Від чого допомагає фталазол?

Крім яскравих коробочок, часто з’являються в рекламі, фармацевтична промисловість може запропонувати і менш привабливі, але не менш ефективні препарати. Зокрема, непоказний на вигляд Фталазол.

Від чого допомагає, як брати, наскільки він результативний, майже ніхто не знає, проте це один з дуже потужних, але в той же час максимально сприятливих бюджетних препаратів для лікування травного тракту. Що криється за простій упаковкою?

Фталазол: загальний опис препарату

Активною речовиною даного лікарського засобу є фталилсульфатиазол – представник категорії сульфаніламідів: коштів з яскраво вираженою протимікробною діяльністю, які використовуються в медицині з середини 20-го століття.

Ця група речовин має активність проти грампозитивних та грамнегативних бактерій, а також хламідій і ряду найпростіших. Особливість сульфаніламідів полягає в тому, що потрібно дотримуватися чіткої дозування (не знижувати її), а також обов’язково витримати весь курс лікування «абияк» може призвести до того, що збудник інфекції отримає стійкість до ліків, і впоратися з ним стане неможливо.

 • Фталилсульфатиазол належить до тієї категорії сульфаніламідів, яка дуже довго всмоктується, тому його висока концентрація в організмі зберігається протягом тривалого терміну. З цієї причини основною сферою застосування Фталазолу і йому подібних ліків є захворювання шлунково-кишкового тракту.

У сульфаніламідів є ще одна особливість: вони добре поєднуються один з одним, а також не вступають в конфлікт з антибіотиками, що корисно при лікуванні інфекційних ротавирусных захворювань.

Фталазол випускається тільки у форматі таблеток, на кожну з яких припадає 500 мг активної речовини. Дозування єдина, упаковки продаються переважно по 10 таблеток. Також можна зустріти блістери з аналогічним їх кількістю. Серед допоміжних компонентів відсутня лактоза.

Окремо потрібно відзначити, що комбінування Фталазолу з оксацилліном знижує результативність від використання останнього, а з нітрофуранами – провокує ризик розвитку анемії. Також цей препарат може підвищувати активність антикоагулянтів, а от з кислотами його краще не використовувати, оскільки вони конфліктують.

Фталазол Таблетки: показання до застосування та протипоказання

Фармакологічні властивості Фталазолу в першу чергу – бактеріостатичні. Він орієнтований на боротьбу з патогенними мікроорганізмами, активировавшими свою діяльність в кишечнику.

Збудники інфекційних захворювань втрачають можливість рости, оскільки в їх організмах припиняється вироблення фолієвої кислоти. Крім того, у Фталазолу є і протизапальну властивість, хоча воно менш виражене.

Основними показаннями до застосування Фталазолу лікарі називають будь-які інфекційні захворювання ШКТ:

 • дизентерію в стадії загострення;
 • коліт/ентероколіт;
 • гастроентерит.

Також практикується використання даного препарату у осіб, які готуються до хірургічного втручання на органи ШКТ, щоб перешкодити розвитку гнійних ускладнень після нього. В основному фталилсульфатиазол впливає на стрептококів, гонококів, стафілококів та менінгококів, а також на вірус, який провокує виникнення фолікулярного кон’юнктивіту.

При цьому, хоч і група сульфаніламідів вважається відносно нешкідливою, т. к. погано всмоктується, Фталазол має ряд протипоказань до свого використання. Він заборонений в осіб, які мають дифузний токсичний зоб, які страждають нирковою недостатністю, а також при:

 • гепатиті (у стадії загострення);
 • захворювання крові;
 • ниркової недостатності;
 • кишкової непрохідності.

Також не допускається прийом Фталазолу у осіб з високою чутливістю до препаратів категорії сульфаніламідів. Небажано його застосовувати і у малюків до 2-х років (відносне протипоказання, на розсуд лікаря).

Побічні реакції розвиваються рідко, переважно страждає травна система, оскільки пригнічується кишкова мікрофлора. Це спостерігається у вигляді діареї, нудоти, блювання, загострення гастриту та гепатиту, симптомів дефіциту вітамінів групи В. Крім того, не виключені шкірні прояви лікарської алергії при тривалому прийомі Фталазолу (висип, еритема, набряк губ), розвиток сечокам’яної хвороби, порушення в роботі нервової системи (поява головних болів, перепади настрою, втрата концентрації) і міокардит.

Інструкція по застосуванню препарату

Схема лікування визначається лікарем на підставі діагностики захворювання і точного збудника.

Офіційна інструкція щодо застосування Фталазолу, прикладена до ліків, пропонує користуватися наступним алгоритмом:

 • У момент загострення приймати з інтервалом у 4 год по 1 г активної речовини, що становить 2 таблетки по 500 мг. Відповідно, за добу людина випиває 6 г або 12 таблеток. Така схема може здійснюватися протягом 2-х днів, але не довше.
 • Після того, як гострий період минув (або на 3 добу примусово) інтервал між таблетками збільшується до 6 год, а разом з цим зменшується і сумарна доза на день. Тепер вона складає всього 4 г або 8 таблеток.
 • З 5-го дня приймання Фталазолу стає ще більш рідкісним – всього 3 рази за день (через кожні 8 год), у тому ж дозуванні. Тобто за добу буде випито не менше 3 м або 6 таблеток.

