Червоний виноград – калорійність, корисні властивості та протипоказання

Чим корисний червоний виноград? Це питання не застане зненацька нікого. Про його позитивний вплив на організм знають всі. Його із задоволенням їдять і гурмани, і ті, хто прихильний до здорового способу життя.

Про безліч корисних властивостей, якими володіє червоний виноград, людям відомо з незапам’ятних часів. Великі чаші, наповнені ним, завжди були на столі у жителів Стародавньої Греції і Стародавнього Риму. За словами Авіценни, одного із засновників медицини, виноград – це ягода, яка приносить багато користі всім, хто її вживає.

Важливими є його цілющі властивості, про яких відомо здавна, а сучасна наука, досконально вивчивши питання, змогла обґрунтувати це явище. Зокрема, про червоному винограді говорять як про дієтичному продукті, позитивно впливає на роботу травного тракту.

Сорти червоного винограду

Грона стиглої ягоди з пробиваються через них сонячними променями. Яка дивовижна краса, створена природою. Це як витвір мистецтва. Налиті, соковиті плоди не залишать нікого байдужим. І шанувальників у нього багато. Хтось любить його прямо з лози, інший – у вигляді солодкого родзинок. А гурманам подавай відмінне вино.

Ягода дивує і різноманітністю сортів. Їх умовно ділять на два види. Одні призначені для виготовлення вина і є технічними. Окремо вирощуються столові види, для вживання в первісному вигляді. А родзинки роблять з кишмишу, який характеризується відсутністю кісточок.

Різновидів технічного винограду дуже багато. З нього виготовляють червоне вино – напій, який відрізняється від білого або рожевого своєю міцністю і терпкістю, що виходять в результаті технології приготування і властивостей ягоди. Одним із самих смачних напоїв виходить з сорту Каберне Совіньйон, виведеного ще в XVII столітті і сьогодні поширеного по всій планеті. Більш терпкий і теж досить шанований виходить благородний напій з Мерло, вперше з’явився у Франції. Світовою популярністю користуються вина з винограду Піно Нуар і Шираз.

Вживання червоної ягоди в природному вигляді дає омолоджуючий ефект, оздоровленню організму. Існує величезна кількість підвидів даного продукту, основною характеристикою яких є тривалість визрівання плодів. Користується особливою популярністю Захват червоний, оскільки має великі грона і ягоди, з тонкою шкіркою. Він солодкий, соковитий, приємний на смак. Улюбленим є і узбецький сорт Ичкимар з щільною довгастої ягодою. Будь-червоний вигляд ягід – це неперевершений смак і аромат, і хоча сортів такого дещо менше, порівняно з білим або рожевим, але це не зменшує його цінності.

Корисні властивості і калорійність червоного винограду

Розглянутий продукт – це джерело різних речовин, необхідних для нормального функціонування організму. У ньому величезний набір вітамінів, мінеральних речовин, серед яких фосфор, залізо, кальцій та інші. Дуже корисні кісточки, оскільки в них є і природні олії, вітаміни А, (зустрічається досить рідко), Тобто завдяки такому букету вони мають регенеруючі властивості, здатні зміцнювати клітини людського тіла.

Важливою властивістю є здатність нормалізувати загальну картину в дихальних шляхах і легенях. Тому часто його рекомендують людям, що страждають астмою. Часто скептики задають питання: «Скільки калорій в червоному винограді?» Тут теж можна розібратися. Це залежить від сорту, солодощі. В основному показники калорійності знаходяться в межах 65-72 Ккал на 100 грамів ягід. Тому можна стверджувати, що, якщо вживати його в межах розумного і з визначеною періодичністю, то ніяких негативних змін у фігурі не передбачається.

А завдяки властивостям знімати стан стресу, відновним здібностям, зменшує вплив фізичних навантажень і підвищення загального тонусу організму, – це один з кращих продуктів.

