Чому мерзнуть ноги і як з цим явищем боротися?

Є люди, які і взимку і влітку ходять по будинку в шкарпетках і температуру повітря, що опускається нижче +25?С, вважають низькою. Все тому що у них мерзнуть кінцівки, зокрема, ноги. Причин цього явища може бути багато і часто з цим розібратися самому і зрозуміти, що робити в цьому випадку, без участі лікаря не вдається.

Але щоб боротися з цим явищем, потрібно знати, що його викликає. Так чому мерзнуть ноги?

Статеві відмінності

Треба сказати, що мерзляков серед жінок більше, ніж серед чоловіків. В першу чергу це пояснюється фізіологією: адже м’язової маси, яка, власне, і виробляє енергію, а значить, тепло, у них менше.

Крім того, жінка природою запрограмована на народження дитини і саме тому організм кидає всі сили на підтримку постійної температури репродуктивної системи, «обходячи» не беруть участь в процесі дітонародження органи і тканини.

Жінки більш емоційні, сильніше схильні до стресу, а він, як відомо, провокує викид адреналіну, порушуючи кровообіг в руках і ногах. Інші причини, чому сильно мерзнуть ноги, в більшій частині випадків пов’язані з порушенням кровообігу внаслідок різних недуг.

Фактори, що провокують дане явище

  • Порушення кровообігу в капілярах, спровоковане вегетосудинною дистонією, варикозним розширенням вен і недостатньою роботою серцевого м’яза;
  • Гіпертонія або гіпотонія. При зниженому тиску кров повільно тече по судинах і страждає від цього в першу чергу периферія, тобто кінцівки. Високий тиск викликає спазм судин і знову страждає кровообіг;
  • Анемія. Недолік гемоглобіну негативно позначається на інтенсивності кровообігу;
  • Ще одна причина, чому сильно мерзнуть ноги, пов’язана зі зниженням функції щитовидної залози – гіпотиреоз. У осіб з такою недугою всі процеси в організмі уповільнені, гормонів виробляється менше і менше виділяється енергії;
  • Куріння. Всім відомо, що нікотин викликає спазм судин.

Інші, менш часті причини

  • Паразити, що живуть в шлунково-кишковому тракті. Продукти їх життєдіяльності отруюють організм і негативно впливають на судини;
  • Особи, які страждають від алергії, найчастіше скаржаться на те, що у них мерзнуть і мерзнуть кінцівки рук і ніг;
  • Наявні в анамнезі обмороження. Наслідки сильного переохолодження залишаються з людиною на все життя.

Чому ж постійно мерзнуть ноги? Насправді причина може бути досить банальна і пов’язана з носінням холодної тісного взуття в морози.

Лікування цієї недуги

Що робити, якщо сильно мерзнуть ноги? Як вже було сказано, ноги можуть мерзнути з різних причин, але важливо зрозуміти, що можна зробити самому для вирішення даної проблеми, а де може допомогти тільки лікар. По-перше, потрібно кинути палити, якщо ця згубна звичка має місце бути. По-друге, одягатися по погоді і не нехтувати своїм здоров’ям на догоду моді.

Регулярно займатися спортом. Це необов’язково має бути яка-небудь аеробіка або біг на довгі дистанції. Можна зайнятися танцями, ходити в басейн або здійснювати регулярні велосипедні прогулянки. Адже завжди можна підібрати собі заняття до душі.

Візьміть за правило робити щовечірній контрастний душ або робити ножні ванни. Корисний масаж, а якщо зігрітися немає ніякої можливості, потрібно вдатися до кардинальних заходів: розтерти ступні спиртом, горілкою або яблучним оцтом.

Займіться своїм імунітетом глобально: їжте більше фруктів і овочів, в холодну пору року пийте полівітаміни і налягайте на їжу, разгоняющую кров: червоний пекучий перець, імбир, часник, звичайно, якщо для цього немає протипоказань.

Якщо постійно спостерігається низька температура ніг і рук, забудьте про звичку сидіти нога на ногу. Боріться з варикозним розширенням вен, застосовуючи препарати для місцевої терапії.

Лікування для сильно мерзнучих ніг повинен призначити лікар, виходячи з вашого діагнозу. Замерзання ніг передує порушення кровообігу і його треба відновлювати. Здоров’я жінки залежить від багатьох факторів і, якщо ваше життя сповнена стресу, необхідно вжити заходів щодо його усунення.

Пийте на ніч чаї із заспокійливими травами – пустирником, валеріаною, мелісою та м’ятою, і будьте здорові!

Залишити коментар