Фітнес-джампінг: види, стрибки, вправи, користь і протипоказання

В нинішній час багато жителів планети віддають перевагу здоровому способу життя. Однією з його невід’ємних складових є регулярні заняття спортом. Дівчата для того, щоб домогтися стрункою і підтягнутою фігури, часто вибирають групові заняття. Нещодавно серед таких тренувань з’явилося зовсім новий напрямок – фітнес джампінг.

Чим корисний спорт для жіночого організму

Користь від регулярних фізичних навантажень полягає в наступному:

 1. Корекція фігури. Думка про те, що гарна фігура дається від природи, в 90% випадків помилково. Насправді — це результат наполегливої і копіткої роботи над собою. Фітнес допомагає створити рельєф рук, округлі і підтягнуті сідниці, плоский живіт і витончену форму ніг. Жінки, які регулярно відвідують групові заняття з фітнесу, відзначають пружність шкіри тіла і відсутність проявів целюліту;
 2. Втрата зайвої ваги. Систематичне відвідування занять не тільки допомагає зайвим кілограмам йти, але і зміцнює м’язи тіла. Коли м’язові волокна тіла досить розвинені, то організму потрібно набагато більше витрат енергії на їх роботу. Чим вони міцніше, тим менше жирових відкладень накопичується. Також сприяє спалюванню зайвого аеробіка, що дає тілу ту ступінь навантаження, яка вимагає великих зусиль і енергії. Коли природна енергія закінчується, організм починає витрачати жирові запаси тіла. Тому спорт так корисний для красивого тіла;
 3. Фітнес дуже важливий для жіночого організму ще й тому, що треноване тіло набагато швидше і якісніше повертається в колишню форму після пологів;
 4. Спортивні заняття позитивно впливають і на сексуальну сферу жінки і її партнера. Після наполегливих тренувань у представниць прекрасної статі змінюється гормональний фон. Тіло при цьому розслаблюється, а це дуже корисно для повноцінного задоволення в парі;
 5. Якщо оцінити користь спорту щодо психології, то можна як приклад навести позбавлення від комплексів, які пов’язані із зовнішністю або фігурою. Здається, що зал відвідують одні моделі або спортсменки з ідеальною фігурою. Однак насправді в таких закладах багато жінок нестандартної комплекції, які прийшли боротися з власними недоліками, а не оцінювати інших. Особливо позитивно впливає спорт на самооцінку при появі перших результатів;
 6. Крім того, фітнес допомагає в боротьбі зі стресом, він знімає напруження і заспокоює нервову систему. Спорт здатний вилікувати депресію і подарувати відмінний настрій, незважаючи на втому після занять;
 7. Заняття спортом зміцнюють імунітет, покращують фізичну форму людини. Підвищується його витривалість, зміцнюється серцево-судинна система, поліпшується координація рухів. Фізичні навантаження також розвивають гнучкість, рухливість суглобів, надають руху особливу грацію, а силуету правильну поставу.

Що таке фітнес-джампінг?

Дана програма занять була розроблена в Чехії більше 10 років тому, однак піку популярності вона досягла ближче до нашого часу. Назва повністю виправдовує методику навантажень (джампінг означає «стрибати»).

Джампінг-фітнес — це унікальне напрямок, який підходить людині будь-якого віку і статі. Воно являє собою поєднання силових і аеробних навантажень, зведених в одну ефективну програму. Заняття джампінг-фітнесом не вимагають спеціального одягу, обов’язковим вважається лише наявність зручних кросовок.

Інвентарем для такого фітнесу служить спеціальний батут невеликого розміру з вбудованою ручкою. Він створює виштовхує ефект, ніж істотно знижує навантаження на суглоби і поперек. Це одне з головних переваг такого тренування.

Крім того, джампінг-фітнес на батутах змушує тіло постійно балансувати, чим покращує координацію рухів тіла. Адже завдяки активним стрибків у роботу включаються м’язи-стабілізатори, які в звичайних тренуваннях дуже мало задіяні.

Як проходить тренування по джампінгу

Зазвичай тривалість такого тренування не перевищує 55 хвилин. У цьому періоді півгодини відведено на кардионагрузки, тренують серцевий м’яз, решта 20 хвилин займають силові вправи і розтяжка.

