Чи покаже тест вагітність до затримки?

Коли довго чогось чекаєш, здається, що в добі стає більше, ніж 24 години. Особливо якщо пристрасно бажаєш завагітніти. Саме тому багатьох особливо нетерплячих жінок цікавить питання: чи покаже тест на вагітність до затримки. Давайте з’ясуємо, наскільки це можливо.

Ох, вже ці гормони!

Жінки, які дуже хочуть завагітніти, кожен місяць чекають наближення дня менструації з тривогою і хвилюваннями. Будь-який симптом, який хоч трохи відрізняється від банального розлади шлунка, дає невелику примарну надію на те, що лелека нарешті постукав у двері. Саме з цих причин так актуальне питання, чи може показати тест на вагітність до затримки.

Все залежить від ХГЛ або так званого гормону вагітності, який вже з першого дня запліднення яйцеклітини починає поступово накопичуватися в крові та сечі жінки. Для того щоб отримати позитивний результат на тест-смужці, одним жінкам доведеться чекати близько 5-10 діб, інші ж можуть отримати відповідь вже через 3-4 дні. Тут багато залежить від індивідуальних особливостей організму. На даний момент існує лише два експрес-тесту на вагітність, і кожен з них варто розглянути детальніше.

Аналіз сечі

Переваги сучасних домашніх тестів на вагітність просто вражають. Це самий швидкий, легкий і зручний спосіб виявити підняття рівня ХГЛ, не вдаючись до лабораторним аналізам. Спеціальні тест-смужки можна купити в кожній аптеці. Вони продаються в окремих упаковках і забезпечені докладною інструкцією.

В основному принцип проведення тесту на вагітність полягає в наступному:

 1. Зберіть ранкову сечу в окрему баночку і розпакуйте тест.
 2. Акуратно вмочіть кінчик смужки до позначеної лінії. Не опускайте тест дуже глибоко, інакше результати можуть бути не зовсім точними.
 3. Засічіть час, зазвичай достатньо 3-5 хвилин.
 4. Коли відміряний відрізок часу мине, тест покаже одну чи дві смужки однакового кольору. Одна смужка – результат негативний, дві рисочки – позитивний.

Якщо ж друга смужка лише злегка помітна, для підтвердження результату тест потрібно повторити через 2-3 дні. Домашні тести рекомендується проводити лише через 5-10 днів після зачаття. В аптеці можна придбати цифрові тести. На них відображаються результати як плюс або мінус.

Аналіз крові

Лабораторні дослідження крові – менш популярний варіант, ніж домашні експрес-тести, і, як правило, проводяться лише в кабінеті лікаря. Вони допомагають з точністю виявити вагітність на 6-7 день після овуляції. Крім того, щоб отримати результати, знадобиться почекати набагато більше, ніж п’ять хвилин.

Існує два типи аналізів крові:

 • Якісний тест на ХГЛ — він підтверджує, вагітні ви чи ні, через 10 днів після зачаття. Лікарі найчастіше проводять подібний тест вже після затримки менструального циклу.
 • Кількісний тест на ХГЛ — він дозволяє визначити навіть незначний вміст гормону в крові і може бути проведений до початку передбачуваної дати настання місячних. Також подібний аналіз поряд з іншими тестами проводять для визначення ендоскопічної та трубної вагітності, а ще для того, щоб стежити за станом жінки після викидня.

Якщо у вас нерегулярні місячні, проводити аналізи крові не рекомендується до тих пір, поки повністю не закінчиться термін самого довгого циклу. Наприклад, якщо ваш цикл складає 30-36 днів, то найкращий час для проведення тесту – 37 день.

У кожного тесту своя чутливість

У наші дні завдяки величезному прогресу в області фармакології можна придбати спеціальні ультрачутливі домашні тести, які дозволяють визначити вагітність за 5-7 днів до планованої дати початку місячних.

Всього існує три види таких тест-смужок:

 1. «Ультра» — вже через тиждень після зачаття тест покаже вагітність з точністю результату до 99,9%. Микрочувствительность смужки становить 10 ммо/мл, у той час як у звичайних тестах — близько 25 ммо/мл
 2. «Сезам» — тест-касета відноситься до розряду сучасних приладів для визначення вагітності. Виробники заявляють, що вже на 7 добу після зачаття домашній аналіз покаже позитивні результати. Чутливість і точність тесту така ж, як в «Ультра».
 3. «Дует» — вкрай зручний домашній тест. Справа в тому, що немає необхідності збирати сечу в баночку, а достатньо лише підвести смужку під струмінь під час сечовипускання. Чутливість тесту декілька вище, ніж у попередніх аналогів, і становить 20 ммо/мл, що дозволяє отримати результат на 10-12 день після запліднення.

Поради гінекологів

Щоб тест на вагітність показав хибнопозитивний результат, гінекологи рекомендують дотримуватися наступних правил:

 • Найбільш раннім терміном для отримання достовірної відповіді є тест, проведений як мінімум після першого дня затримки менструації.
 • Проводити аналіз краще вранці відразу після сну, коли тест на вагітність показує найбільшу концентрацію ХГЛ після зачаття.
 • Якщо ви не володієте левовою часткою терпіння і дізнатися результати необхідно саме до настання затримки, то придбайте в аптеці високочутливі тести на 10 ммо/мл
 • Набагато з більшою ймовірністю дізнатися точний результат через тиждень після запліднення яйцеклітини можна, якщо здати аналіз крові.

Довге очікування відповіді будь-яку жінку може буквально звести з розуму, особливо коли так хочеш народити малюка. Благо з розвитком сучасної медицини є безліч варіантів, які дають практично 100% результат ще до планованої дати настання місячних.

2 комментария
ТаняАвгуст 19th, 2016 4:23 пп

Скажіть будь ласка, зробила кілька тестів 2показало не чіткі полосочки, а 2 показало негативний результат.Після дня зачаття минуло 6 днів.Є вагітність чи нема.

ХристинаАпрель 20th, 2018 10:39 пп

Скажіть будь ласка, я зробила декілька тестів 3 показала 2 не чіткі полосочки, а 2 тести показало негативний результат. Після зачаття пройшло 8 днів. Є вагітність чи нема

Залишити коментар