В яких випадках призначають інтерферон для немовлят?

То і справа на слух трапляються радісні вістки від друзів і старих знайомих про поповнення їх сімейства. Люди зустрічаються, закохуються, одружуються, – як із старої пісні. І вже повністю змінюються думки, стереотипи і бажання. Тепер щастя – це коли на світ з’являються беззахисні, і так схожі на нас малюки. Але разом з радістю приходять перші труднощі. Не всі батьки мають за плечима багатий досвід по догляду за дитиною, а для кого-то радості материнства і зовсім відчуваються вперше.

Коли дитині погано…

Всім відомі ці історії про безсонні ночі, і нескінченному дитячому плачі, який не розповідає і не пояснює бажань і потреб. Батькам завжди болісно дивитися на рыдающего немовляти, часом вони панікують, не знаючи, які ліки давати, що і як лікувати.

Безсумнівно, діти хворіють часто, і причин тому багато: спадковість, погана екологія, слабкий імунітет.

Чадо може захворіти навіть у самих відповідальних батьків, що зобов’язує звертатися тільки до кваліфікованих фахівців. Особливо коли мова йде про грудничках. У дитячих лікарів великою популярністю став користуватися медичний продукт під назвою інтерферон.

Його педіатри з завидною частотою призначають як профілактичний засіб для дорослих, терапевтичне для маленьких дітей. Дана стаття розповість, що це таке, а, головне, чим же корисний хвалений продукт.

Основні відомості

Отже, медикамент відноситься до групи лікарських засобів противірусної та імуномодулюючої дії. Для повного розуміння потрібно роз’яснити, що це, по суті, білок, який самостійно виробляється людським організмом, і відмінно справляється з різними інфекціями. Інтерферон перешкоджає розмноженню вірусів на всіх етапах розвитку захворювання, він універсальний і застосовується по відношенню до практично будь-якої вірусної інфекції.

Робота його полягає в тому, щоб допомагати організму виробляти ті самі білки, які
необхідні нам для боротьби з вірусами.

На жаль, дитячий організм здатний виробляти недостатня кількість цього елемента, особливо зимової часом, коли ймовірність підірвати імунітет особливо велика.

Тому даний продукт призначають, як при перших симптомах вірусних захворювань, таких як ГРВІ чи грип, так і на тяжких стадіях хвороби. Для профілактики він хороший саме тим, що почати його використання можна на будь-якій стадії захворювання.

В даний час медикамент є основним лікарським засобом, застосовуваним не тільки педіатрами, але і офтальмологами, отоларингологи, неврологами, і навіть онкологами. Останні активно практикують його в боротьбі з розвитком і зростанням пухлинних клітин.

Правила застосування

В аптеках ви можете придбати інтерферон у різних лікарських формах. Він випускається у вигляді мазей, свічок, а також ампулок з порошком. Для самих юних, у тому числі недоношених новонароджених, рекомендується використовувати свічки. Але краплі інтерферон залишаються для немовлят найбільш прийнятним варіантом. Вони не приносять хворобливих або неприємних відчуттів, так і ввести препарат ректально зможе не кожен батько, що каже про комфорт застосування рідкої форми ліки.

Тепер давайте розберемося з тим, як правильно капати в ніс інтерферон немовляті:

  • Препарат слід капати саме в ніс дитини, тому що тільки так його діючі компоненти
    не потрапляють у травну систему;
  • Для того щоб підготувати краплі в ніс, вам спочатку потрібно придбати порошок в ампулах;
  • Порошок розчиняється у воді з розрахунку одна ампула на 2 мл води, і тут же застосовується за призначенням. Розібратися у всіх нюансах приготування і зберігання зілля вам завжди допоможе інструкція по застосуванню, що знаходиться в упаковці.

Як же використовувати препарат в цілях профілактики, щоб зміцнити імунітет малюка? Адже набагато простіше подбати про здоров’я свого чада заздалегідь, особливо якщо хтось з домочадців вже почав шмигати носом або покашливать.

В даному випадку робимо наступним чином:

  • Треба відразу ж прийняти всі можливі запобіжні заходи. Для початку буде достатньо захистити дитину від контактів з носіями вірусу, і скоріше почати профілактику;
  • Під час періоду, коли ймовірність захворіти стає критичною, слід проводити нехитрі процедури. А саме з періодичністю кожні 6 годин капати в обидва носові проходи дитини по п’ять крапель готового засобу;
  • Ліки слід капати акуратно, щоб не пошкодити немовляті ніс необережними діями, не викликати кашель або навіть блювотний рефлекс;
  • Якщо ж ваш новонароджений все-таки захворів, краплі в ніс слід капати частіше, кожні дві години протягом трьох днів.

До речі, розчин можна закопувати не тільки ніс, але також в очі, особливо в тих випадках, коли віруси викликали офтальмологічне захворювання. Однак треба пам’ятати, старатися з ліками не варто. Застосування будь-якого засобу необхідно лише при виникненні справді небезпечної загрози, так як всі знають, що краще іноді зовсім обійтися без ліків, щоб організм, по можливості, боровся самостійно.

Побічні ефекти

Нас всіх, звичайно ж, цікавить, які негативні наслідки можуть виникнути від того, як ми лікуємо своїх діточок. Берегти здоров’я треба змолоду, як і знати, чим загрожує будь-який лікарський засіб.

Кожен батько повинен уважно поставитися до того, що говорить інструкція. Особливе значення необхідно надати пункту про побічні ефекти. Відразу хочеться попередити про можливе підвищення температури і пояснити, чому це відбувається.

Інтерферон для немовлят мобілізує всі можливі ресурси людського організму, для боротьби з вірусами, а тривалість підвищеної температури, викликаної ліками, як правило, набагато коротше, ніж від інфекції.

Ще один момент, про який ви повинні знати — це алергічна реакція, адже з кожним роком кількість дітей-алергіків збільшується. Так от, сам білок не може бути першопричиною появи реакції, бо є природним з’єднанням, але може вплинути на її посилення. Це трапляється тому, що відбувається стимуляція багатьох процесів в організмі, і в їх число входять ті, які беруть участь в алергічних реакціях.

Зслід попередити лікаря, що призначає дане ліки, про існуючу алергії, щоб він
поєднав терапію із засобом проти алергії. Завжди слід пам’ятати, що тривале лікування не рекомендовано немовлятам, у малюків може наступити звикання, інакше зростаючий організм не навчиться сам справлятися з вірусами, і ваші дії не дадуть очікуваних результатів.

Ну і, звичайно ж, кожен батько повинен розуміти, що ні в якому разі не можна займатися самолікуванням, які б прекрасні поради не давали нам наші бабусі або досвідчені подруги, навіть якщо інструкція по застосуванню препарату інтерферону для немовлят здається вам невинною.

Як би вам ні хотілося швидше допомогти своєму маляті, лише спеціаліст призначить правильне лікування, професійно оцінивши стан дитини.

Залишити коментар