Домашнє вино з червоного винограду

Відмінні смакові якості домашнього напою, приготованого з червоної ягоди, багатьом припадуть до смаку. Крім того, потрібно відзначити ту простоту, з якою його можна приготувати. Дуже важливим є і вплив напою на організм. Щоденний його прийом лише по сто мілілітрів сприяє нормалізації кров’яного тиску, підвищення гемоглобіну. Також з організму виводяться шлаки, токсичні і радіоактивні речовини.

Хоча вважається, що кращі сорти, а значить, і кращі вина – це прерогатива Франції, Італії, Іспанії, але на території Росії теж виростають «Цимлянський чорний», «Рубіновий Магарача», «Ізабелла», які є чудовим матеріалом для напою. Для того щоб його отримати, потрібно знати і витримувати рецепт вина з червоного винограду. У ньому розписана вся технологічна послідовність роботи з ягодами, дотримання якої допоможе перетворити сонячні грона в напій з чарівним смаком.

Починається процес виноробства в домашніх умовах зі збору врожаю, який виробляють ближче до жовтня. Важливим є наявність сонячної погоди. Також одним із секретів є стиглості ягід. Якщо вона повна, то вийде міцний і витриманий напій. Якщо передбачається приготування легкого, то краще збирати недоспелые грона. Після перебирання, виробленої тут же, залишаються цілі і гарні ягоди, які ні в якому разі не варто мити. А ось складають їх у скляний або емальований посуд, яка повинна бути стерильно чистою.

Рецепт приготування зовсім нескладний. Для процесу необхідний червоний виноград, приблизно десять кілограмів, і цукор. Його кількість залежить від цукристості сировини і найоптимальнішим буде до 3,5 кг. Маючи інгредієнти можна приступати до роботи:

  1. З допомогою дерев’яного пристосування потрібно зробити розчавлювання сировини. Використання спеціальної товкачика забезпечить неможливість окислення, яке здатне погіршити смакові якості вина;
  2. Залежно від необхідного результату шкірка може віддалятися, але її можна і залишити. Так, якщо потрібен насичений яскравий колір, то масу не протирають через сито, в іншому випадку отримують нейтральний колір;
  3. Далі масу накривають дихаючої, краще бавовняною тканиною і залишають на 3 дні. При цьому не забувають періодично перемішувати;
  4. За вказаний час вся мезга підніметься, а сік залишиться внизу. Тепер потрібно відокремити її, добре віджавши, а сік профільтрувати через спеціальне сито або складену в кілька шарів марлю. Дана процедура знизить терпкість напою;
  5. Отримане сусло додають поступово цукор, розливають по бутлях і на шийку надягають гумові медичні рукавички, зробивши попередньо проколи на пальцях. Прибирають ємності в темне і тепле місце. Тут і буде відбуватися бродіння протягом двох місяців.

Коли печатка опуститься даний етап закінчився. Тепер необхідно вміст розлити по пляшках, і поставити на місяць у прохолодне місце. Потрібно стежити за станом напівфабрикату, якщо з’являється осад, то його потрібно проціджувати. І після того, як осад вже не випадає, вино переливають в останній раз і залишають ще на 30 діб. А тепер напій готовий, якщо все зроблено правильно, то він вийде божественним.

І ще кілька секретів

Як і будь-який продукт, червоні ягоди мають свої секрети. Одним з найцікавіших, надають дуже позитивний вплив на організм є поєднання ягоди і цитрусового. В даному випадку це апельсин. Завдяки наявності в них транс-ресвератрола і гесперетина, їх одночасне вживання дуже позитивно впливає на організм. В результаті знижується рівень цукру в крові, відбувається зміцнення артерій, поліпшується вплив інсуліну.

Корисним є і екстракт червоного винограду, виготовлений з його кісточок, – джерело корисних речовин. У кулінарії використовують листя червоного винограду. Їх корисні властивості теж добре відомі.

Залишити коментар