з одночасним втягуванням живота, а видих – через рот, з випинанням черевної стінки. Часто подібний спосіб дихання називають «парадоксальним», так як звикнути до нього непросто.

Цю гімнастику можна розглядати, як цигун для початківців. Кожна вправа несе терапевтичний ефект. Але, якщо необхідно поправити здоров’я, а не просто зміцнити його, варто звернути увагу на інші напрямки, наприклад, цигун для хребта або придбання по-справжньому стрункої фігури.

Цигун для схуднення – зменшення ваги без виснажливих навантажень

Шанувальники китайської гімнастики впевнені, цей метод дозволяє швидко і ефективно впоратися з наслідками стресу, завдяки яким організм відчуває власну незахищеність і починає запасати жир. З допомогою найпростіших вправ можна привести в норму енергетичний баланс, істотно знизити апетит і знайти гармонію.

Програма вправ розділена на 3 частини:

  • перша – покликана розігріти м’язи, сформувати правильне глибоке дихання, прискорити процеси метаболізму;
  • друга – спрямована на правильне дихання і роботу глибоких м’язових шарів в області живота;
  • третя – прискорює метаболічні процеси, посилює гнучкість.

Щоб на практиці цигун допоміг позбавитися від жирових складок, слід виконувати гімнастику з дотриманням усіх рекомендацій.

Зниження ваги – популярний напрям цигун

Одне з найпростіших вправ, підхльоскують метаболізм, глибоке дихання, при якому організм насичується киснем. До речі, енергія виникає в результаті споживання їжі і надходження кисню.

При цьому величезну частину необхідного для життєдіяльності газу витрачається на забезпечення нормального функціонування шлунка.

Тому за 2 хвилини до їди необхідно виконати вправу для дихання, яке заодно справить ефект масажу на органи, розташовані за черевної стінкою.

Руки кладуть на нижню зону живота і роблять кілька глибоких вдихів і видихів протягом 1,5 хвилин.

Потім слідує серія швидких вдихів і видихів, що дозволяють вичавити з себе повітря, так, щоб живіт буквально прилипав до хребетного стовпа.

Продовжують вправи вже після прийому їжі, щоб допомогти організму перетравити надійшли поживні речовини. Для цього руки кладуть на зону шлунка та масажують область, здійснюючи 50-100 кругових рухів.

Можна за допомогою цигун знизити апетит. Використовують для цього масаж особливих точок, розташованих на вушних раковинах. Справа в тому, що ця область тісно пов’язана з головним мозком і, впливаючи на певні зони, можна домогтися активації або зниження деяких функціональних особливостей. Система визначення зон, відповідальних за апетит, досить складна, тому простіше всього масажувати вушну раковину по всій площі, приділяючи кожній частині хоча б хвилинку вільного часу.

Природно, навчитися заочно всім хитрощів китайської гімнастики неможливо.

Набагато ефективніше можна розібратися в цигун, якщо скористатися можливістю практичних занять і знайти гідного вчителя.

Варто зауважити, що комплекс вправ різних напрямків цигун має ряд протипоказань. Наприклад, не можна використовувати дихальну гімнастику протягом декількох місяців після внутрішньопорожнинних операцій.

Тому, як би нешкідлива не здавалася найдавніша система духовного розвитку і фізичного вдосконалення, самостійне її вивчення здатне завдати істотної шкоди організму.

Залишити коментар