Сприятливі дні для зачаття дитини після місячних

Зародження нового життя завжди ознаменований невимовною радістю і щастям для майбутніх батьків. Сучасні пари все частіше намагаються спланувати зачаття. На сьогоднішній день існує безліч способів, як визначити сприятливі дні для зачаття. На цю тему ми і поговоримо.

Календарний метод: математичні правила розрахунків

Щоб визначити сприятливі дні для зачаття дитини, зовсім не потрібно бути кваліфікованим акушером або великим математиком. Краще жінки її організм ніхто не знає. Як закладено природою, щомісяця жіночий організм продукує яйцеклітини. Якщо запліднення не трапилося, вона виходить у вигляді менструального кровотечі.

Загальноприйнято вважати, що в середньому цикл менструації триває 28 днів. Відлік необхідно вести від останньої менструації. Далі починається активне вироблення яйцеклітини, здатної до запліднення. При наближенні овуляції дозріла яйцеклітина починає свій шлях з яєчників за фаллопиевым трубах і потрапляє в маткову порожнину.

Як показує практика, овуляція припадає на середину циклу. При 28-денному циклі сприятливим днем для зачаття вважаються 14 добу після останнього менструального кровотечі. Це зовсім не означає, що завагітніти потрібно саме в цей день. Сперматозоїди здатні виживати в жіночій маткової середовищі до 5 днів, тому оптимальними для зачаття вважаються попередні і наступні за овуляцією два дні.

Такий метод розрахунків можна використовувати з 100% упевненістю і гарантією тільки в тому випадку, якщо ваш цикл становить рівно 28 днів, інакше розрахувати дату настання овуляторного періоду буде вкрай складно. У такому випадку ви можете вдатися до інших способів або проконсультуватися з акушером-гінекологом.

Не рекомендують лікарі планувати зачаття протягом 1,5 років жінкам, які тривалий час безперервно брали контрацептиви орального типу. Цей часовий проміжок необхідний для відновлення концентрації гормонів. Якщо ви використовували такий метод розрахунку сприятливого для запліднення дня, але бажана вагітність так і не наступила, не впадайте у відчай. Пройдіть обстеження і проконсультуйтеся з акушером-гінекологом. Порушення гормонального балансу, стреси, виснажливі фізичні навантаження – все це впливає на зачаття.

Що допоможе дізнатися рівень базальної температури?

На сьогоднішній день питання, як визначити сприятливі дні для зачаття, є найпоширенішим серед представниць прекрасної половини людства репродуктивного віку. Найбільш достовірним і інформативним методом вважається побудова графіків на основі базальної температури.

Рівень базальної температури повідає про стан організму. На протязі всього циклу менструації жінка самостійно зможе визначити лютеиновый і овуляторний період, а також наближення кровотечі. Зміна порогу базальної температури залежить від концентрації гормонів. А як відомо, рівень гормонів постійно змінюється.

Повноцінну і достовірну картину можна отримати тільки при вимірі температури протягом трьох місяців. Саме такий період дозволить скласти правдивий графік за середніми показниками. Вимірювання базальної температури допомагає визначити наступні показники:

  • момент дозрівання яйцеклітини;
  • наявність овуляції;
  • функціонування ендокринних органів;
  • початок менструальної кровотечі;
  • наступ запліднення.

Найбільш достовірні відомості можна отримати при вимірюванні базальної температури в анальному отворі. Деякі фахівці радять вимірювати її у вагінальному проході або в роті. Проводити процедуру вимірювання потрібно тільки в стані повного спокою після нічного сну.

У першій лютеїнової фази циклу менструації рівень базальної температури може варіюватися від 36,4 до 36,7°. При наближенні овуляторної фази, а також в день виходу дозрілої яйцеклітини з яєчника відмітка базальної температури знизиться приблизно на 0,3°. Якщо в організмі є якісь порушення і жовте тіло не дозріває, рівень температури підвищуватися не буде.

Якщо настала довгоочікувана вагітність, то базальна температура підвищиться до позначки 37,1-37,3° і буде триматися на цьому рівні. При наближенні менструальної кровотечі температура знизиться приблизно за 1 день до його початку.

Складений графік ви можете показати свого гінеколога і проконсультуватися з ним. Найчастіше саме таким способом жінка може виявити який-небудь недугу і своєчасно приступити до його лікування.

Використовуємо тест на овуляцію правильно

В аптечних пунктах сьогодні можна придбати не тільки тести для діагностування настання вагітності, але і спеціальні експрес-смужки, які дозволяють визначити наближається овуляцію. Такий спосіб підходить жінкам, які не хочуть складати графіки базальної температури або розраховувати дату можливого зачаття.

Зверніть увагу, що використовувати такі тести потрібно теж правильно. Для початку ознайомтеся з інструкцією. Проводити тест потрібно в дні, які імовірно передують овуляції. Саме в цей період концентрація лютеинового гормону різко зростає, в результаті чого сеча забарвлюється реагент в яскравий рожевий або червоний колір. Якщо обидві смужки на тесті мають яскравий однаковий колір, овуляція відбудеться протягом 30 годин. Якщо одна зі смужок має бледноватый відтінок, значить, до настання овуляторного періоду у вас є ще 2-3 дні. При її відсутності зверніться до лікуючого спеціаліста. Останнім часом нерідко акушери-гінекологи в практиці стикаються з такою проблемою, як ановуляція.

Як ви вже зрозуміли, сприятливі дні для зачаття дитини після місячних припадають на овуляторний період. При виході дозрілої яйцеклітини з яєчників вона може зустрітися зі сперматозоїдом.

Прислухаємося до сигналів свого тіла

Деякі представниці прекрасної половини людства воліють визначати найбільш сприятливий день для зачаття відповідно до сигналів свого тіла. Дослідження фахівців показують, що напередодні виходу дозрілої яйцеклітини з яєчника у жінок можуть проявлятись такі ознаки:

  • посилення лібідо;
  • набухання молочних залоз;
  • підвищення настрою;
  • тягнуть незначні больові відчуття в нижньому сегменті живота.

Нерідко перед овуляцією у представниці жіночої статі можуть з’являтися рясні білі різної концентрації. Деякі дівчата відзначають навіть наявність у виділеннях домішок крові.

Якщо ви самостійно не можете визначити підходящий для зачаття день або ваші тривалі спроби з партнером не увінчалися успіхом, зверніться до фахівця. Дослідження показали, що після 30 років жінці набагато складніше завагітніти, так і у представників сильної половини людства з віком швидкість і якість сперматозоїдів істотно знижуються.

Щоб отримати достовірні відомості про найбільш сприятливому для запліднення дні, використовуйте кілька способів одночасно. Найбільш інформативним і достовірним на сьогоднішній день вважається вимірювання базальної температури. Якщо місячні у вас йдуть строго через 28 днів, вам цілком підійде і календарний спосіб обчислень. Удачі вам!

Залишити коментар