Собака схожа на ведмедика

Предками одного з найвірніших друзів людини вчені називають вовків, і якщо подивитися на породи, яких не торкнулася рука селекціонерів, в цьому складно засумніватися. Однак деякі з них виділяються своїм абсолютно не вовчим зовнішнім виглядом.

Якщо Вам цікаво, як називається собака, схожа на ведмедика, або просто хочеться насолодитися фотографіями неймовірно милих домашніх вихованців – ця стаття для Вас.

Маленькі породи схожі на ведмежат собак

В групі дрібних собак з таким незвичайним зовнішнім виглядом знаходяться переважно декоративні породи, виведені штучно.

Найвідоміших на сьогоднішній день лише дві:

  • Померанський шпіц. Досі точно невідомо, чи він є різновидом німецького, або ж між цими породами дуже мало спільного. Дорослі особини не перевищують 22 см в холці, мають коротку мордочку і дуже м’яку, набивну шерсть. Білі мініатюрні цуценят померанського шпіца найбільше схожі на новонароджених ведмежат. Примітно, що цю породу не характерна линька, якщо розчісувати їх шерсть щотижня. За характером тварина дуже неслухняний, тому вимагає дресирування; дуже грайливий, любить перебувати в русі, гуляти, чудово ладнає з маленькими дітьми.

  • Голдендудль. Дуже розумні, доброзичливі, енергійні, але спокійні і тихі – представники цієї породи, не настільки відомої в Росії, легко адаптуються до нового будинку, прекрасно ладнають з дітьми, іншими собаками і кішками. Більшість голдендулей в холці не перевищують 33 см, але зустрічаються і більш високі особини. Забарвлення переважно пшеничний, шерсть хвиляста. Порода відноситься до категорії молодих дизайнерських, отримана через схрещування золотистого ретрівера і пуделя в кінці XX століття.

Також можливі різні помісі шпіца з акіта-іну, кеесхондом, пуделем, коргі. Розглядати докладно їх немає сенсу, оскільки це нерідко поодинокі випадки, виведені як унікальні домашні вихованці, а не стали окремою породою.

Великі собаки-ведмежата

Незважаючи на свій зворушливий зовнішній вигляд, представники цієї групи можуть бути прекрасними охоронцями, але все ж більша їх частина має таким поступливим і легким характером. Якщо Вас цікавили великі породи собак, схожих на ведмежа, слід сказати, що такі особливості зовнішнього вигляду їм властиві переважно в юному віці – по мірі дорослішання морда і тіло витягуються, однак деякі риси все ж залишаються.

  • Ньюфаундленд. Дорослі особини вже втрачають цю забавну незграбність і м’якість мордочки, шерсть стає більш гладкою, але малюки – справжні ведмежата. У Росії їх нерідко називають водолазами: за здатність вовни відштовхувати воду, перетинки між пальцями, а також готовність собаки кинутися на допомогу потопаючому, якщо вона була належним чином вимуштрувана. Дорослі ньюфаундленди в холці можуть досягати 71 см для псів і 66 см, для сук. Це дуже великі тварини з потужним тілом, що раніше використовувалися як робочі.

  • Кавказька вівчарка. Дуже відома охоронна порода, вік якої налічує майже 20 століть. В холці пси не нижче 68 см, суки – 64 див. Схожість з ведмежам породі надає дуже густа, щільна шерсть, яка дозволяє тварині не замерзати навіть у найлютіші морози, а також загальна масивність тіла і фізична сила. Характер у німецької вівчарки бойовий, вона насторожено ставиться до сторонніх, обов’язково потребує дресируванню, може нести вартову та охоронну службу.

  • Чау-чау. Порода великих сторожових собак, які перебувають у родинних стосунках з шпіц (один з їх представників вище було згадано). В холці кобелі і суки приблизно одного зросту – близько 46-48 див. Якщо раніше представники породи використовувалися для полювання і оленярство, сьогодні чау-чау – декоративний домашній вихованець. Правда, при цьому гостре відчуття особистої території і напружене ставлення до чужинцю в крові у чау-чау залишилося, тому його потрібно добре виховати, щоб не налякати гостей. Представники цієї породи особливою активністю не відрізняються, добре підходять в якості компаньйонів для осіб похилого віку.

  • Самоїдська собака. У просторіччі цю породу називають «самоїд», вона належить до групи північних їздових. Це одна з причин, по якій цуценята самоїда дійсно дуже схожі на гарненьких ведмежат: густа, пухнаста шерсть, маленька приплюснутий писок, потужне тіло. При цьому неодомашнені представники породи все ж зберегли явні вовчі риси. Висота дорослого собаки в холці для сук 50 см, псів – 54 див. Забарвлення переважно білий, кремовий. Характер у самоїдів дуже суперечливий: це дружелюбні тварини, але вкрай вперті, грайливі, витривалі, але не люблять підпорядкування кому-небудь.

  • Тибетський мастиф. Ще один представник великих порід, схожий на ведмедика, причому, навіть у дорослому віці. Сторожова собака, яка жила в тибетських монастирях або з кочівниками в горах. Фізично мастіфи відмінно складені, мають хорошу витривалість, включаючи емоційну. Щільна густа шерсть дозволяє собаці жити без буди навіть взимку. Висота в холці у дорослої тварини коливається від 60 до 75 див. Незважаючи на те, що характер у тибетського мастифа спокійний, його відрізняє потяг до незалежності і необхідність суворої дисципліни, тому недосвідченим собаківникам заводити представника такої породи не рекомендовано.

  • Акіта. Японська порода, яка перебуває в спорідненні з шпіцом, ведмедика нагадує тільки в дитинстві – пізніше в собаці простежуються вовчі або навіть лисячі риси. Спочатку призначалася для полювання на великого звіра, зараз це ж представники цієї породи відмінно себе почувають і в міських квартирах. Вичісувати Шерсть потрібно її раз на тиждень, а при сезонної линьки – через день. Характер у тварини врівноважений, його відрізняє особлива відданість (найкраще тому підтвердження – Хатіко, історія якого відома багатьом), доброзичливість, незалежність. Акіта часто використовується як собака-поводир або компаньйон.

У висновку варто ще раз звернути Вашу увагу на те, що більшість порід собак, схожих на ведмедика в дитинстві, по мірі свого розвитку ці риси все ж втрачають, і на фотографіях дорослих особин вже можна не побачити і натяку на дитячий вигляд.

Залишити коментар