Незвичайні техніки малювання для дітей

Стандартне уявлення про заняттях малюванням у багатьох пов’язано з альбомом і рисувальними приналежностями: фарбами, олівцями, пензликами і фломастерами. Між тим існує маса способів зробити урок з навчання дитини малювання незвичайним і захоплюючим, таким, який викличе позитивні емоції не тільки у дітей, але і у дорослих.

Незвичайні техніки малювання для дітей, за допомогою нестандартних засобів і матеріалів, – прекрасна можливість проявити фантазію і створити ефектні, що запам’ятовуються вироби.

Малюємо руками

Дуже простий спосіб намалювати незвичайні і різноманітні картинки, використовуючи той інструмент, який завжди під рукою, а саме – руку самого художника. З самого маленького віку можна малювати пальчиковими фарбами прості абстрактні картинки а коли дитина стає старше можна ускладнювати завдання. Дитяча рука надає широкі можливості для створення сюжетів, ось два найпростіших.

Метелик

Візьміть аркуш паперу, покладіть його горизонтально. Зігніть навпіл, добре зафіксуйте лінію згину, потім лист розігніть. Наберіть на пензлик трохи гуаші (нехай кольору дитина обере самостійно), і пофарбуйте долоньку малюка. Якщо дитина добре і впевнено тримає пензлик, розфарбувати власну долоню він може сам, це доставить йому масу задоволення. Подушечки пальців і долонь краще фарбувати в різні кольори, це зробить зображення більш яскравим.

Зафарбовану долоньку юний художник прикладає до аркуша паперу. Підстава долоні при цьому повинно знаходитися у лінії згину аркуша. Так як крило метелика складається з двох частин, то один раз дитина прикладає долоню, трохи повернувши пальчики вниз малюнка, другий раз навпаки – розгорнувши долоньку пальцями вгору.

Потім прикладіть до отриманого відбитку долоньок другу половину аркуша – і у вас вийде чудова метелик. Для достовірності можна намалювати від руки тулуб і головку метелика або вирізати їх з кольорового паперу і приклеїти клеєм.

Дерево

Відмінний варіант зображення дерева за допомогою все тієї ж руки, правда, тепер знадобиться не тільки долонька, але і частину руки вище кисті.

Техніка проста: дитина забарвлює коричневою тушшю долоньку і шматочок руки трохи вище зап’ястя, і прикладає її до вертикально лежить аркуш паперу. Виходить стовбур дерева, якому залишилося намалювати листя. Тут також можливі варіанти: можна намалювати її самостійно, а можна приклеїти справжні листочки, зібрані в осінньому лісі.

Картинки в штампах

Креативне рішення, яке зробить будь-який малюнок несподіваним і привертає увагу – це малювання його елементів штампами.

Що таке штамп? Це шматочок основи, на якому вирізається або закріплюється підручними засобами потрібний малюнок.

Матеріалами для виготовлення штампів може служити що завгодно:

 • бульби сирої картоплі;
 • розрізані навпіл маленькі яблука;
 • пластилін;
 • елементи конструктора Лего;
 • кришечки від маленьких баночок ;
 • сірникові коробки і нитки.

Картопляні штампи

Універсальний і недорогий матеріал для виготовлення відбитків, який знайдеться у всіх.

 • Виберіть невеликі бульби, помийте і почистіть їх.
 • Розріжте бульба навпіл. На отриманій поверхні штампа зобразіть той відбиток, який хочете отримати, припустимо, це буде лист дерева.
 • Ножем зробіть надрізи, що імітують структуру аркуша. Потім занурте готовий штамп у фарбу і зробіть відтиск на заздалегідь приготовленому листку паперу.
 • Для створення закінченої композиції можна зробити необхідну заготівлю, наприклад, зображення гілки дерева, листочки на якому можна намалювати отриманим штампом.

Увага: картопля швидко і добре вбирає фарбу, тому для отримання відбитків різних кольорів, кожен раз потрібно використовувати новий штамп (бульба картоплі).

Штампи на пластиліні

Один з улюблених у дітей способів створювати власні штампи. Для цього знадобиться: шматочок щільного пластиліну і кулькова ручка (для дрібних деталей). Для більш великих деталей, які потрібно видавити на відбитку, краще використовувати олівець з товстим грифелем.

Виготовляємо відбиток:

 • Скачуємо з пластиліну ковбаску завдовжки в 2-3 див. Низ ковбаски робимо гладким і рівним.
 • Беремо кулькову ручку і ставимо, глибоко вдавлюючи всередину, точку посередині підстави відбитка. Це буде серцевина квітки.
 • Прикладаємо до штампу кулькову ручку наступним чином: загостреним кінцем до центру, добре надавлюємо. Робимо кілька відбитків, формуючи пелюстки навколо серцевини квітки.
 • Заповнюємо утворилися поглиблення штампа фарбою, краще, якщо це будуть акрилові фарби або гуаш. Акварель буде виливатися, даючи ненасичені кольори.
 • Друкуємо на папері. Композицію можна урізноманітнити, виготовивши кілька штампів з різними малюнками.

