Чому німіє великий палець на нозі?

Якщо німіє великий палець на нозі, це дуже неприємний симптом, знайомий багатьом не з чуток. Але як слід себе при цьому вести вирушати до фахівця або не звертати уваги? Наскільки небезпечні ці відчуття і чи варто їх лікувати або це всього лише тимчасовий фізіологічний фактор, що не вимагає медичного втручання?

Затіканню кінцівок більшість людей не надають особливого значення. І це правильно, коли дискомфорт виникає, наприклад, після тривалого сидіння в незручній позі. Але якщо відчуття оніміння виникає начебто без усяких на те підстав і досить часто, це привід звернутися за допомогою до фахівця.

Чому німіє великий палець на нозі: причини, не потребують втручання лікаря

  • Втрата чутливості і легке поколювання в нозі і пальцях зокрема найчастіше пов’язані з порушенням кровообігу через носіння тісного взуття або тривалого перебування в незручній позі, коли судини і артерії пережимаються.

Уважно подивіться, на що ви обуваете свої ноги. Тісні, гостроносі туфлі на високих підборах порушують нормальний кровотік в тканинах. Згодом це призведе до появи натоптишів і затікання всієї стопи. При виникненні дискомфорту усуньте першу можливу причину: поміняйте повсякденне взуття, регулярно робіть самомасаж стоп (масажуйте і розминайте пальці на ногах), відмовтеся від носіння вузьких і тісних туфель, навіть якщо вони виготовлені з натуральної шкіри.

  • Втрату чутливості можуть викликати обмороження, травми і сильні удари пальців ніг, що порушують нормальний кровообіг.
  • Надмірне вживання алкогольних напоїв, кави, нікотину, жирної їжі (фаст-фуду) призводить до порушення кровопостачання у всьому організмі. Під впливом шкідливих речовин судини постійно розширюються і звужуються, що порушує їх нормальне функціонування. Найбільше страждають пальці ніг і рук — починають затікати, хворіти.

Якщо все вищеперелічене до вас не відноситься, і ви відчуваєте дискомфорт навіть вночі, слід звернутися до фахівця.

Оніміння пальців ніг: можливі хвороби

Чому німіє великий палець на правій або лівій нозі, якщо ви носите зручне та комфортне взуття у відповідності з розміром? При цьому неприємні відчуття виникають з певною періодичністю і без видимих на те причин, а самомасаж не допомагає повернути чутливість. Все це серйозний привід звернутися до невролога, оскільки причиною може бути ряд «непростих» захворювань, які потребують спеціального лікування.

Остеохондроз

Це захворювання характеризується патологічними змінами і руйнуваннями міжхребцевих дисків і зв’язкового апарату хребта. За нормальне функціонування ніг відповідає нижній (поперековий) відділ хребетного стовпа. На тлі загострення остеохондрозу в цій області часто утворюються міжхребцеві грижі.

Новоутворення деформують хребетні диски й тиснуть на нервові закінчення, що й викликає втрату чутливості пальців правої або лівої ноги. Це залежить від конкретного місця локалізації грижі, визначити яке може тільки лікар – одно як і підібрати відповідне лікування. Варто додати, що далеко не завжди збільшується в розмірах міжхребцева грижа супроводжується больовим симптомом у попереку на початковій стадії. Із зростанням грижі оніміння кінцівок супроводжується постійною ниючим болем в області стегна або стопи.

Запалення і защемлення сідничного нерва – проблема, теж викликана остеохондрозом. На відміну від міжхребцевої грижі, в цьому випадку людина відчуває різкий біль, а оніміння пальців або окремих ділянок ноги – другорядний синдром.

Подагра

Така хвороба розвивається повільно протягом багатьох років. При цьому солі і сечова кислота не виводяться з організму, а відкладаються в суглобових тканинах. Найперший ознака того, що хвороба досягла свого піку, затікання великого пальця правої або лівої ноги. Дискомфорт виникає вночі, чутливість, як правило, повертається протягом дня.

З прогресуванням хвороби великий палець набрякає, червоніє, біль посилюється в нічний час, а оніміння може поширитися по всій нозі.

Порушення обміну речовин

Якщо німіє лівий або правий великий палець на нозі, це може бути пов’язано з отруєнням організму токсинами з-за неправильного обміну речовин. Перші ознаки – втрата чутливості на великих пальцях ніг, а потім і на всій стопі. У рідкісних випадках здерев’яніння поширюється на гомілку і стегно, порушується хода.

У групу ризику входять люди, які страждають такими захворюваннями:

  • ожиріння;
  • цукровий діабет;
  • атеросклероз;
  • полінейропатія;
  • варикозне розширення вен;
  • ревматоїдний артрит.

Хвороба Рейно

Захворювання характеризується патологічними змінами в артеріях і капілярах. Вони можуть бути спадковими або набутими (винні постійні стреси, зловживання алкоголем і сигаретами та ін). Характерні прикмети: німіє великий палець на нозі, виникає спазм артерій і капілярів, пошкоджені шкірні тканини стають блідими і прохолодними на дотик. Напад здатний тривати від кількох хвилин до кількох годин. Потім чутливість і колір шкіри відновлюються.

Туберкульоз хребта

Рідкісне інфекційне захворювання, що вражає руховий апарат організму, яке теж може стати причиною того, що починають німіти великі пальці на ногах. Хвороба атакує хребці в поперековій області, викликаючи їх деформацію і поступове руйнування. Людина відчуває дискомфорт, затискаються нервові закінчення, і, як наслідок, виникає почуття здерев’яніння пальців стоп, а потім і всієї ноги.

Новоутворення в області поперекового відділу хребта

Злоякісні та доброякісні пухлини, що виникають в спинному мозку, викликають деформації хребців. Вона починають тиснути на нервові закінчення — у результаті з’являється оніміння одного або декількох пальців ніг. При прогресуванні пухлини може докучати постійна, тягучий біль.

Якщо німіє великий палець на лівій або правій нозі, то причиною далеко не завжди є наявність в організмі серйозної патології. Але відмахуватися від проблеми і ставити діагноз самостійно все ж не слід. Виявити «корінь зла» може тільки кваліфікований фахівець після обстеження. Він же при необхідності і призначить відповідне лікування.

Залишити коментар