Бразильська вишивка: матеріали і техніка виконання

Кожна рукодільниця з задоволенням знайомиться з різними техніками і течіями такого виду мистецтва, як вишивка. Цікаві різні ідеї і новачкам, які тільки недавно звернули свою увагу на рукоділля. Як би там не було, байдужими бразильська вишивка не залишить нікого.

Вона має масу особливостей, які відрізняють її від інших напрямів цього виду мистецтва. Деяким може здатися, що виконати шедевр в цьому стилі практично неможливо, не маючи навичок. Але нічого неможливого немає, і якщо ви ознайомитеся з основними рекомендаціями щодо виконання, створити полотно у вас обов’язково вийде.

Особливості

Уява майстринь ця техніка вражає красою робіт.

Особливості цього стилю:

 • Роботи обов’язково повинні бути об’ємними;
 • Основний виконуваний мотив – квітковий;
 • Для виконання робіт використовуються спеціальні нитки, які є скрученими проти годинникової стрілки. Ще одна особливість ниток полягає в тому, що вони виконані з штучного шовку, який дуже популярний в Бразилії;
 • Щоб вишивка була об’ємна, використовуються спеціальні шви і петлі. Останні відрізняються тим, що за рахунок особливостей нитки перші накручують на голку в напрямі, що є протилежним тому, що використовується для інших технік. Якщо цього не враховувати, нитка розкрутиться, отже, петля вийде не такий, як треба.

Для виконання роботи необхідно застосовувати голки, довжина яких становить як мінімум 5 див.

Прихильниці техніки, згідно з якою виконується бразильська вишивка, кажуть, що знайти нитки, використовувані на батьківщині цього стилю, практично неможливо. Але можна застосовувати нитки з аналогічним складом. Деякі умільці використовують тонку пряжу або товсті нитки для шиття.

Замість них нерідко використовуються стрічки, що є ще однією особливістю бразильської вишивки.

Ознайомтеся з деякими ідеями для ваших майбутніх робіт в цьому стилі.

Троянда

Ця квітка часто є «головним героєм» робіт. Дізнавшись, що відповідно техніці бразильської вишивки відтворити троянду, ви зможете відтворювати квіткові мотиви в композиції.

Для роботи знадобиться:

 • Віскозні нитки;
 • Голка №3;
 • Лляна або бавовняна тканина.

Центральна частина і пелюстки квітки виконуються набірними швами.

Виводимо нитку на лицьову сторону полотна, робимо стібок під назвою «назад голка», тобто проведемо голку справа наліво практично в тій же точці, де була виведена нитка, і залишимо її в такому положенні.

Накидаємо нитку на вказівний палець лівої руки (на його тильну сторону). Тепер перст згинаємо, натягуємо нитку і обвиває нею палець. Навколо пальця робимо петлю, підвівши його спочатку під нитку, яка зараз у роботі, а потім під ту, яка виходить з тканини.

Тепер знову підтягнемо нитку, петлі разом з пальцем поднесем до кінчика голки, потім накидаємо на нього петлю, затягуємо її і подвигаем ближче до точки виходу голки з полотна.

Таким же чином набираємо решта петлі, всього їх має бути 11.

Петлі рукою притримуємо і акуратно протягуємо крізь них нитку за допомогою голки. Для закріплення шва голку проводимо через виворіт, підвівши її точно до місця виходу нитки.

Далі підтягуємо останню, закріплюємо її. Робимо це акуратно, щоб полотно не стягувалось. Центр троянди готовий.

Продовжуємо бразильську вишивку, роблячи об’ємні пелюстки першого кола. Для них потрібно взяти нитка, тон якої світліше, ніж для центральної частини квітки.

Виводимо нитку за допомогою голки на лицьову сторону полотна під центром троянди. Як і у випадку з центром, залишаємо голку в полотні.

Набираємо 11 петель за тим же алгоритмом, як і для середини троянди. Шов необхідно закріпити теж за аналогією з закріпленням шва для квітки.

Далі робимо ще 2 пелюстки таким же способом, кожен раз виводячи нитку з полотна. Вони повинні розташовуватися не поруч, а з накладенням один на одного.

