Що робити, як позбутися від алергії на собак, якщо її симптоми проявляються у дитини?

Чотириногі друзі, безсумнівно, приносять в кожен будинок величезне щастя. На жаль, в деяких випадках радість, пов’язана з придбанням домашнього вихованця, затьмарюється тим, що у одного або декількох членів сім’ї виникають різні прояви алергічних реакцій.

Особливо сильно бувають стурбовані молоді батьки, коли симптоми алергії виникають у їх дитини. За таких обставин мама і тато просто губляться і не знають, що робити, адже для них може бути однаково складно як позбутися від щеняти або дорослого вихованця, так і щодня піддавати свого малюка впливу алергену.

Причини алергії на собаку у дитини

Пояснити причини виникнення подібних алергічних реакцій не можуть навіть лікарі. Якщо імунна система дитини гіперчутлива до білка, що входить до складу собачої слини, шкіри або виділень, вона починає всіляко заперечувати це чужорідне речовина, в результаті чого і виникають симптоми алергії.

Також цей білок обов’язково міститься і на поверхні шерстинок, що покривають шкірні покриви наших чотириногих друзів. Саме тому багато людей вважають, що алергеном є собача шерсть, хоча насправді це не зовсім так. Нарешті, симптоми алергії можуть виникати і після контакту з пухом, цвіллю, пилом і кліщами, яких собака може принести додому після прогулянки.

Чому так відбувається, і імунна система малюка сприймає даний білок як щось чужорідне, науці не відомо.

За однією з версій, причиною є генетична схильність дитини до розвитку алергії, однак, чадо з такою проблемою може народитися і у абсолютно здорових людей, тому дана теорія не знайшла свого підтвердження у сучасних фахівців.

Як у дітей проявляється алергія на собаку?

Специфічних ознак цього захворювання не існує, адже у всіх дітей і дорослих відторгнення алергену може проявлятися абсолютно по-різному.

Тим не менш, можна виділити основні симптоми, які найбільш часто супроводжують алергічну реакцію на домашніх тварин, а саме:

 • печіння, почервоніння, свербіж, поява різних висипань по типу кропив’янки у місці безпосереднього контакту з собакою. Особливо часто так відбувається, якщо на тіло дитини потрапила слина домашньої тварини;
 • нежить або, навпаки, сильна закладення носових шляхів, алергічний риніт;
 • почервоніння очей, сльозотеча, виникнення відчуття, що в око потрапило чужорідне тіло;
 • сухий кашель, задишка, утруднення дихання, хрипи. У важких випадках – задуха, розвиток бронхіту і бронхіальної астми;
 • болі в животі, діарея, нудота, напади блювоти;
 • у дуже рідкісних випадках такі небезпечні для життя захворювання, як набряк Квінке та анафілактичний шок, при якому раптово знижується артеріальний тиск до неймовірно низьких значень.

Поява симптомів алергії на собаку у дитини може відбутися відразу в момент контакту з твариною, або ж через кілька годин. При таких обставинах визначити алерген може бути досить важко.

Існують породи собак, які не викликають алергію?

Нерідко молоді батьки, які тільки задумалися про придбання собаки, цікавляться, які породи цього тварини не викликають алергію. Насправді таких різновидів не існує, і кожна з них може викликати важку непереносимість як у маленьких дітей, так і у дорослих людей.

Тим не менш, існують породи, з якими алергікам жити простіше, ніж з іншими.

Так, найменш часто симптоми відторгнення імунною системою людини виникають після контакту з такими породами собак:

 • «голі» породи китайська хохлата, перуанська гола, мексиканська ксолоітцкуінтлі, американський голий тер’єр та інші викликають найменшу кількість алергічних реакцій, оскільки їх шерсть не витає в повітрі;
 • породи без підшерстка – силки-тер’єр, аффен-пінчер, бішон фризі, болонка, керрі-блю-тер’єр, пудель, мальтезе, пшеничний мягкошерстный тер’єр і так далі;
 • жорсткошерстні породи фокстер’єр, дратхаар та інші;
 • міні-собачки різних порід, оскільки після контакту з ними в організм дитини надходить мінімальна кількість алергену.

Як позбутися від алергії на собак, та що робити, якщо у дитини алергія?

Як відомо, доросла людина не може вилікуватися від алергії, і єдиним способом позбавлення від неї для нього стає повне виключення алергену зі свого життя. Нерідко точно так само роблять і в тому випадку, якщо у малюка проявилася алергічна реакція на собаку – від чотириногого друга просто позбуваються і передають його в притулку або в сім’ю знайомих.

У той же час далеко не всі люди здатні піти на такий відчайдушний крок. Собака, яку ми беремо в свій будинок, буквально за кілька днів або навіть годин стає членом нашої сім’ї і розлучитися з нею може бути просто неможливо.

Насправді, якщо алергія на домашнього вихованця проявляється у дитини, вирішувати проблему таким кардинальним способом потрібно далеко не завжди. Хоча симптоми даного захворювання у маленьких дітей проявляються набагато частіше і яскравіше, у них є всі шанси «перерости». З роками ознаки алергічної реакції будуть проявлятися все рідше, а в кінцевому підсумку, можливо, зникнуть зовсім.

Щоб допомогти дитині пережити цей період, необхідно дотримувати наступні рекомендації:

 • якщо є можливість, необхідно виділити дитині окрему кімнату і не допускати туди собаку. Як правило, більш яскраві симптоми алергії трапляються тоді, коли собача шерсть і отшелушенные частинки шкіри вихованця витають в атмосфері. Таким чином, у більшості випадків вона проявляється не з-за безпосереднього контакту малюка з твариною, а з-за того, яким повітрям дихає. Якщо ви будете дуже уважно стежити, щоб собака не заходила в кімнату вашого сина або дочки, що більшу частину часу дитина буде проводити у приміщенні, у повітрі якого не присутній алерген;
 • у всіх випадках необхідно проводити вологе прибирання в усьому будинку з використанням хлоромістких миючих засобів не менше 2 разів на тиждень. Це допоможе дитині набагато легше переносити ознаки захворювання;
 • ні в якому разі не дозволяти собаці розташовуватися на м’яких меблів – саме на ній накопичується найбільше шерстинок. Якщо у вас немає можливості цілодобово стежити за твариною і повністю обмежити йому доступ до диванів і крісел, обов’язково придбайте спеціальні знімні чохли на меблі;
 • у всьому будинку буде незайвим встановити фільтри для очищення повітря з високою ефективністю, які допомагають вловлювати алергени;
 • як можна частіше мити вихованця у ванні з використанням спеціального шампуню, особливо це необхідно після повернення собаки з прогулянки додому. Також слід частіше прати речі, з якими контактує тварина – рушник, попону, підстилку для сну і так далі.

На жаль, всі ці заходи допомагають далеко не завжди. Якщо дитина важко переживає симптоми недуги, зверніться до лікаря для підбору сучасних антигістамінних препаратів для лікування алергії.

Залишити коментар