Новопассит при вагітності – інструкція прийому, протипоказання

Жінки, що очікують швидкого появи малюка, часто нервуються, турбуються, переживають з-за дрібниць. Їм властиві різкі перепади настрою – від бурхливої радості до важкої депресії. Дані коливання для вагітних є нормою, так як вони відбуваються через гормональної перебудови в організмі майбутньої мами. Однак вагітній жінці все ж краще уникати сильних емоцій – вони шкідливі їй самій та її майбутньому маляті.

У цьому випадку лікарі-гінекологи можуть рекомендувати до прийому препарати седативної ряду або, кажучи простіше, – заспокійливі.

Одним з популярних фармацевтичних засобів із заспокійливим впливом на організм є Новопассит, і сучасні лікарі нерідко призначають його майбутнім мамам. Але чи дійсно даний препарат безпечний для самої вагітної і для майбутньої дитини? Давайте розбиратися разом і спочатку дізнаємося всю корисну інформацію про препарат, точніше, про його склад.

Інформація з інструкції

Вагітні жінки часто скаржаться лікарям не тільки на постійну зміну настрою, але і на те, що їм важко заснути, їх долає безпричинне занепокоєння і почуття тривоги. Всі ці ознаки можуть говорити про розвиток неврозу стану вкрай небажаного для майбутньої мами, так як воно може негативно позначитися на розвитку плоду.

Зазвичай для приведення психоемоційного фону майбутньої матусі в стабільний стан лікарі-
гінекологи призначають заспокійливі ліки рослинного (гомеопатичного) походження, так як саме такі препарати максимально безпечні. Фармацевтичні кошти з хімічними компонентами вкрай шкідливі вагітним жінкам – вони можуть спровокувати порушення розвитку нервової системи малюка.

Але і гомеопатичні препарати у період вагітності можуть бути шкідливі, а тому відповісти на питання – чи можна пити ліки Новопассит при вагітності тільки після ретельного вивчення інструкції до препарату, його складових і лікарської консультації.

Конкретних вказівок до прийому препарату Новопассит при вагітності в інструкції не міститься – виробник препарату говорить про те, що препарат може застосовуватися лише тоді, коли існує серйозна загроза здоров’ю матері. Більш конкретних показань (як і протипоказань до прийому препарату Новопассит при вагітності виробник не дає. Є лише невелика цитата про те, що питання доцільності прийому препарату має вирішуватися спільно з лікарем. Чому інструкція написана так туманно?

Пояснимо: фармацевтичні, гомеопатичні препарати не можуть тестуватися на вагітних і годуючих жінок, такі тести заборонені законодавством всіх країн світу. А тому ніхто, жоден провідний спеціаліст не може в точності розповісти, як той чи інший компонент ліки буде впливати при прийомі на організм майбутньої матусі і, тим більше, який вплив він може вплинути на плід.

Така інформація про всіх сучасних ліках, що ж стосується Новопассіта, то розібратися з його безпекою (або небезпекою) прийому під час вагітності нам допоможе детальне вивчення складових препарату.

Склад препарату та можливе вплив при вагітності

Новопассит виробником заявляється як засіб, що має абсолютно натуральний склад, і дослідження гомеопатичної мікстури підтверджують дану інформацію – в ліках містяться лише екстракти різних лікарських трав.

Зокрема, базу активних компонентів Новопассіта утворюють – меліса, звіробій, хміль, пасифлора, глід і валеріана.

Але, як відомо – навіть чисті відвари з лікарських трав при вагітності можна пити виключно за погодженням з лікарем, що спостерігає вагітність, так як деякі рослини мають здатність негативно впливати на стан самої майбутньої мами дитини, що росте в її організмі.

Поговоримо про кожному компоненті Новопассіта окремо:

  • Екстракт валеріани – єдиний безпековий компонент ліки. У чистому вигляді валеріану нерідко дають вагітним жінкам у пологових будинках, щоб зменшити почуття страху перед пологами;
  • Хміль. Мало хто знає, що у великих дозах це рослина перетворюється на отруту. Протипоказання до вживання хмелю становлять досить великий список, в тому числі екстракти хмелю категорично повинні бути виключені з прийому вагітної жінки;
  • Меліса. В тій концентрації, в якій ця ароматна травичка міститься в препараті, її корисні властивості для вагітної жінки губляться. Меліса багата маслами, які можуть спровокувати розвиток сильної алергії і посилити токсикоз;
  • Пасифлора – її екстракти також протипоказані до застосування під час вагітності. Деякі компоненти рослини здатні викликати сильні маткові скорочення;
  • Звіробій – це корисна рослина абсолютно не корисно майбутнім мамам. Речовини, які
    є в цій травичці, токсичні для дитини, а також здатні викликати викидень на ранніх термінах вагітності;
  • Глід не належить до отруйних рослин, але вживати його екстракти в період виношування плоду варто з обережністю і у вкрай малих дозах;
  • Активним компонентом Новопассіта є речовина зі складною назвою – гвайфенезин. У фармацевтиці гвайфенезин використовується як речовина, здатна знімати підвищену тривожність, а також відхаркувальний засіб при кашлі. Однак гвайфенезин небажано застосовувати в період виношування плоду, ні в період лактації. А якщо від застосування подібних ліків відмовитися категорично неможливо, то прийом повинен проходити під спостереженням фахівця.

Крім того, у складі Новопассіта вказується чабер – рослина, що має абортивним ефектом. Як бачите – склад ліки при детальному розгляді виявляється не таким безпечним, як виглядає на інструкції до застосування.

Важливий факт – виробник скромно відмовчується і не дає прямої відповіді на питання про допустимість застосування засобу під час вагітності, проте категорично забороняє його до прийому дітей до досягнення 12-ти річного віку. А те, що не можна дітям – не можна і їх мамам.

Майте на увазі і те, що Новопассит протипоказаний до застосування при міастенії (м’язової слабкості), індивідуальній непереносимості компонентів ліків, а також при епілепсії. З високою обережністю засіб повинен застосовуватися при деяких патологіях ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Робимо висновки

Інформація, викладена вище, досить красномовно говорить про те, що від застосування Новопассіта майбутньої матусі найрозумніше буде утриматися і вже тим більше – не варто приймати рішення про прийом гомеопатичного засобу самостійно. Практично 90% компонентів препарату, хоч і мають гомеопатичне походження, не є безпечними для здоров’я жінки, ні для здоров’я і повноцінного розвитку плоду. Новопассит при вагітності може призначатися майбутнім мамам у виняткових випадках, наприклад, коли вагітна перебуває в стані тяжкої депресії.

Але і в цьому випадку прийом ліків повинен проходити під тотальним контролем лікуючого лікаря і їм, повинна розраховуватися сувора дозування кошти.

Залишити коментар