Троянду необхідно доповнити пелюстками крайнього кола самого світлого відтінку. До нитці основи пелюсток першого кола вони повинні бути розташовані близько. Пелюсток потрібно буде виконати 7. Кожен з них складається з 19 петель. Виконуємо цей круг по аналогії з першим.

Тепер залишилося тільки прикрасити квітка листям. Нитка необхідно вивести під пелюстками крайнього кола. Всього листя зробимо 4 – по 2 з кожної сторони, розташованих один навпроти одного.

Виконувати їх будемо за аналогією з центром, але лист повинен складатися з 14 петель. Точки виходу ниток для двох сусідніх листя повинні знаходитися не далі, ніж через кілька мм один від одного.

Ехінацея

Виконувати її потрібно іншим швом. Згідно з даною схемою виконання бразильською вишивки робиться вона двостороннім набірним стібком.

У голку просовується нитку удвічі, виводимо її на лицьову сторону в одній точці, а назад — в іншій точці. Кінчик голки повинен опинитися між двома частинами нитки. Залиште її в полотні. Правою рукою виконуємо петлю і відводимо її праворуч від голки. Лівою рукою зробіть іншу петлю, а з лівого боку від голки зробіть вузол.

Тепер повторіть ті ж дії тільки дзеркально. Чергуйте ці маніпуляції, за рахунок чого вийдуть по черзі праві і ліві петлі.

Набравши потрібну їх кількість, закріпіть шов, вивівши голку на зворотню сторону полотна.

За допомогою цієї схеми ви зможете зробити пелюстки ехінацеї, її листя, стебло.

Квіти зі стрічок

Якщо ви тільки вчитеся цього виду творчої роботи, спробуйте виконати троянду, тільки тепер з іншого матеріалу. Для вишивки будемо використовувати стрічки.

Нам знадобиться:

 • Голка товста, має велике вушко;
 • Ножиці;
 • Звичайна нитка;
 • Лляна тканина;
 • П’яльця;
 • Стрічки з штучного шовку.

Край стрічки зрізаємо діагонально, втягає в голку, відміряємо 40 см від мотка і відрізаємо. Відтягуємо трохи вушко, а кінчик голки протягуємо в стрічку, відступивши від краю близько 1 див.

Тепер стрічку натягуємо, щоб утворилася затягнута петля, завдяки чому матеріал для майбутньої троянди добре фіксується у вушку.

Далі, виконуючи вишивку стрічками, останню з протилежного від вушка голки кінця згинаємо в 1 см від краю. Біля місця згину робимо прокол, протягуємо стрічку з голкою, таким чином фіксуючи край.

Тепер цей відрізок відкладаємо в сторону на час і беремо ще один відрізок, з якого будемо формувати троянду.

Один його край загинаємо так, щоб він опинився під прямим кутом по відношенню до іншої частини відрізка. Останній обертаємо цей шматочок, повинна утворитися невелика трубочка, низ якої необхідно підхопити звичайними нитками за допомогою голки.

Відгинаємо більшу частину відрізка, загортаємо її таким чином, щоб верх її прямував донизу, а потім підверніть його під прямим кутом і виконуємо виток навколо трубочки. Тепер елемент вишивки стрічками за прикладом бразильських майстринь схоплюють звичайною ниткою.

За таким же принципом виконуємо потрібну кількість витків, поки не вийде гарна серцевина квітки.

Її звичайними нитками пришиваємо до лляної тканини (основі), яка вже надіта на п’яльці.

Тепер беремо голку зі стрічкою і виводимо її біля серцевини, а через кілька мм виводимо на зворотню сторону полотна. Повинна утворитися петля заввишки, відповідній висоті серцевини. Ця петля – пелюстка. Таким чином робимо інші пелюстки навколо троянди. Їх має бути кілька рядів, щоб квітка був красивим.

Листя трояндам потрібно робити теж з стрічок, виконуючи голкою петлі, як для пелюсток, але виводячи голку у зворотний бік, відступаємо трохи більше.

У багатьох майстринь можна зустріти роботи, в яких троянди прикрашені стразами, камінням, бісером, що не суперечить техніці бразильської вишивки. Знаючи основні принципи виконання роботи, ви зможете самостійно створити цікаві і складні композиції.

Залишити коментар