Перед виконанням фізичних вправ необхідно зробити розминку. Наприклад, пострибати протягом 10 хвилин на скакалці або виконати нескладні вправи на все тіло (присідання, махи, нахили, обертання тазу, гомілкостопа, колінах і ліктьових суглобів).

Далі відбувається сама тренування, в яку включені наступні базові вправи:

 1. Стрибки з невеликої висоти, при яких руки повинні бути витягнуті уздовж тулуба. Головне правило для дотримання техніки – приземлятися на стопу повністю і не використовувати руки, щоб зберегти рівновагу. Перебуваючи в польоті над батутом, необхідно стежити за носками ніг, їх потрібно тягнути за аналогією з балеринами. Ця вправа покращує координацію рухів і баланс;
 2. Використовуючи поручень батута в якості опори, необхідно підтягнути зігнуті в колінах ноги до рівня грудей. Не таке вже просте вправу, але батут істотно полегшує завдання. Він служить опорою м’якою і пружною, яка дозволяє виконувати стрибки і підйом ніг виключно за допомогою м’язів черевного преса;
 3. У положенні сидячи слід покласти руки на батут позаду себе, як би спираючись на них. З такого положення виконуються стрибки. Важливо стежити за поставою – спина повинна бути постійно пряма. Ця вправа тренує прес і м’язи рук;
 4. Для зміцнення м’язів стегон і ніг виконуються стрибки з відведенням однієї ноги в сторону, причому вона повинна бути зігнута, друга нога повинна бути відведена в протилежну сторону в прямому положенні;
 5. Для поліпшення гнучкості і розтяжки в процесі стрибків слід спробувати підтягнути ноги до тулуба і розвести в різні боки. Для просунутих існує варіація, при якій потрібно пальцями рук тягнутися до носка.

Заняття протягом 8 хвилин прирівнюються до пробіжці на дистанцію в 3 кілометри. Близько 20 хвилин джампінгу спалюють таку ж кількість калорій, як і годинне заняття на степпере.

Для того щоб спостерігати результат від фітнесу, необхідно дотримуватися принципу регулярності. Для жінок достатньо трьох відвідувань в тиждень з одноденною перервою між сеансами.

Інші різновиди джампінгу

Завдяки такій ефективності і популярності ідеї джампінгу постійно розвиваються, новим віянням у даному напрямку став кенгуру джампінг-фітнес.

Цей вид фітнесу являє собою всі ті ж стрибки, проте він має свої особливості. Родзинкою кенгуру-джампінгу є спеціалізована дугоподібна взуття, в яку вбудовані пружини. Така конструкція дозволяє підстрибнути на висоту до 0.7 метра.

Однак такий напрямок, як джампінг, розвинене далеко не у всіх населених пунктах, ще рідше можна зустріти в невеликих містах кенгуру-джампінг. Дивно, але таким спортом можна займатися і в домашніх умовах без спеціального інвентарю. У цьому бажають підтримувати хорошу форму допоможе джампингджек.

Що таке джампингджек у фітнесі, відомо багатьом. Це вправа включено в більшість аеробних програм та індивідуальних кардіотренувань.

Для виконання цієї вправи необхідно стати прямо, ноги разом, руки розташовані уздовж тулуба.Далі слід стрибок, при якому руки піднімаються вгору, а розводяться ноги на ширину плечей. Саме в такому положенні людина приземляється на підлогу. У процесі наступного стрибка тіло повертається в початкове положення. За аналогічною схемою виконуються наступні стрибки.

Протипоказання

Однак займатися таким видом фітнесу, як стрибки, можна не всім, обмеженнями є:

 • захворювання і порушення в роботі серцево-судинної системи;
 • дисфункції опорно-рухового апарату, особливо якщо вони супроводжуються болями;
 • захворювання та вроджені патології дихальної системи;
 • хронічні інфекції;
 • наявність новоутворень;
 • епілепсія та інші захворювання психічного характеру;
 • гострі запальні захворювання.

Енергійні стрибки корисні не тільки для фігури, але і для відмінного настрою! Не варто відмовляти собі в цьому задоволенні (за умови відсутності протипоказань).

Залишити коментар