«Персен» при вагітності: пити чи не пити?

Період виношування дитини – не найлегший час в житті кожної жінки. З одного боку, дама прибуває в прекрасному стані очікування дива, а вже миті, коли малюк вперше поворушив ніжкою – просто незабутні. Але є й інша сторона медалі – постійні тривоги і страх майбутньої матусі. Жінку можуть турбувати не дуже хороші аналізи, проблеми на роботі, побоювання за життя і здоров’я дитини.

Все це негативно позначається на психоемоційному стані вагітної, вона може страждати частими перепадами настрою, проблемами зі сном і навіть депресіями. При таких проблемах лікарі рекомендують своїм пацієнтам прийом заспокійливих засобів, правда, тут є один нюанс – в період виношування малюка пити допускається тільки рослинні препарати. Одним з таких є «Персен», а можна його при вагітності, поговоримо далі.

«Персен» при вагітності: коли прописують?

Як вже говорилося вище, перепади настрою в період виношування дитини – стан для більшості жінок нормальне. Так як гормональний фон бунтує, то і емоційність у дами зашкалює.

Ось тільки в хорошому настрої жінки прибувають не так часто, зазвичай їх мучить підвищена тривожність, плаксивість, уразливість, внаслідок чого виникають проблеми зі сном і депресивний стан.

Такі негативні емоції, і загальне пригнічений стан майбутньої мами можуть позначитися на розвитку плоду. При цьому жінка повинна розуміти, що прийом будь-яких хімічних препаратів, а також транквілізаторів в такий непростий період життя неприпустимий.

Майбутнім мамам у період вагітності дозволено приймати тільки натуральні заспокійливі препарати: валеріану, пустирник, м’яту і т. д.

Останнім часом багато лікарі прописують в якості заспокійливого препарату при вагітності «Персен форте», так як він повністю натуральний.

Але варто відзначити, що все-таки цей засіб не можна приймати в першому триместрі вагітності, так як саме в цей період у плода закладаються всі життєво важливі органи і системи. Даних про те, що препарат може вплинути на розвиток плода на ранньому терміні, немає. Та й взагалі, інструкція по застосуванню свідчить, що вплив на організм не вивчено, пити його можна лише у випадку, коли користь для жінки перевищує ризик для малюка.

Особливості прийому заспокійливих «Персен форте»

Лікарі рекомендують майбутнім матусям приймати заспокійливе перед сном. На думку фахівців при вагітності нічний прийом «Персена» усуне тривожність, занепокоєння, забезпечить здоровий сон. У деяких людей виникне цілком резонне питання: «Чому вживати саме перед сном?».

Справа в тому, що екстракти таких трав, як меліса і валеріана, що входять до складу препарату, може трохи уповільнити реакцію, вони володіють седативним ефектом.

Тому якщо ви збираєтеся провести весь день на ногах далеко від дому, то краще утриматися від заспокійливого. Якщо ж ви плануєте посидіти вдома, відпочити або влаштувати вечірню прогулянку, але в компанії коханого чоловіка або родичів, то вам можна приймати засіб протягом дня, але не більш 1-2 капсул.

Ще один момент, який хочеться нагадати всім вагітним жінкам: ніколи не вживай лікарські препарати без консультації лікаря, так як це може бути небезпечно для вашого здоров’я і розвитку плоду. Найбільш вірне рішення – консультація з лікарем, якому ви повинні розповісти про свої проблеми. А фахівець, у свою чергу, підбере вам потрібну дозу «Персена» або порекомендує інше ліки.

Про побічні ефекти і протипоказання

Якщо вірити інструкції на це заспокійливе, то воно практично не має протипоказань.

Правда, існують деякі винятки, коли «Персен» краще не вживати:

  • При наявності індивідуальної непереносимості компонентів, що входять до складу ліків;
  • При схильності до зниження артеріального тиску. В такому випадку прийом препарату повинен відбуватися з обережністю. Правда, таким пацієнтам нерідко доводиться повністю відмовлятися від «Персена» за станом здоров’я і переходити на інший препарат.

Варто відзначити і той факт, що це заспокійливий засіб при одночасному прийомі з деяким знеболюючими препаратами, а також ліками для зниження тиску, може посилити ефект останніх.

Тому в таких випадках додаткова обережність не зашкодить.

З побічних ефектів можна відзначити прояви алергії, слабкості, а при довгому прийомі ліки проблем зі стільцем (запори).

При передозуванні у пацієнта може спостерігатися запаморочення, сонливість, неприємні різі в області шлунка, тремор кінцівок. При таких симптомах потрібно негайно викликати лікаря.

Поради для майбутніх мам

Звичайно, якщо ви не можете самостійно впоратися з перепадами настрою, у вас не виходить нормально спати при вагітності, то «Персен форте» стабілізує психоемоційний стан. Але краще не доводити себе до прийому лікарських препаратів. Постарайтеся зрозуміти, що спокій у період вагітності – запорука здоров’я вашого малюка.

Тому захистите себе від непотрібних переживань, перестаньте дивитися відеоматеріали про «болісні пологи», не слухайте «страшні казки» більш досвідчених подруг.

Пам’ятайте, що кожна жінка індивідуальна і пологи у неї теж свої, особливі, не схожі на пологову діяльність знайомих. Не накручуйте себе!

Захистите себе від перегляду телевізора, особливо від фільмів жахів, трилерів та інших страшних картин.

Краще почитайте класичну літературу, послухайте музику, більше гуляйте, спілкуйтеся з малюком і насолоджуйтесь своїм станом.

При правильному налаштуванні вам не знадобляться ніякі заспокійливі засоби. Удачі, бережіть себе і свого малюка!

Залишити коментар