Смішні сценки для дітей

Розвиток артистизму у дітей – один з прекрасних способів виявити в них творчі здібності, визначити напрям, в якому краще розвивати їх творчий потенціал. Дитина любить копіювати особливості поведінки знайомих і друзів? Влаштовує цілі вистави у дворі, збираючи численних глядачів? Часто щось наспівує і жестикулює?

Маленькі театральні вистави, які включають в себе короткі і смішні дитячі сценки можна організувати навіть у домашніх умовах. А якщо передбачається чийсь день народження, то міні-сценки будуть відмінним розвагою для всіх, хто прийде привітати іменинника.

Міні-вистави для дітей

Зазвичай діти з задоволенням включаються в гру, їм подобаються перевтілюватися, копіюючи дорослих, вони точно помічають різні нюанси в поведінці та звичках знайомих їм людей. Підбираючи сценарії для дитячого свята потрібно звертати увагу на наступні моменти:

  • Чим менший вік учасників, тим коротше і простіше повинні бути сценки.
  • Бажано гранично урізноманітнити репертуар: підібрати не тільки сценки-пародії, які пропонуються для дітей будь-якого віку, але і сценки-загадки, сценки-вікторини.
  • Якщо є можливість, проведіть одну-дві репетиції перед початком вистави, підкажіть дитині, як краще представити героя, якого він буде грати.
  • По можливості намагайтеся використовувати атрибути, які зроблять постановку більш барвистою – костюми для акторів, декорації, необхідні по ходу дії предмети. До виготовлення декорацій можна і потрібно залучати дітей – це також принесе їм багато задоволення.

Сценки з повсякденного життя

Діти із задоволенням беруть участь у постановці вистав, демонструють смішні випадки з їхнього повсякденного життя. Ось самі прості і короткі з таких сценок.

Скільки ніг?

У цій сценці необхідні два актора: хлопчик і дівчинка. Сюжет її досить простий, тому її з успіхом можна розіграти перед дітьми 4-6 років.

Мама (дівчинка) прийшла забирати свого малюка (хлопчика) з садка. Вона дуже поспішає, тому садовить його на стілець і починає швидко одягати.

Бере черевик в руки і каже:

– Підніми ногу, синку.

Хлопчик покірно піднімає праву ногу. Тоді мама каже:

– Ні, давай іншу.

Син піднімає ліву ногу. Мама, подивившись на черевик, розуміє, що потрібна була все-таки права нога, але автоматично повторює:

– Ні, синку, давай іншу ногу.

Тоді хлопчик з обуренням говорить: «Мама, але це все! Ноги закінчилися, інших-у мене вже немає!»

Ця сценка хороша не тільки веселим сюжетом. Коли вона закінчиться, можна обговорити з дітьми, чому мама не змогла пояснити синові, яка саме їй потрібна була нога. Як було б правильніше побудувати розмову, щоб всі один одного зрозуміли з першого разу?

Чиї штани?

У цій виставі будуть задіяні два актора — дівчинка постарше (вихователька) і дівчинка молодшого віку (вихованка дитячого садка). Різниця у віці – необов’язкова умова для юних актрис, можна просто підібрати дівчинку вище ростом і поменше.

Тим не менш, важливо звертати увагу на нюанси, пов’язані з особливостями ролей юних виконавців, адже це зробить гру більш правдоподібною і запам’ятовується!

Дитячий садок. Діти одягаються на прогулянку. Вихователька допомагає одягнутися маленької повільною дівчинці Каті. Катя намагається надягти штани, та це їй не вдається. Вихователька починає їй допомагати. Коли штани спільними зусиллями надіті, Катя раптом повідомляє:

– А це не мої штани…

Вихователька, максимально висловивши обурення, починає стягати брючки з малятка назад. На це йде якийсь час. Почекавши, поки вихователька закінчить її роздягання, Катя вирішує уточнити:

– Це брючки моєї сестрички, Свєти, вони теплі, і мама завжди одягає їх мені, коли дуже холодно, як сьогодні…

Сценки з життя школярів

Архімед-растеряха

Урок фізики. Недбайливий учень Коля страждає біля дошки. Учитель (хлопчик старшого віку або більш щільною комплекції) мучить Колю питаннями:

– Коля, розкажи нам про Архимеде. Коля мружиться і страждає, об Архимеде він явно може повідомити небагато:

– Ну, це був такий древній грек…

Вчитель, зраділо:

– Ось як? І чим він прославився?

Коля, напружуючись ще більше:

– Ну… Як-то раз він плавав у ванні…. І як закричить!

Що закричить, Коля? – продовжує задавати навідні запитання вчитель.

«Еврика!» — несподівано для самої себе каже Коля і зраділо продовжує:

– Це означає «знайшов!».

Але вчитель не здається і продовжує мучити Колю питаннями:

– Ну, і що ж він там знайшов, Микола, мабуть, що-небудь цікаве?

– Напевно… — Колін ентузіазм пропадає. Він явно не пам’ятає, що саме знайшов в своїй ванні знаменитий стародавній грек. Тому невпевнено, піднявши очі вчителя, він намагається знайти правильну відповідь:

– Може бути… мочалку?

Потрібний пожежа

Школяр Саша йшов в магазин. По дорозі він зустрічає сильно поспішав вчителя праці, Віктора Петровича.

– Здрастє, Віктор Петрович, куди так біжите, що сталося? – запитує він.

– Ех, Петров, – мало не плаче вчитель, – пожежа у нас, ось і бігу, кабінет наш загорівся, уявляєш?

Школяр Саша передумав йти в магазин, біжить слідом за вчителем. Підбігши до школи, вони зупиняються і дивляться на дим, який валить з вікон кабінету праці.

– Ось Петров, – засмучено говорить вчитель, — тепер занять не буде, напевно, місяць.

– Що не буде? – перепитує Саша.

– Занять не буде, свою табуретку, Петров, так і не достругаешь, згоріла твоя табуретка, напевно, – засмучено повідомляє Віктор Петрович.

– Хто згорів? – наполегливо уточнює Саша.

– Табуретка! Твоя! – роздратовано вчитель підвищує голос, – І совок, який ти другий місяць робиш! Не зрозумію, Петров, ти оглух, чи що?

– Ні, Вікторе Петровичу, що ви, – каже Сашко, і тихіше додає:

– Ви говорите, а я буду слухати, слухати, слухати… – і мрійливо мружиться.

Сценки-гри

Це свого роду смішні міні-вистави, які користуються успіхом не тільки у дітей, але і дорослих.

«Фотографія»

Одна з варіацій такий ігри-сценки, в яку з задоволенням грають діти будь-якого віку.

Хід гри:

Діти діляться на дві групи. Одна група буде імпровізувати, інша – відгадувати. Актори з першої групи повинні загадати що-небудь: тварина, професію, явище природи, героїв улюблених казок і т. д.

Загадавши, діти починають рухатися, зображуючи ті дії, які притаманні загаданою ними персонажам, а інша група учасників спостерігає і аналізує. У якийсь момент ведучий командує: «фото!» і всі актори з першої групи завмирають, в тому положенні, в якому вони перебували на момент команди.

Учасники другої групи повинні дізнатися загадані персонажі. Після цього вони міняються ролями з учасниками першої групи. Завдання можна ускладнити, запропонувавши дітям зробити постановку, наприклад, на тему улюблених казок.

Гра в цікавих міні-сценках – відмінний спосіб самовираження для дітей будь-якого віку. Цей вид творчості як ніякий інший стимулює розвиток фантазії і уяви, дарує прекрасний настрій і робить будь-яке дитяче свято незабутнім.

Залишити коментар