Як позбутися від гнид на довгому волоссі?

Воші, хоч і є досить неприємною і в деякому роді небезпечною проблемою, виводяться нескладно: інсектицидні шампуні та спреї, і навіть просте дігтярне мило, здатні швидко і надійно вигнати їх з шкіри голови. А от яйця, які вони відкладають, ліквідувати значно важче. З цієї причини позбутися від гнид на довгому волоссі часто означає, що доводиться позбутися від самих волосся. Чи можна якось вирішити проблему без шкоди для довжини і густоти?

Аптечні препарати для домашнього використання проти гнид

Перш ніж поговорити про медикаментозних методах, варто сказати, що яким би сильним не було засіб, після нього все одно доведеться знімати вручну мертві личинки. Різниця між його застосуванням і чисто механічним способом полягає в тому, що після хімічного втручання від гнид залишається тільки суха оболонка, яку набагато простіше видалити, ніж живу личинку.

  • Переконайтеся, що Ви витравили вошей. Думати про те, як позбавитися від гнид, поки в волоссі присутні ті, хто здатен їх продукувати, марно. Тому головним етапом тут стає вибір шампуню проти педикульозу. Пам’ятайте, що застосовувати його потрібно тільки строго за рецептом і в осіб старше 3-х років. Лікування маленьких дітей повинно здійснюватися під контролем лікаря.
  • У медичних препаратів проти педикульозу існує обмеження: їх треба чергувати. Тобто якщо після 3-го використання не з’явився бажаний ефект, потрібно придбати інший засіб, а не намагатися досягти результату від цього. У терапії може бути присутнім тільки 1 препарат, якщо лікар у своєму рецепті не вказано іншого.
  • Найбільш дієвими на сьогоднішній день є засоби на основі анісового, лавандового масел, а також клеарола: Параніт, Педикулен-ультра, Лавинал. Також можна використовувати препарати, що містять перметрин, фенотрин, але вони мають велику кількість протипоказань.

Всі аптечні засоби подібного плану є досить їдкими, тому неприпустимі до використання в осіб з астмою, ушкодженнями шкіри голови, у вагітних жінок. У момент проведення процедури потрібно захистити слизову носа і горла, зняти контактні лінзи, на руки надіти рукавички. Не допускайте попадання засобу в очі.

Чи можна позбутися від гнид в домашніх умовах за 1 день з цими препаратами? Однозначно, ні. Для того щоб отримати якісний результат, процедуру доведеться повторити через 5-7 днів, навіть якщо Вам здається, що Ви вбили всіх вошей і змогли зчесати всі їхні личинки.

Що пропонує народна медицина?

Основна маса коштів, які впливають на вошей і гнид, діє на нервову систему паразитів, приводячи до їх паралічу. У рецептах народної медицини подібних інгредієнтів дуже мало, тому більшість з них насправді даремні. Сенс має тільки використання деяких ефірних олій та рослинних витяжок, а от про способи з застосуванням майонезу, яєчного жовтка і інших продуктів харчування краще забути.

  • В 1 ст. яблучного укусу розчиніть 3 ст. л. солі, додайте 1 ч. л. горілки. Розподіліть суміш по марлі, накладіть її на голову, укрийте хусткою і тримайте добу. На наступний день вимийте голову, а потім повторіть процедуру.
  • На початковому етапі появи вошей можна додати в шампунь масло герані або лаванди, а також масло анісу: приблизно по 3-4 краплі. Ними ж рекомендовано просочувати гребінь при розчісуванні.
  • Оливкова олія призводить до задухи паразитів, тому теж може дати певні результати. Для надійності його варто змішати з маслом анісу (7:1 або 8:1), нанести цю суміш на корені і довжину, залишити на 6-8 год.

Незалежно від того, який засіб Ви обрали — домашнє або аптечне — після його застосування волосся бажано промити і обробити звичайним кондиціонером, після чого, у вологому стані добре прочесати частим гребенем з металевими зубцями. Його потрібно постійно споліскувати, щоб вже зняту з його допомогою не заносити бруд назад. Після того, як волосся висушені (без використання фена), тим самим гребенем необхідно пройтися по ним, видаляючи сухі личинки.

  • Що стосується не так давно з’явилися електронних гребенів, то вони ні в чому не перевершують звичайні, зате мають дуже високу вартість. У дійсності результат залежить лише від того, наскільки щільно стоять зубці, а також від ширини пасма: вона не повинна перевищувати ширину самого гребеня.

Підводячи підсумок, хотілося б відзначити, що, чи вийде у Вас швидко позбутися від гнид, залежить від того, наскільки запущеним виявився педикульоз: в деяких випадках 2-3 дні — максимум, за який механічної чищенням можна зняти всі яйця, а іноді процес розтягується на 10-14 днів. Але скільки б він не зайняв, обов’язково зробіть профілактичні заходи, щоб більше не стикатися з цією проблемою.

Залишити коментар