Чи можна робити інгаляції при температурі: процедури небулайзером

Лікування вірусних захворювань здійснюється як народними засобами, так і сучасними інноваційними методиками. Велика різноманітність методів дозволяє вибрати оптимальний варіант, виходять з конкретних симптомів та загального стану хворої людини. Інгаляції – одна з найпоширеніших процедур при грипі, застуді, різноманітних запальних процесах.

Чи можна при температурі робити парові інгаляції і процедури небулайзером?

Вірусні захворювання – одні з найпоширеніших. Одним достатньо прийняти таблетку, щоб полегшити свій стан, іншим необхідний цілий комплекс заходів, що включає інгаляції. Така процедура не даремно вважається однією з найефективніших, оскільки активні речовини впливають безпосередньо на слизові оболонки, завдяки чому вони швидше всмоктуються і без зволікання надають лікувальну дію.

Парові процедури відрізняються доступністю і простотою виконання.

Але не можна забувати, що вони належать до розряду медичних, тому їх треба проводити, дотримуючись правил інгаляції.

Багатьох хвилює питання: чи можна проводити їх при підвищеній температурі, адже така, як правило, супроводжує практично всі респіраторні інфекції. Дуже рідко температура не підвищується при грипі чи застуді.

Традиційні парові процедури вкрай не рекомендуються в такому стані, рівноцінно, як і прогрівання ніг, а також інші теплові зігріваючі заходи. Це обумовлено тим, що температура тіла продовжить рости після теплового впливу. Дуже висока температура тіла свідчить про нездатність організму побороти інфекцію самостійно. В такому випадку підвищується ймовірність її стрімкого прогресу. Тому парові процедури допускаються тільки при показниках до 37,2° С.

Можна дихати небулайзером при високій температурі?

Небулайзер – це апарат, який дозволяє полегшити процедуру інгаляцій, особливо дітям. Він розбиває лікарські розчини на дрібні частинки, тому ефект від їх використання – максимальний. Залежно від механізму розпилювання їх поділяють компресорні і ультразвукові.

Компресорні є досить об’ємними пристроями, що складаються з, власне, компресора і камери, сполучених між собою воздуховодом. Частинки лікарського розчину розпорошуються струменем повітря. Такі пристрої дуже галасливі, тому можуть не підійти для маленьких дітей. Компресорні препарати мають різні камери. Приміром, прямоточні (конвекційні) витрачають більше ліки (на видиху).

Проблема вирішується пристроями, що активуються вдихом.

Ультразвукові апарати для інгаляції перетворять препарати в аерозоль ультразвуковими хвилями. Вони більш компактні і безшумні, проте їх істотний недолік – здатність руйнування ряду молекулярних сполук (муколітики, антибіотичні комплекси).

Зараз можна придбати інноваційні прилади – меш-небулайзери – апарати, які перетворять аерозольні частинки за допомогою спеціальної мембрани. Вони компактні, безшумні, портативні.

Протипоказання до застосування небулайзерів

Заборонено використовувати в даних пристроях масляні розчини. Дихати парами масел не можна, так як вони можуть призвести до масляної пневмонії, коли забиваються найдрібніші просвіти бронхів. Це захворювання погано піддається лікуванню, тому такі засоби ніколи не використовують у таких апаратах.

Як правильно користуватися небулайзером

 • Не можна проводити інгаляції відразу після їжі, розмовляти під час процедури;
 • Перед використанням при достатньо високій температурі, необхідно проконсультуватися з лікарем;
 • При захворюваннях верхніх дихальних шляхів дихають носом через спеціальну маску;
 • При ураженні середніх дихальних шляхів (пр. горла) дихають через рот;
 • При запаленні дихальних шляхів лікування інгаляціями передбачає використання спеціальної трубки;
 • Не можна використовувати для інгаляцій масляні розчини;
 • Не рекомендується проводити інгаляції відварами, так як вони можуть засмічувати механізм приладу;
 • Проконсультуватися з лікарем щодо доцільності використання певних препаратів. Приміром, деякі ліки можуть бути токсичними для маленьких дітей (пр. судинозвужувальні).

Батьки перед використанням приладу повинні показати дитині, як потрібно робити інгаляції. Потрібно дати дитині розглянути апарат, потримати його, натискати кнопки. Не варто примушувати дитину довго дихати через апарат, досить 7-10 хвилин, в іншому випадку він відмовиться від повторних процедур. Краще, щоб інгаляції були коротшими, але частіше. Дуже ефективні процедури, проведені перед сном.

При якій температурі тіла можна робити інгаляції небулайзером?

Даний прилад дозволяє провести процедуру безпечно і ефективно навіть при високих показниках термометра. Небулайзер розпорошує лікарський засіб як аерозоль, який хворий вдихає за допомогою трубки або маски. Найдрібніші частинки медикаментів потрапляють у глибокі відділи системи дихання, що суттєво підвищує ефективність лікування і прискорює дію активних речовин.

Небулайзер має ряд переваг перед традиційними паровими інгаляціями:

 • Рідше викликає побічні ефекти;
 • Ефект від застосовуваного ліків настає значно швидше, при цьому самого речовини потрібно набагато менше;
 • Такий тип процедур полягає у вдиханні холодного пара, тобто перегрівання організму не відбувається.

Враховуючи останню особливість, проводити лікувальні заходи з допомогою небулайзера дуже рекомендується. Але, знову-таки, потрібно дотримувати деякі правила.

Наприклад, проводити процедуру потрібно через годину після трапези. Також потрібно дотримуватися правила застосування медикаментозних препаратів. Потрібно попередньо проконсультуватися з лікарем щодо доцільності даної процедури, особливо у випадку з хворою дитиною, при температурі тіла вище 38°.

Крім того, важливо правильно вибрати лікарські препарати, так як від них залежить терапевтичний ефект. З цієї причини не рекомендується самостійно підбирати розчини для небулайзера. Потрібно враховувати й те, що не всі розчини призначені для компресорних пристроїв, деякі дозволені тільки для ультразвукових. В даному випадку інгаляції проводяться з певним засобом після попереднього вивчення інструкції до препарату.

Препарати для застосування в небулайзерах відрізняються широким асортиментом:

 1. Сольові і лужні розчини, включаючи лужні мінеральні води (пр. натрію хлорид, натрію гидрокарбонад);
 2. Засоби на основі лікарських рослин;
 3. Антибактеріальні (діоксидин, фурацилін, малаві);
 4. Муколітики (лазолван, мукомистин, ацетилцистеїн);
 5. Глюкокортикоїди (гідрокортизон).

Для розведення деяких препаратів використовується тільки фізрозчин.

Якщо курс лікування включає одразу декілька препаратів, то процедури проводять з інтервалом в чверть години.

В аптеках можна придбати готові розчини, що містять відразу кілька інгредієнтів.

Перед покупкою потрібно ознайомитися з протипоказаннями, особливо людям, які страждають алергіями. Здоров’я вам та вашим діткам!

Залишити коментар