Чи варто вірити тесту на вагітність або чи є ймовірність помилки?

У минулі часи при настанні зачаття жінки могли розпізнати свій новий стан за особистим відчуттям, відсутності місячних, а коли всі ознаки вказували на те, що зачаття настав, зверталися до гінеколога для підтвердження або спростування своїх підозр.

Сьогодні представницям слабкої статі досить прийти в найближчу аптеку, придбати тест на вагітність і дізнатися про правдивість своїх здогадів, але чи можна на 100% довіряти йому чи він все-таки може помилитися? Безумовно, це важливе питання, адже багатьом майбутнім мамам не терпиться упевнитися, що скоро в їх родині з’явиться малюк.

Принцип дії

Крім особистих відчуттів, пережитих жінкою при настанні зачаття, вірним його ознакою є різке збільшення вмісту гормону ХГЛ. Він викидається в кров і сечу майбутньої мами, і саме за його рівнем визначається наявність вагітності як в лабораторних, так і в домашніх умовах.

Смужка має всмоктуючу зону, на якій розташований реагент, що визначає, чи є у жінки вагітність. При її наявності речовина вступає в реакцію з сечею, виявляючи гормон ХГЛ, тому дане місце забарвлюється в червоний або синій колір. Відповідно, якщо рівень даного гормону недостатній, реакції не відбувається, а синя або червона лінія не проявляється.

Якщо ви хоча б раз виробляли таке самостійне обстеження, ви бачили, що одна лінія обов’язково проявиться.

Це говорить не про те, що у вас позитивний тест. Пов’язане її появу з тим, що в контрольній зоні смужки знаходиться речовина, що реагує на взаємодію з будь-якою рідиною.

Ймовірність помилки

Вона невелика, але існує. Виробники смужок заявляють, що вона може становити близько 1-3%.

З чим це може бути пов’язано?

  • Засіб прострочено. Купуючи його, обов’язково дивіться на термін придатності, оскільки якщо він закінчився, результат, швидше за все, буде недостовірним;
  • Виріб браковано. При наявності порушень при виготовленні тесту є велика ймовірність, що результати будуть помилковими;
  • Неправильне застосування. Дотримуйтесь інструкцій щодо використання виробу, щоб збільшити шанси на отримання достовірної відповіді. Наприклад, не до кінця зануривши смужку в сечу, ви перешкоджаєте самої можливості виникнення реакції, в зв’язку з чим результат може бути хибнонегативних;
  • Маленький термін вагітності. У цьому випадку гормон ХГЛ може бути ще в недостатньому для розпізнання кількості, відповідно, результат буде хибнонегативних;
  • Неправильна відповідь можна отримати і при використанні в якості досліджуваного матеріалу несвіжої сечі;
  • Імовірність помилки при проведенні тесту на вагітність збільшується, якщо вона патологічна, зокрема, є загроза викидня, виношування внематочное або плід завмер.

Також причиною помилкового результату можуть бути захворювання жіночих органів, у тому числі пухлини, при яких також виробляється ХГЛ.

Якщо в недавньому минулому у жінки був викидень або абортивний переривання виношування, в її крові та сечі ще на якийсь час зберігається даний гормон. Це теж може стати причиною наявності помилки при проведенні тесту на вагітність будинку. Неправильний результат може бути обумовлений і прийомом деяких медикаментів, ін’єкцій з ними. Білок в сечі також буває причиною помилки. Пов’язано це з тим, що самі смужки зазвичай мають білковою природою. Це й стає причиною спотворення результату.

Іноді причини криються в психологічному стані жінки. Сильно бажаючи зачати, вона може розгледіти смужку навіть там, де на неї немає і натяку. Знаючи про те, що ви можете неправильно інтерпретувати результати, довірте робити це комусь іншому.

Щоб підвищити шанси на отримання достовірної відповіді, необхідно провести повторний тест через кілька днів. Рекомендується також одночасно використовувати кілька смужок від різних виробників. Як бачимо, тести на вагітність можуть помилятися, але чи можна убезпечити себе від цього?

Якщо вам потрібен 100% результат, варто звернутися до гінеколога, особливо в тих випадках, коли різні смужки дають різний або нечітко виражений результат.

Цифрові тести

Сьогодні жінки можуть користуватися не тільки звичайними смужками, але і цифровими або електронними. Принцип їх роботи такий же, як і принцип роботи інших тестів, але в застосуванні вони набагато зручніше. У зв’язку з цим і вартість їх набагато вище. Але чи можуть помилятися зручні у використанні електронні тести на вагітність? Безумовно, можуть, і похибка становить практично стільки ж, скільки і у звичайної смужки (1-2%).

Вони являють собою тест-планшет з дисплеєм, на якому відображається результат.

Такими тестами сьогодні воліють користуватися багато жінок, але в чому полягають їх переваги?

  • На дисплеї вироби відображаються не лінії, а уже готову відповідь. Це можуть бути такі знаки, як «+» або «-» або слова «вагітна», «не вагітна», які пишуться зазвичай англійською мовою. Так, електронний тест не залишає місця для розгулу фантазії, даючи точну відповідь;
  • Деякі вироби цієї категорії можуть також показувати термін виношування, якщо зачаття відбулося, навіть якщо термін ще невеликий;
  • Виріб може визначити наявність плода на ранніх термінах завдяки своїй високій чутливості. Тим не менш раніше, ніж настане день передбачуваних місячних, навряд чи ви отримаєте достовірну відповідь. Як і багато інші методи дослідження, в тому числі, лабораторні, цифровий тест здатний показати наявність плода зазвичай лише після затримки менструації.

Ви можете спробувати дізнатися, чи не настав зачаття, за кілька днів до місячних, але шанс дізнатися правду складе всього лише 55%. За 2-3 дні до місячних тест дасть вірну відповідь лише у 86% випадків, а от з перших днів затримки ця цифра збільшується від 98-99%.

Така правдивість тесту не нижче, ніж у інших подібних виробів.

Є у цифрового тесту на вагітність інші недоліки крім того, що він може помилятися і коштує досить дорого? Є. Основний з них полягає в тому, що він може «глючити». Бувають випадки, коли, показуючи негативний результат, пристрій показує термін вагітності.

Результат, який ви побачите на дисплеї, залишиться на ньому протягом доби, а потім зникне. Деякі жінки намагаються провести повторне обстеження, коли це станеться. Насправді цифровий тест є пристроєм для одноразового використання.

Як правило, подібні вироби є струминними – для отримання відповіді його потрібно підставити під струмінь досліджуваного матеріалу (сечі).

В даний час вдосконалення цих пристроїв триває. Сьогодні у продажу можна побачити прилади, які можуть приблизно визначити дату пологів, якщо зачаття відбулося. А якщо цього не сталося, деякі моделі пристрою допоможуть визначити, які дні є найбільш сприятливими для запліднення.

Отже, навіть самий дорогий тест може помилятися, вводячи в оману майбутню маму або жінку, яка хоче нею стати.

Не забувайте перевіряти результати через кілька днів, але краще при перших ознаках вагітності звернутися до гінеколога.

Залишити коментар