Чим відмити монтажну піну з рук, дверей та одягу?

Монтажна піна – популярний продукт у будівельників, особливо проводять установку пластикових вікон. Це засіб побутової хімії, упакована в аерозольний балон і ідеально заповнює порожнини. У нього прекрасні адгезивні якості, тому актуальним серед працівників запитання, чим відмити монтажну піну з рук.

Чим відмити монтажну піну?

В основі монтажної піни лежать пінополіуретани – газонаповнені пластмаси. При роботі з нею кожен, хто забув одягнути рукавички, на собі відчув, як великі її клеючі та адгезивні якості. І як показує практика, всі знають правила безпеки, але найчастіше ними не користуються. Отже, монтажна піна на руках — що робити в першу чергу?

Після попадання піни на відкриту поверхню рук треба негайно змити її спеціальним розчином або ацетонсодержащей рідиною. Також можна змочити розчинником шматок тканини і протерти забруднену ділянку шкіри, після чого вимити руки з милом, при цьому не шкодуючи води.

Однак буває й таке, що ні ацетону, ні промивки для піни не виявилося в цей момент під рукою. В такому випадку можна запозичити у жінок для видалення з рук свіжої піни рідина для зняття лаку. Крім того, можливе використання будь-яких інших доступних розчинники для лаків і фарб аж до бензину. Обов’язковим повинно бути миття рук після їх застосування.

Якщо ж з розчинних рідин нічого немає, то слід дочекатися висихання піни, після чого вона досить легко видаляється механічним впливом. Увага: свіжу, тільки що потрапила піну на шкіру рук або інші частини тіла ні в якому разі не можна зчищати ганчіркою. Цим можна тільки погіршити становище – розмазана тонкою плівкою і застигла піна потребує тривалих процедур по очищенню.

Чим відмити застиглу піну? В такому випадку допоможе механічний вплив шляхом скобления. В цих цілях слід використовувати:

  • власні нігті;
  • дрібнозернисту наждачний папір;
  • щітку з грубої щетиною;
  • шматки абразивного круга;
  • пемзу;
  • леза або бритвений верстат, але вони вимагають акуратності і обережності, щоб уникнути порізів.

Для підвищення продуктивності і полегшення процесу очищення піни з рук в якості допоміжного засобу можна задіяти гарячу воду і підігріте рослинне масло. Потримавши в цих рідинах близько півгодини руки, можна домогтися розм’якшення епітелію і при скоблении його легше буде відокремити разом з піною, таким чином влаштувавши штучний процес оновлення шкіри. До речі, якщо нічого не робити, з плином часу піна зійде з рук разом з отмершим шаром шкіри, але цей варіант підходить для тих, хто не турбується про свій зовнішній вигляд.

У народі широко поширене застосування лікарського препарату, що відрізняється великою здатністю проникати через мембрани шкіри – «Димексиду». Він впливає на піну як розчинник. Однак індивідуальність реакції організму на медичні препарати ніхто не відміняв, та й запах у нього вже дуже міцний.

Очищаємо від піни двері і вікна

Крім запобігання своїх рук, як, втім, і всього організму від потрапляння піни, слід також подбати і про захист поверхонь. Якщо ж контакту уникнути не вдалося, то знання, чим відмити монтажну піну з дверей, підлоги, віконних рам, не будуть зайвими.

В першу чергу слід визначитися з важливістю покриття і матеріалу виготовлення, наприклад, дверей. Якщо збереження покриття неактуально і матеріал дозволяє, то можна зрізати більшу частину його ножем або лезом, а далі скребком і зчистити щіткою залишки піни.

Коли покриття має значення, необхідний розчинник або спеціальна промивна рідина. Спочатку спробуйте зняти піну на малопомітній ділянці. Розчинник може негативно вплинути як на піну, так і на фарбу, лак, саму поверхню. Також можна використовувати вже відомий нам препарат з аптечки — «Димексид».

Що робити, якщо піна потрапила на одяг?

Перед тим як з’ясувати, чим відмити монтажну піну з одягу, слід зазначити, що якщо заздалегідь подумати про можливі проблеми і надягти перед проведенням робіт речі, які не шкода, то актуальність питання буде прагнути до нуля. Якщо ж одяг забруднений, а викинути шкода її, необхідно виконати такі дії:

  1. Видаліть основну частину піни, зрізавши її ножем.
  2. Використовуючи наявний наявність розчинник, перевірте його дію на тканини. Мета цього – не допустити, щоб на місці плям піни вийшли пошкодження матеріалу.
  3. При негативному впливі на тканину обробіть пляма розчинником або спеціальною рідиною, не вдаючись до втирання, і видаліть піну.
  4. Після очищення одяг слід попрати – так ви зможете мінімізувати дію розчинника на структуру тканини.

Підводячи підсумок, слід ще раз звернути увагу на профілактичні методи. Краще передбачити вплив чого-небудь, ніж потім ламати голову, як виправити його наслідки. Захист рук, очей і волосся – заходи необхідної особистої безпеки. А використання зручного робочого одягу дозволить вам заощадити на покупці нової замість зіпсованої у разі невдалої очищення останньої.

Захист робочих поверхонь і місць можливого попадання піни плівкою, папером, будівельним скотчем допоможуть уникнути непотрібного головного болю. Знання ж способів очищення і змиву монтажної піни дозволять заздалегідь потурбуватися про придбання необхідних і ефективно діючих засобів, використання яких може знадобитися в будь-який момент. Успіхів вам!

Залишити коментар