Аксесуари своїми руками – стильно і оригінально

Навіщо знати, як зробити чохли для ножа, iphone, мобільного телефону, навушників? Цей аксесуар легко придбати в будь-якому сувенірному або спеціалізованому магазині. І про те, що не вистачає коштів, говорити не варто. Вони навіть продаються в магазинах «за смішними цінами» – все за долар.

На самостійно виготовленому аксесуар гаджети виглядають оригінально. Якщо знаєш як зробити чохол, не доведеться перед якимось маленьким святом замислюватися, де взяти маленький подарунок.

Навіть важко сказати, що не підходить як матеріал для чохла телефону. Єдиний нюанс – чохол для ножа краще виготовляти зі шкіри, щоб не травмувати себе.

Ніж в чохлі

Необхідно задуматися, як зробити чохол для ножа, якщо його часто доводиться носити з собою. Потрібно сказати, що сам чохол виготовити дуже просто, більше часу займе оформлення футляра.

Для футляра знадобиться:

 • шкіра;
 • клей для шкіри;
 • шило;
 • дратва або міцна нитка.

Приступаємо до виготовлення:

 1. Спочатку робиться викрійка – лезо ножа обводиться на листку паперу «з запасом» у 5-7 мм
 2. По контуру викрійки вирізається шкіряна заготовка.
 3. Зовнішній край заготовки склеюють.
 4. За клею проколюються шилом отвори, через них прокладають красивий шов через край або стібком «мотузочка».

Все, футляр для ножа готовий, але тепер потрібно подумати про ремінці, завдяки яким ніж можна повісити на стіну або закріпити на руці.

Для цього з шкіри вирізають 2 стрічки. Ширина однієї трохи менше ширини леза і приблизно дорівнює ширині футляра.

Її можна закріпити вже описаним способом – приклеїти і пришити, але краще скріпити спеціальними заклепками. Так закріплюють ґудзики на джинсах.

Приблизно на середині широкої смуги закріплюють ще одну стрічку – вона трохи вже і по довжині на 2 см довший, ніж обхват зап’ястя. На кінцях закріплюють клепки, які застібаються. Стильний футляр, який завжди можна носити з собою, готовий.

«Одягаємо» навушники

Як зробити чохол для навушників, щоб вони не забруднювалися і поменше плуталися?

Щоб провід не плутався, його слід закріпити на щільній основі в згорнутому стані.

Можна вирізати будь-яку невелику фігурку з цупкої тканини: ведмежа, овал, ромб, кошеня – тут фантазія не обмежена.

Головне, щоб матеріал був досить щільний: шкіра натуральна або штучна, фетр, сукно.

Фігурку роблять у 2 примірниках, склеюють «спинку» і животик.

На передній стороні одним кінцем закріплюють смужку, а на іншому роблять отвір для гудзики. Пришивається ґудзик до основи.

Навушники обертають навколо фігурки, закріплюють їх – тепер шансу заплутатися у дроти немає.

Можна зшити чохол для навушників у вигляді сумочки. У цьому випадку фіксатор встановлюють всередині.

Футляр для дорогого гаджета

Як зробити чохол для телефону? Технологія виготовлення залежить від вибору матеріалу.

Якщо вибір ліг на шкіру, шматок оксамиту або кишеню старих джинсів, то аксесуар шиють.

Спочатку на папері обводять гаджет по контуру – це буде викрійка. Не варто забувати залишати допуски на бічні поверхні – навіть самий суперсучасний плоский телефон має об’єм.

Вирізують заготівку по викрійці, краю зшивають, обробляючи шви. Шкіру спочатку клеять, а потім прошивають – великі декоративні стібки виглядають дуже цікаво.

Ефектно виглядає на шкіряному чохлі пристроченная петля.

Зшити футляр для телефону можна з будь-якої матерії. Молоді дівчата можуть розшити ексклюзивний чохол стразами, юнаки – наклеїти на нього якісь тематичні емблеми.

Оригінально виглядають в’язані вироби. Футляр можна вив’язати гачком і спицями, мірки знімають по контуру.

Матерчатий чохол для телефону шиють, як кисет. З цією операцією легко впорається навіть недосвідчена швачка або в’язальниця.

Як зробити чохол для телефону з паперу і навіщо? Зазвичай це необхідно, щоб перевозити гаджет серед речей, а упаковка загубилася. Ця обережність допоможе вберегти виріб від здавлювання.

Щоб зробити футляр з паперу, необхідно мати під рукою лист щільного картону. На нього наносяться необхідні розміри: довжина гаджета, ширина, висота ребер.

Центральний прямокутник – за розміром телефону. До нього причерчиваются ребра – межі, до них допуск на склейку, і другий прямокутник.

Коли викрійка складається, виходить коробочка для гаджета. Тепер він надійно упакований, і його можна сміливо здавати в багаж.

Оригінальні чохли для гаджетів

Як зробити чохол для телефону з гумок?

Спосіб 2: зв’язати звичайним гачком або сплести на спеціальному ткацькому верстаті.

В залежності від моделі аксесуара може знадобитися від 500 до 800 кольорових гумок.

Є 2 способи виготовлення чохла з гумок:

 1. Плетіння з допомогою верстата. https://banderlogov.net/online/novinki-2014/chehol-dlja-ajfona-iz-rezinok-raduzhek-na-stanke-rainbow-loom.html;
 2. Збірка гачком. https://www.youtube.com/watch?v=ZK8UPj4YTLk

Досвідчена в’язальниця може впоратися з виготовленням аксесуара за пару годин, а виглядати буде виріб на професійному рівні.

Є дуже оригінальний спосіб, як зробити чохол з повітряної кульки. Цей чохол буде не лише оригінальним, але і найдешевшим.

Щоправда, до його виготовлення треба приступати з напарником:

 • Щоб зробити чохол з кульки, його спочатку потрібно надути. Потім один з напарників фіксує отвір для надування, інший притискає iphone або телефон до кульки зворотного від екрану стороною;
 • Потім гаджет втискається в кульку, а повітря повільно випускається;
 • Коли все повітря випущений, гума щільно охопить корпус.

Залишилося тільки прорізати отвір, щоб користуватися камерою і підключати зарядний.

Щоб зробити оригінальний чохол для iphone або телефону, не потрібні великі витрати на матеріали. Досить підключити фантазію і виділити кілька годин вільного часу.

А при демонстрації ексклюзивного аксесуара, на питання «Де придбав?», можна загадково посміхнутися і відповісти: «Там вже немає! В єдиному екземплярі, для мене, ручна робота!». І адже дійсно – єдиний екземпляр і ручна робота!

Залишити коментар