Виділення на ранніх термінах вагітності, причини і небезпека

Майже у кожної жінки менструальний цикл починається з кров’янистих виділень мажущего характеру. І при їх появі ми, як правило, маємо на увазі початок місячних. Виділення такого характеру, це норма, але якщо вони виникають в період зачаття і на ранньому терміні, то, природно, насторожують і викликають паніку у жінки.

Мазанина при вагітності

Період виношування протікає у кожної жінки по-різному, одні відчувають себе добре, іншим же доводиться відчувати деякі труднощі, особливо на ранніх термінах. У цей період відбуваються особливі гормональні зміни, тому відзначаються деякі збої в роботі організму.

Мазанина на ранніх термінах вагітності – явище часте і в більшості випадків не представляє особливої загрози викидня. Але все ж при її появі варто відразу звернутися до лікаря.

Термін «мазанина» не є медичним, але його використовують в побуті навіть самі гінекологи. Означає виділення мажущего характеру, як правило, невеликі, коричневого кольору, хоча колір може бути і червоним, бурим. Нормальною вважається світла або коричнева мазанина, якщо ж вона стає червоною зі слідами свіжої крові, або набуває зелений відтінок зі слідами гною, а також неприємний запах, то це вже говорить про наявність патології. Якщо до неї додається свербіж, печіння, біль у статевих шляхах, то треба негайно звертатися до лікаря.

Таке явище може з’являтися з кількох причин.

До них можна віднести:

 • зміни гормонального фону;
 • імплантанційне кровотеча – відшарування плаценти;
 • після огляду, сексуального контакту;
 • наявність статевих інфекцій;
 • ерозія шийки матки;
 • завмерла вагітність;
 • позаматкова вагітність.

Виділення можуть виникати і з інших причин, але ми розглянемо основні з них. Давайте зупинимося на них більш докладно.

Основні причини

 1. Гормональні зміни. Якщо мазанина починається при вагітності в дні передбачуваних місячних, то це вказує на зміни, що відбуваються на гормональному рівні. Найбільш небезпечним для майбутнього періоду виношування дитини і вважається перший триместр, тобто перші три місяці, зокрема, дні передбачуваних місячних. У цей період краще утриматися від активного способу життя, побільше відпочивати, лежати, бути обережною. Ніяких стресових ситуацій, фізичних навантажень, довгих прогулянок пішки, теплових процедур і сексуальних контактів.
 2. Імплантанційне кровотеча. Рання вагітність, а точніше, її термін – вважається найважливішим періодом виношування. Запліднена яйцеклітина прикріплюється до матки і в процесі її впровадження туди, на матці виникають невеликі мікропошкодження. В результаті у жінки в виділеннях можуть бути видимі краплі крові у вигляді прожилок коричневого або бежевого кольору. Вони мізерні і можуть спостерігатися не у всіх. Може з’явитися ниючий біль внизу живота. Імплантація починається приблизно на 7 день після зачаття, тобто приблизно за тиждень до того, як повинні початися передбачувані місячні дні.
 3. Після огляду або сексу. Коричнева мазанина при вагітності на ранніх термінах може часто з’являтися після сексуального контакту з партнером. Під час сексу слизові оболонки статевих шляхів можуть мати механічні пошкодження із-за необережного або занадто активного сексу. Після гінекологічного огляду також може відзначатися мазанье.
 4. Наявність статевих інфекцій. У разі появи мазні, що відрізняється від «норми» за кольором, запахом і рясності треба відразу йти до лікаря. Бо як це може говорити про наявність статевих інфекцій, які можуть представляти небезпеку для плода.
 5. Ерозія на шийці матки. Виникає у жінок часто, навіть у відсутність зачаття. Ерозія може давати кров’янисті виділення з-за механічної дії на шийку матки. Це може бути при огляді, секс. В період очікування малюка слизова піхви більш вразлива і її легко можна травмувати навіть при введенні свічки.
 6. Завмерла вагітність. Часте явище в першому триместрі. У цьому випадку причиною зупинки розвитку ембріона є хромосомні відхилення, які несумісні з життям плода, а також гострі інфекції, прийом певних медикаментів. Трапляється мимовільний викидень, який супроводжується кров’янистої мазаниною. Ознаки вагітності поступово починають зникати, рівень ХЧГ не збільшується, знижується чутливість, немає токсикозу. При необхідності лікар проводить чистку, щоб надалі не розвинувся запальний процес.
 7. Позаматкова вагітність. При такій вагітності яйцеклітина прикріплюється не до матки, а до маткової труби, яєчника або черевної порожнини.

На першій, другій тижня можуть відзначатися такі особливості:

 • на УЗД не видно плодового яйця;
 • рівень ХЧГ набагато вище;
 • болі в нижній частині живота з одного боку, віддають в куприк, анус;
 • мазанина.

Таке запліднення переривають відразу, інакше можливий ризик розриву того органу, до якого приліпилося яйце. До речі, буває так, що жінок ставлять на облік без УЗД і аналізів, покладаючись на особистий лікарський досвід і ознаки (збільшення матки і затримка місячних).

І нерідкі випадки, що починає мазати внаслідок банальної затримки менструації.

Складність ситуації, коли починається кровянистое мазанье на ранньому етапі виношування, полягає в тому, що вона може бути фізіологічною нормою або наявною патологією, яка буде загрожувати плоду. А тому треба бути уважним і вчасно звертатися за допомогою до фахівців.

При цьому важливо звертати увагу на колір мазанья. Якщо на 5 тижні вагітності з’явилася мазанина буро-коричневого кольору, варто відразу ж відвідати лікаря. У цьому випадку також можуть відзначатися болю. Це говорить про відшарування плодового яйця, хоча такий колір може з’явитися при завмирання плоду або якщо плід знаходиться поза матки.

Якщо ж колір білий, консистенція сирна, це може бути банальна молочниця. Якщо ж колір зелений і є гній, це говорить про наявність статевих інфекцій. В такому випадку теж не варто відкладати візит до гінеколога.

Лікар огляне на кріслі і якщо буде необхідно, відправить на додаткове обстеження – УЗД, аналіз на ХГЛ. Ультразвукове обстеження покаже, як розвивається ембріон, його розміри, розташування, стан плаценти, термін вагітності. При відшаруванні плаценти негайно призначається лікування. Як правило, прописують гормональні препарати «Утрожестан», «Дюфастон», «Магній В 6», полівітамінні комплекси.

Якщо ж відзначаються такі симптоми, треба негайно йти до лікаря, щоб уникнути ускладнень і викидня:

 • біль, що коле, тягнучого, ріжучого характеру в області нижньої частини живота, попереку, сідницях, в промежині;
 • мазанина з домішкою гною;
 • рясне кровотеча;
 • різкий неприємний запах з піхви;
 • свербіж, печіння, набряк зовнішніх статевих органів.

За своїм самопочуттям в період виношування дитини треба стежити постійно і дбайливо ставиться до здоров’я. Адже ви тепер відповідальні не тільки за себе, але і за життя свого майбутнього малюка.

Не варто сильно панікувати заздалегідь, головне, зберігати спокій, не робіть передчасних негативних висновків.

При наявності будь-яких виділень краще відразу звертайтеся до лікаря, здайте всі аналізи і пройдіть обстеження, щоб виключити загрозу викидня або інші ускладнення, які можуть вплинути на здоров’я майбутнього малюка.

Залишити коментар