Яблучні листівки

Для цієї смачної техніки малювання потрібно: кілька невеликих яблук, гуаш або акрилові фарби, два-три аркуші щільного кольорового картону.

Розріжте яблука на половинки, розведіть додаткової посуді кілька фарб. Для того щоб відбитки вийшли насиченими, не розводьте фарби сильно. Опустивши яблуко розрізаною стороною у фарбу, запропонуйте дитині зробити кілька відбитків на шматках кольорового картону.

Нехай батьків не лякає, то, що побачивши яскраві і апетитні відбитки, у дітей виникне бажання наносити їх на картон у неймовірній кількості. Коли відбитки просохнуть, листи картону можна розрізати, підігнавши їх під формат листівки, або, вирізавши квадрат з яблучними відбитками, наклеїти його на великий шматок картону контрастного кольору. Хвостики яблук можна домалювати окремо. Виходить чудова картина для кухні!

Ниткові штампи

Цей вид творчості приваблює дітей кумедними геометричними малюнками, що утворюються в результаті застосування звичайних ниток.

Основні матеріали для цієї незвичайної техніки прості і доступні – це коробки сірників (знадобляться тільки коробки, без сірників), товсті нитки вовняної або синтетичної пряжі, і фарби (все крім акварельних).

Для того щоб виготовити штамп, потрібно взяти невеликий відрізок нитки і обмотати їм сірникову коробку. Нитка не повинна бути дуже тонкою і повинна щільно облягати коробок. Мочаємо одержаний штамп у фарбу і отримуємо ефектний відбиток з геометричним візерунком.

Незвичайне малювання і природні матеріали

Найбільш цікаві для дітей техніки малювання пов’язані з природними матеріалами різних текстур: деревом, каменем, насінням рослин, і, звичайно ж, листям дерев.

Збираючи з дітворою листя в осінньому лісі, ми іноді не підозрюємо, який простір для польоту фантазії і незвичайних малюнків криється в звичайному висохлому листі дуба або клена.

Малюнки з осіннім листям

Листя для цих робіт потрібні будь-які: великі і маленькі довгасті і круглі, зелені, жовті з живцями або без них. Гуляючи в лісі, акцентуйте увагу дітей на різноманітність форм і кольорів осіннього листя.

Відбитки листя

Варіант перший

Беремо лист не дуже щільного білого паперу, кладемо його перед дітьми на стіл. Краще закріпити його куточки скотчем, для цього виду робіт важливо, щоб лист не ковзав по столу. Викладаємо три листків різної форми один з одним поруч і «пропечатываем» по черзі кожен листок, замальовуючи його кольоровим восковими крейдою.

Другий варіант

«Друкуємо» листям, попередньо завдавши на них фарбу. Цей способу малювання виглядає наступним чином.

Візьміть кілька великих аркушів і запропонуйте дітям попрацювати осінніми чарівниками. Нехай вони самостійно розфарбують одну сторону кожного аркуша фарбами – так, як їм подобається, в довільному порядку. Потім нехай докладуть листя розфарбованої стороною до білого аркушу паперу. Вийдуть яскраві, соковиті відбитки.

Цей вид робіт дозволить створювати цікаві та яскраві колажі на осінню тематику!

Створюємо кольоровий папір самостійно

Мало хто знає, що досить просто створити ефектну різнокольоровий папір в домашніх умовах самостійно. В результаті цієї незвичайної техніки вона вийде химерної, незвичайної забарвлення, що нагадує малюнок мармурового каменя.

Для створення такого виду кольорового паперу знадобиться:

 • чоловіча пінка для гоління;
 • акварельні або акрилові фарби;
 • одноразова паперова тарілочка для змішування фарб;
 • папір;
 • шматочок щільного картону.

Наносимо рівномірний щільний шар піни на тарілку. Злегка розводимо фарби водою, кольори повинні бути насиченими та яскравими. Потім беремо трохи фарби кожного кольору пензликом і «капаємо» по кілька крапель різних відтінків на тарілку з піною у довільному порядку.

Наступна частина найбільш улюблена у дітей будь-якого віку. Взявши в руки ватяну паличку (на конечник з вати можна зняти) або зубочистку, дитина повинен розвести кольорові краплі в піні. В результаті цього утворюються зовсім химерні форми – плями, точки, плями і неймовірні поєднання кольорів.

Потім необхідно взяти аркуш паперу і прикласти його плазом до утвореної в тарілці різнобарвною піні. Переверніть аркуш, покладіть його сухою стороною на стіл. Тепер необхідно зішкребти залишки піни з поверхні листа. Для цього достатньо взяти шматочок щільного картону, і тримаючи його вертикально, зняти надлишки піни.

Лист вийшла кольорового паперу яскравою і веселою забарвлення можна використовувати, коли вона просохне.

Все перераховане різноманітність робіт, виконаних дітьми і дорослими в незвичайних техніках малювання, ідеально підходить для уроків домашнього творчості, створення малюнків у коллажной техніці та оформлення сімейних альбомів в техніці скрапбукінг.

Незвичайні техніки малювання для дітей по відбиткам:

Залишити коментар