Зі скількох років можна носити лінзи?

Контактні лінзи, які бувають м’якими і жорсткими, декоративними та косметичними, є досить поширеним офтальмологічним виробом. Дорослі відсутність істотних протипоказань до носіння із задоволенням вдаються до цього способу. Зі скількох років лінзи можна носити дітям?

Маленька дитина ще не може контролювати себе, як дорослий. А якщо врахувати, що лінза поміщається прямо в око на радужку, складно встежити за безпекою малюка. Фахівці стверджують, що, в крайньому випадку, контактні лінзи дітям можна носити з восьмирічного віку. При серйозних аномалії рефракції і вроджених аномаліях очі контактні лінзи призначаються навіть малюкам до року. В стандартних умовах офтальмологічні засоби цього типу призначаються тільки з чотирнадцяти років.

Контактний спосіб корекції зору дитини може бути застосований у разі лікувально-профілактичних заходів таких офтальмологічних проблем:

  • міопія (короткозорість) – може посприяти зупинення процесу розвитку захворювання;
  • гіперметропія (далекозорість) – в лінзах дитина відчуває себе впевненіше, ніж в окулярах, вони дають більш точну картину оточуючих предметів;
  • астигматизм – лінзи можуть запобігти розвитку косоокості, амбліопії;
  • анізометропія – носіння лінз запобігає розвитку синдрому «ледачого ока»;
  • амбліопія – спеціальні лінзи з затуманеним ефектом естетично привабливішим, ніж окуляри з одним закритим склом (діти дуже не люблять бути схожим на «пірата»);
  • афакія.

Причини вікових обмежень носіння контактних лінз

Людське око – єдиний орган, який з народження і до останніх днів життя не змінюється в розмірі. Отже, незалежно від того, зі скількох років, дітям носити лінзи можна так само, як і дорослим? Хоча очне яблуко не змінюється в період росту дитини, деякі процеси розвитку все ж відбуваються. Рогівка ока дитини розвивається приблизно до 7-14-ти років. Постійне носіння контактних лінз, які все ж таки є чужорідним тілом, може вплинути на нормальніші протягом цього процесу. Тому при підборі м’яких лінз враховується радіус кривизни.

Друга причина вікового обмеження – це все та ж нездатність дитини нести відповідальність за дотримання правил носіння м’яких лінз. Дитині малолітнього віку важко дотримуватися правила догляду за офтальмологічним виробом, яке, до того ж, слід щодня одягати і знімати, очищати і своєчасно міняти. Правда, трапляються випадки, коли і десятирічна дитина цілком самостійно справляється із завданнями. Все це індивідуально.

М’які контактні лінзи – це прозорі півсфери, що виготовляються із спеціальних матеріалів. В асортименті також зустрічаються вироби з декоративними властивостями. З якого віку дитині можна носити кольорові лінзи? Мінімум з 8-ми, якщо дуже хочеться, в ідеалі ж, якщо дитина почекає до 14-ти. Різниці для ока між прозорими і кольоровими лінзами немає. Єдина відмінність – штучна зміна кольору або тону райдужки.

Підбираємо контактні лінзи для дитини

Проблеми із зором останнім часом все частіше діагностуються в ранньому віці. Здебільшого це пов’язано з впливом комп’ютерів та іншої цифрової електроніки, школою. Дітям з далекозорістю і короткозорістю офтальмолог прописує носіння окулярів. Багато дуже болісно ставляться до цього, боячись стати об’єктом глузувань. От і просять батьків купити контактні лінзи.

Дітям шкільного віку може підійти спосіб контрактної корекції зору, якщо є мотивація. Як правило, через 1-3 місяці маленький користувач пристосовується справлятися з завданнями по використанню та догляду за лінзами самостійно. З боку батьків лише потрібно пильність і контроль.

Як ми вже з’ясували, немає різниці між тим, зі скількох носити звичайні або кольорові лінзи. А для дитини контактна корекція з декоративним ефектом може стати оригінальним способом самовираження. В офтальмологічних кабінетах контактної корекції зору зазвичай є у продажу вироби, призначені для школярів і підлітків.

Почати можна з м’яких лінз-одноденок. Виріб не вимагає дотримання заходів по догляду та зберігання. Кожен день дитина розпаковує нову пару, а ввечері використане виріб просто утилізується. Продаються лінзи поштучно, так що проблем із заміною не буде. До того ж, замінити лінзи часом виходить дешевше, ніж замовлення нової пари окулярів.

Згодом можна перейти на продукцію з періодом носіння від 7 до 30 днів. Тут вже потрібно дотримуватися правил догляду за контактними лінзами та своєчасно їх міняти. Від м’яких лінз тривалого носіння і тим більше таких, що не вимагають щоденного зняття, краще в дитячому віці відмовитися.

Перше лінзи слід носити 2-3 год, щоб очі звикли до нових умов. Кожен день можна додавати по 30-60 хв. Носити не довше, ніж 10-12 год поспіль для лінз 38% гідрофільності, 15 год при 70-80% гідрофільності.

І останнє, визначити, з якого віку Ваша дитина може носити контактні лінзи, повинен фахівець. Обов’язкове обстеження і консультації офтальмолога. Лікар покаже, як акуратно одягати і виймати виріб, доглядати. Свідомого дитині одного разу достатньо, щоб пристосуватися до носіння м’яких лінз.

Залишити коментар