Чи можна пити алкогольні напої у критичні дні?

Менструація є природнім фізіологічним процесом, який притаманний кожній здоровій жінці репродуктивного віку. В ідеальному варіанті, місячні повинні приходити з інтервалом в 28-35 днів і тривати протягом 3-5 днів.

Оскільки даний процес повністю передбачений природою, його не можна віднести до хворобливих станів, що вимагають якихось особливих обмежень. Однак кожна дівчина повинна знати, що в цей період їй робити можна, а від чого варто відмовитися. Сьогодні ми поговоримо про те, чи можна пити міцний алкоголь при місячних.

Як переносяться менструації різними жінками?

Зазвичай дівчина відчуває лише невираженний дискомфорт в активну фазу критичних днів.

Ця фаза традиційно припадає на перші добу (1-2 дні). Пізніше виділення стають все більш мізерними, а больові відчуття самостійно ліквідуються.

Однак є категорія прекрасних леді, які дійсно переносять дане природний стан як тяжке захворювання або порушення. У них є нудота і блювання, діарея, запор, а болі часом досягають такої сили, що жінка не може піднятися з ліжка без вживання купирующей біль таблетки.

Даний фактор суто індивідуальний, і може передаватися чисто генетично. А може бути пов’язаний із захворюваннями сечостатевої сфери та репродуктивної системи у дами, особливо якщо менструальний цикл у неї збитий і присутні затримки.

Зрозуміло, про вживання алкоголю при місячних в умовах такого патологічного їх перенесення не може вестися і мови. Жінка і сама навряд чи захоче розслаблятися таким чином, коли її нудить або рве. Але в більшості своїй все відбувається стабільно і нормально, тому представниці прекрасної статі і задаються питанням про те, чи впливають алкогольні напої на місячні, і чи можна їх приймати в цей період.

Далеко не кожна урочиста подія можна перенести «до кращих часів» тільки з такої банальної причини. І далеко не кожна з нас захоче відмовляти собі в задоволенні повеселитися в компанії друзів тільки тому, що у неї почалися критичні дні.

Можна вживати спиртне під час менструації?

Деякі дівчата вдаються до вживання алкоголю чисто для полегшення свого стану. Наприклад, в період перед початком самих місячних у багатьох загострюється передменструальний синдром. Для тих, хто знає, про що мова, дане явище не потребує додаткового представлення.

Саме в цей період жінка стає найбільш млявою і апатичною, примхливої і агресивною, похмурою і пригніченою. І все це одночасно! Різкі перепади настрою, які в звичайному житті практично не дають про себе знати, стають все більш і більш актуальними. Для купірування всього комплексу симптомів передменструального синдрому жінка і звертається до міцних напоїв.

Вживання алкоголю може стати актуальним і в період самих місячних. Адже при них до перерахованих емоційним станам додаються ще й сильні больові відчуття, локалізовані в нижній частині живота, в крижах і попереку. Бажання жінки вжити спиртні напої під час місячних при такій симптоматиці цілком обгрунтовано.

Однак наскільки цей спосіб полегшення стану є вірним? Як саме алкоголь впливає на місячні?

Пити алкоголь під час місячних можна, проте в дуже обмежених, дозованих кількостях. Ні в якому разі не можна допускати зловживання спиртним. Також не рекомендується вживати міцні напої – віскі, горілку, коньяк і настоянки. До речі, деякі трав’яні настоянки на спирту мають властивість посилювати кровотеча, внаслідок чого жінка може зіткнутися з абсолютно несподіваними проблемами і вадами.

Думка лікарів на цей рахунок, як водиться, неоднозначно. Одні медики радять своїм пацієнткам «пропустити чарочку за вечерею», щоб нейтралізувати патологічний стан, інші схильні вважати, що це йде тільки на шкоду.

Друга категорія лікарів наполягають на думці, що краще вже випити сильне знеболювальне, ніж отягчать і без того ослаблений жіночий організм алкогольними напоями.

Чому ж не можна пити, точніше, зловживати спиртним під час критичних днів, і як це впливає на їх перебіг?

Чому не можна пити алкоголь в підвищених дозах під час місячних?

Алкоголь несе колосальний шкоди жіночому організму в цілому. У ньому страждають всі органи і системи, особливо репродуктивна. Тому представницям прекрасної статі краще і зовсім переглянути своє ставлення до такого роду релаксації, щоб не спровокувати у себе безпліддя та інших проблем в частині гінекології.

Ну а під час менструації не варто вживати спиртне з деяким специфічним причин.

  1. Він здатний посилити кровотечу, що особливо небезпечно для жінок, у яких кров’янисті виділення і без того досить рясні. Притому спочатку вам може здатися, що кровотеча, навпаки, припинився. Однак це тільки ілюзія, і незабаром після «паузи» виділення поновляться з подвоєною силою. Небезпека цього явища криється в тому, що воно здатне спровокувати залізодефіцитну анемію на тлі сильної крововтрати;
  2. Він може посилювати біль. Прагнучи усунути больові відчуття, жінки часто не беруть до уваги того, що алкоголь здатний впливати на гладку мускулатуру внутрішніх органів (зокрема, матки), негативним чином, і від цього біль тільки посилиться. Дискомфорт стає більш вираженим, і в підсумку жінка, бажаючи принести собі полегшення, страждає ще більше;
  3. Він перешкоджає виходу рідини з тканин. Відомо, що більшість прекрасних леді під час критичних днів ніби «набрякають». Це пов’язано з тим, що волога утримується в тканинах в якості своєрідного ресурсу. Організм ідеально продумав цю функцію для компенсації крововтрати. Алкоголь перешкоджає природній ліквідації рідини з організму, на тлі чого набряклі явища стають все більш інтенсивними. Це негативно позначається і на протязі менструації, і на самопочутті самої дівчини. А крім того, такий фактор веде до набору ваги (враховуючи, що в критичні дні загострюється апетит, це особливо актуально для блюстительниц стрункості);
  4. Він дестабілізує гормональний фон. Під час менструації жіночі статеві гормони, як кажуть у народі, «пустують». А якщо бути точніше, порушується їх природний баланс, що сильно позначається на психічному стані. Жіноча емоційність і вразливість загострюється, причому ці явища також стають нестабільними. Природно, алкоголь не може привести гормони в баланс. І навіть навпаки – загострює хиткість гормонів. Тому жінка в період менструації, яка прийняла алкоголь, може здійснювати необдумані вчинки, які можуть коштувати їй часом не тільки репутації, але і здоров’я;
  5. Він порушує менструальний цикл. Якщо ви почнете вживати алкоголь під час передменструального синдрому і після настання менструації, ви майже гарантовано зіткнетеся з менструальними дисфункціями надалі. Спочатку це може майже ніяк не виражатися – цикл трохи зіб’ється, але його все ж можна буде відстежити. А пізніше може відбутися повна перебудова, що забезпечить додатковий «головний біль» тим, хто веде активне статеве життя і займається природним плануванням сім’ї. В цілому, порушення менструальної функції не є нормою для жіночого здоров’я, тому її появи варто уникати всіма можливими способами.

Окремо варто обмовитися про пиття алкоголю до затримки місячних. Якщо ви плануєте дитину, і поки не знаєте, вагітні, спиртне потрібно повністю виключити! Це також стосується тих жінок, що не «бояться» незапланованої вагітності і налаштовані народжувати в будь-якому випадку.

Будьте здорові і шукайте релаксації в більш корисні речі!

Залишити коментар