Таким чином, первинний курс лікування після загострення – до 30 г активної речовини за тиждень. Переважно ця схема практикується при дизентерії, т. к. для колітів немає необхідності в ударній дозі фталилсульфатиазола. Пацієнтам, що перенесли дизентерію, обов’язково потрібно буде повторити курс Фталазолу, але після тижневої перерви, щоб дати кишкової мікрофлори мінімально відновитися. Схема буде щадною:

 • Вдень інтервал між таблетками всього 4 год, вночі – 8 ч. За добу пацієнт повинен прийняти 5 г активної речовини, тобто 10 таблеток.
 • З 3-х діб денна доза зменшується до 4 г (8 таблеток), які розкидані аналогічно.
 • У 5-6 день потрібно приймати по 3 г – 6 таблеток.

Після лікування завершується, і якщо алгоритм зміни дозування не був змінений, аналізи повинні будуть показати повне позбавлення від збудника інфекції. В хронічну форму захворювання перейти не повинно. Якщо ж терапія не принесла належних результатів, її корекцію робить лікар, а нова буде призначена не раніше, ніж через тиждень після закінчення поточного.

 • Важливий момент: курс лікування у дітей та дорослих не повинен перевищити тиждень. Більше 4 таблеток (2 г активної речовини) разово і 14-ти таблеток (7 г активної речовини) за добу приймати не можна.

Враховуйте, що ці схеми орієнтовані на дорослу людину – у дітей лікування Фталазол буде протікати інакше. Їм потрібно окремо вираховувати дозування, спираючись на масу тіла, а також вік малюка. Краще довірити цей процес фахівця, а не використати готові дані від виробника, тому що вони не можуть врахувати кожен дитячий організм. Якщо ж можливості поспілкуватися з лікарем немає, інструкція наступна:

 • Дітям молодше 3-х років на кожен кг ваги за добу дають 0,2 г Фталазолу, розбивши цю цифру на 3 прийоми. Інтервал між таблетками – 8 ч.
 • Дітям старше 3-х років можна давати до 0,75 г на кожен кг, але вже в 4 прийоми. Відповідно, інтервал між таблетками буде 6 ч. При високій чутливості організму рекомендовано розраховувати індивідуальну дозування як 0,4-0,5 г на кожен кг ваги.

Фталазол може використовуватися як допоміжний препарат при лікуванні будь-яких кишкових інфекцій, включаючи ті, що не були зазначені в переліку показань до застосування. Для цього дорослі на протязі 2-х діб (період загострення) п’ють до 4-х таблеток, виставляючи між ними інтервал в 6 год. Після – до 2-х таблеток із тим же інтервалом ще пару днів.

Фталазол: ціна і аналоги

Вартість даного препарату не викликає особливої необхідності шукати йому заміну, оскільки він абсолютно доступний в аптеках упаковка на 10 таблеток обійдеться Вам в 18-35 рублів, незалежно від виробника. Однак, якщо все ж потрібно підібрати аналог, можна придивитися до наступних найменувань:

 • Талазон;
 • Талилсульфазол;
 • Талистатил;
 • Фталилсульфатиазол.

Все це різні назви одного й того ж препарату, тому заміну можна виробляти без побоювань. Більш дорогих аналогів, які працюють на цьому ж активній речовині, у Фталазолу не існує.

Відгуки лікарів і пацієнтів

Незважаючи на те, що цей препарат бюджетний, лікарі ставляться до нього позитивно – в ньому добре поєднуються результативність і максимально простий склад, а також мінімальне число реально виникаючих побічних реакцій, тому терапію з Фталазол без особливих побоювань призначають навіть маленьким дітям. Пацієнти, як можна судити з відгуків, Фталазол теж оцінюють на вищий бал.

 • Христина: Ніколи б не подумала, що з отруєнням (харчових) можна впоратися за день! Що було причиною, не зрозуміла, але моторошна діарея і блювота мучити почали з ранку. Приїхав лікар порекомендував Фталазол, який я взяла вже в обід, вперше особливо не вивчаючи ліки – було настільки погано. Вже після учиталася в список побічних реакцій і протипоказань, відчула жах, але сама не відчула нічого з цього. Після доби прийому (по 2 таблетки тричі) вже була як огірочок!
 • Олена: Цими копійчаними таблетками ми запаслися після отруєння простроченим йогуртом – благо, у них зберігання 4 роки. З-за маленького дитини довго хворіти не можу, тому шукала спосіб терміново стати на ноги. Допомогла маленька таблетка, яку сестра рятувалася при ротавирусе. Випила відразу 2 штуки – через півгодини стало відчутно легше.

Резюмуючи вищевикладене, слід підкреслити знову, що Фталазол таблетки допомагають при будь-яких кишкових інфекціях, а також при простому отруєння, але їх потрібно приймати чітко по інструкції і курсом (виняток – отруєння), щоб патогенні мікроорганізми не виробили стійкості до активного компоненту, і хвороба не перейшла в стадію хронічної.

Залишити коментар