Сумісність алкоголю і кетанова: побічні ефекти і наслідки

Однією з найбільш поширених помилок при лікуванні больових синдромів вважається одночасний прийом алкоголю і ліків. Наслідки такого вчинку можуть призвести недбайливого пацієнта прямо в реанімацію, тому не варто недооцінювати значення інструкції, вкладеної в упаковку з препаратом.

Навіть нешкідливі легкі анальгетики при неправильному застосуванні дають серйозні побічні ефекти, тому обов’язково з’ясуйте, наскільки сумісний з алкоголем приймається вами препарат, перш ніж пити.

Коли можна випити кетанов?

Кетанов — синтетичний протизапальний та аналгезуючий лікарський препарат, головною діючою речовиною якого є кеторолаку трометамін. Пік дії ліків настає приблизно через дві години після його застосування, вводити кетанов можна як перорально у формі таблеток, так і внутрішньом’язово.

Зазвичай його виписують для купірування больового синдрому при розтягненнях і переломах, ниркових кольках, онкологічних захворюваннях. Серед показань для прийому кетанова присутній головний, зубний, післяопераційний біль, але це аж ніяк не означає, що цим засобом можна лікувати похмільний синдром.

Препарат має широкий перелік протипоказань і побічних ефектів, так що при його застосуванні потрібно дотримуватися особливої обережності. Сумісність кетанова і всіх видів алкоголю практично нульова, тобто ці речовини несумісні за будь-яких обставин. Тому на питання «чи можна комбінувати кетанов з алкоголем?» відповідь лікарів завжди категорично негативна.

Наслідки спільного прийому кетанова з алкоголем

Якщо ви приймаєте ліки, від спиртного слід утриматися. Сумісність фармацевтичних засобів з алкоголем рідко буває хорошою, в більшості випадків навіть невелика кількість алкоголю знижує або повністю нівелює лікувальний ефект препаратів. У випадку з анальгетиками ситуація ще серйозніше: сильніше проявляються побічні ефекти, і без того представляють певну небезпеку.

Беручи алкоголь після кетанова і навпаки, ви наносите важкий удар по печінці. Зовнішнім проявом такого впливу зазвичай стають алергічні реакції різного ступеня вираженості, функція печінки якийсь час залишається порушеною. Крім того, поєднувати кетанов і алкоголь вкрай шкідливо для шлунково-кишкового тракту: слизова оболонка стравоходу і шлунка руйнується, на ній з’являються виразки.

Кишечник, ферментна система і підшлункова залоза також будуть не в захваті від такої комбінації, тому очікуваним наслідком «лікування» стануть нудота, блювання, шлункові кровотечі, загострення виразкової хвороби та інші диспептичні прояви.

Як і багато інші анальгетики, кетанов впливає на нервову систему. Якщо прийняти кетанов після застілля зі спиртним або навіть однієї «нешкідливою» пляшки пива, з’являються головний біль, сонливість, загальмованість, слабкість нервових реакцій.

Краще утриматися від ризикованого вчинку: пити алкоголь можна тільки через добу після кетанова (скільки часу буде виводитися препарат, залежить від швидкості обміну речовин в організмі конкретної людини, але 24 години прийнято вважати умовно безпечним).

При цьому абсолютно не важливо, ви взяли одну таблетку або пройшли тижневий курс лікування: нестероїдні протизапальні засоби, до яких відноситься даний препарат, не мають ефекту накопичення, тому інтервал очікування виведення левової частки діючої речовини з організму завжди буде приблизно однаковим.

Аналогічного принципу дотримуються і в разі, коли прийняти знеболююче потрібно після прийому алкоголю. Тоді ймовірність нанесення шкоди здоров’ю значно знизиться.

При неправильному застосуванні препарати від болю можуть стати її джерелом, і про це не слід забувати: уважно читайте інструкцію, а при наявності протипоказань звертайтеся до лікаря для підбору іншого, більш щадного ліки.

Залишити коментар