Ідеї для вашої квартири: як облаштувати маленьку кімнату

Якщо ви власник невеликої квартири, то питання, як облаштувати маленьку кімнату, вам знакоме. Хочеться не тільки грамотно розмістити всі необхідні в побуті меблі, але і зробити кімнату затишною.

Скромні квадратні метри обмежують можливості господарів в процесі облаштування. Як красиво обставити маленьку кімнату?

Правильний колір

Для створення дизайну невеликої кімнати необхідно переслідувати дві мети:

 1. Домогтися максимальної функціональності житлового приміщення.
 2. Візуально збільшити обсяг.

Велику роль у створенні інтер’єру грає підбір колірної гами. Правильні кольори можуть візуально збільшити розмір кімнати.

 • Намагайтеся підбирати світлі відтінки для стін і стель. Найкраще підійде бежевий, салатовий, блакитний. Це стосується, як фарби, так і шпалер. Досвідчені дизайнери рекомендують підбирати шпалери з малюнком у вигляді дрібного орнаменту. Від великих візерунків в маленьку кімнату краще всього відмовитися.
 • Колір підлогового покриття можна підібрати темнішу, ніж у стін і стелі, але не набагато. Занадто темний відтінок може призвести до того, що кімната буде виглядати дуже низькою.
 • Намагайтеся поєднувати кольори шпалер і фарби із забарвленням меблів. Монохромність дозволить візуально збільшити простір.

Правильний підбір кольорової гами – це не тільки відмінний варіант, як облаштувати маленьку кімнату 9 метрів, але і можливість зробити своє перебування в кімнаті комфортним і затишним. Наприклад, світлі кольори для спальні приємно сприймає око втомленого після трудових буднів людини.

При виборі кольору дуже важливо враховувати місце розташування кімнати. Якщо вікна виходять на північ, то краще всього зупинити свій вибір на теплих відтінках. Якщо ж на південь, то, навпаки, перевагу можна віддати холодним тонам.

Освітлення відіграє величезну роль в облаштуванні маленької кімнати, так само, як і підбір кольорів. Для надання візуальної площі потрібно робити акцент на м’яке світло. Для спальні найбільше підійде розсіяне світло. Його можна досягти, використовуючи ковпачки, абажури, плафони.

Грамотно розміщуємо меблі

Кімната, навіть якщо вона дуже маленька, повинна бути обставлена всієї необхідної в побуті меблями. Як обставити меблі в маленькій кімнаті?

 • При розташуванні меблів в маленькій кімнаті, намагайтеся її розмістити якомога цікавіше. Наприклад, якщо це дитяча кімната і вам потрібно поставити два ліжка, але квадратних метрів для цього не вистачає, цікавим рішенням стане розташування ліжок на різних рівнях, одну трохи вище іншої. Можна придбати двоярусне ліжко. Це істотно заощадить місце і забезпечить ваших дітей необхідними меблями.
 • Можна зупинити свій вибір на підйомних ліжках, але це не завжди зручно, так як вдень, щоб трохи відпочити, її доведеться опускати. Хорошим варіантом може стати покупка крісла-ліжка або дивана-книжки. Вдень вони перетворюються в красивий елемент інтер’єру, а вночі стають повноцінним спальним місцем.
 • Не купуйте тумбочки біля ліжок, які будуть вище рівня ліжка. Це буде красти простір.
 • Цікавим рішенням стане встановлення подіуму в маленькій кімнаті. Зверху можна обладнати спальне місце, а внизу облаштувати місця для зберігання речей.

Невід’ємним атрибутом меблів є шафа. Як обставити кімнату 9 кв. м, щоб шафа не займав більшу частину простору?

 • Незамінною річчю стане шафа-купе. Така шафа на весь зріст займає небагато місця, але він дуже місткий. Вибирайте шафа з дзеркальними дверима. Великі дзеркала в кімнаті не тільки збільшать простір, зроблять кімнату світліше, але й стануть у нагоді у використанні.
 • Корисно в маленькій кімнаті розмістити навісні полички, на них можна помістити різні дрібниці, щоб звільнити місце в шафі.

Найскладніше обставити маленьку вітальню кімнату. Громіздка меблі, якій прийнято обставляти вітальню, буде виглядати безглуздо. Як затишно обставити маленьку кімнату?

 • Якщо кімната вузька, то одну стіну краще всього залишити порожньою. На ній можна розмістити телевізор.
 • Диван встановлюють до другої стіни.
 • У центрі кімнати можна помістити квадратний стіл.
 • Якщо ви плануєте зберігати у вітальні які-небудь речі, краще всього придбати вбудований шафа.

Планування прохідної кімнати

Біч житлових забудов часів СРСР – прохідні кімнати. Але більшість громадян змушені жити в таких квартирах, а отже, потрібно подбати про те, як обставити прохідну кімнату з двома дверима.

Основне завдання планування облаштування такого приміщення – використовувати прохідну кімнату як можна функціональніша. Двокімнатна квартира – дуже хороше житло для молодої сім’ї. Але що робити, якщо одна кімната прохідна? Чи можна створити в ній необхідний комфорт?

Найскладніше таке приміщення обставити меблями, адже два дверних отвору крадуть близько двох метрів площі. Найкращий варіант – це коли два дверні прорізи є суміжними. На стіні з отвором можна розмістити телевізор або стінку-гірку, що біля протилежної стіни поставити диван. Поряд з диваном можна розташувати тумбочки.

Якщо в приміщенні два отвору, розташованих один навпроти одного, вони наскрізні, то найкраще розділити кімнату на дві зони. Наприклад, зробити зону відпочинку і робочу зону.

Для зонування можна використовувати тканинні перегородки. Крім того, частини кімнатки можна відокремити за допомогою кольору.

Особливу увагу приділіть робочій зоні. Якщо в кімнаті є балкон, краще всього розміщуйте робочий кабінет біля виходу на балкон. У кожній зоні повинно бути організоване окреме освітлення. Крім точкових світильників або світильники, можна застосувати підлогові і настільні світильники.

Як обставити квадратну кімнату

Важливе значення обстановці і дизайну приміщення надають китайці. Вони вважають, що вся енергія, яка оточує людину, впливає на її здоров’я і добробут. Саме тому дуже важливо, обставити кімнату правильно.

Дизайнери стверджують, що облаштувати квадратну кімнату простіше всього. Це ідеальне приміщення для прояву творчості. Кімнати виходять затишні і комфортні. Як облаштувати маленьку квадратну кімнату?

 • Якщо у вас квадратна спальня, особливу увагу потрібно приділити добірці ліжка. Вона не повинна бути дуже громіздкою.
 • Невелику спальню можна урізноманітнити за допомогою різних настінних рамок, картин. Вони будуть відволікати погляд, і маленький розмір кімнати не буде відразу кидатися в очі.
 • Квадратну кімнату краще всього оформляти у теплі світлі тони. Так вона буде виглядати ширше і світліше.
 • Шафа в такому приміщенні найкраще робити вбудований. Від комодів бажано відмовитися – вони займуть багато простору.
 • Обставити маленьку кімнатку можна тумбочками, які будуть суміщені з полицями або стелажами для книг.
 • Побільше місця залишайте в центрі. Всю меблі намагайтеся присувати ближче до стіни.
 • Віддавайте перевагу складаний багатофункціональної меблів.
 • Якщо в спальні встановлені перегородки, зробіть їх дзеркальними. Це допоможе додати простору.

Підібравши правильні освітлювальні прилади, кольорові гами і функціональні меблі, можна красиво обставити навіть невелику кімнату.

Залишити коментар