Симптоми овуляції у жінок

Симптоми овуляції у жінок допомагають обчислити найбільш сприятливі дні для зачаття. Але як не розгубитися серед безлічі ознак і вибрати саме ті дні, які потрібні? Про це розповість наша стаття.

Коли настає «день Х»?

Ні для кого не секрет, що жіночий менструальний цикл складається з двох періодів: фолікулярної і лютеїнової фази. У першому періоді відбувається дозрівання яйцеклітини. А під час другої фази вона виходить з фолікула — так званого жовтого тіла, мета якого — зустрітися зі сперматозоїдом і запліднити матку.

При стандартному циклі в 28 днів цей процес відбувається на 13-15 добу після закінчення попередніх місячних. Такі прості розрахунки допомагають визначити довгоочікуваний «день Х», коли шанси завагітніти досить високі.

Деякі, особливо чутливі жінки, можуть визначити настання цього моменту за зовнішнім характерним ознаками. Які бувають симптоми при овуляції? Відповісти складно, адже у кожної милої дами все може відбуватися абсолютно по-різному, але в цілому можна виділити наступні ознаки овуляторного періоду:

 • У зв’язку з падінням гормону естрогену під час овуляції деякі жінки можуть спостерігати незначні мастка кров’яні виділення.
 • Інші дами в ці дні відчувають особливий прилив сексуальних сил. Вчені вважають, що це пов’язано з основним материнським інстинктом і бажанням до продовження роду.
 • Різкі гормональні перепади впливають на чутливість жінки. Вона відчуває підвищену нюх, зміна в смакових перевагах, необґрунтовану зміну настрою.
 • Тягнуть болі внизу живота — теж симптом дозрівання яйцеклітини. Зазвичай жінка відчуває їх з одного боку в тому місці, де відбувається викид жовтого тіла. Медики називають це явище овуляторним синдромом.
 • Безпосередньо за кілька днів до овуляції і після неї у багатьох дам наливається груди, а соски стають особливо чутливими.

Проте всі ці симптоми можуть вказувати на зовсім інші причини, і вони настільки відносні, що точно встановити за ним дату вдалого зачаття вкрай складно. Зазвичай у такої гармонії зі своїм тілом знаходяться жінки віком близько 30-35 років, а дівчата можуть і зовсім не відчувати жодних змін.

Жіночі хитрощі, або як відстежити сприятливі дні?

Які б не були симптоми при овуляції у жінок, визначити її можна не тільки за зовнішніми ознаками, але і за допомогою спеціальних тестів. У науковому підході можна виділити такі напрями:

 • вимірювання базальної температури;
 • спостереження за густотою цервікального слизу;
 • застосування спеціальних тестів з аптеки.

Кожен з цих методів має свої переваги, якими ми приділимо особливу увагу.

Базальна температура тіла

Після овуляції високий рівень прогестерону змусить базальну температуру трохи піднятися і залишитися такою до кінця циклу. В ідеалі на початку фолікулярної фази, приблизно перші 2 тижні, температура повинна бути в межах 36,3-36,8 градусів і лише у другій фазі йде різкий її підйом до 37 градусів. Середня різниця температури в обох фазах зазвичай не перевищує норми в 0,4-0,5 градусів.

Мінусом даного методу є те, що не можна відразу ж визначити, наступила овуляція, якщо до цього дня виміри не проводилися.

Правила вимірювання температури такі:

 1. БТ необхідно вимірювати рано вранці, не встаючи з ліжка і навіть не опускаючи ноги на підлогу, бажано робити це кожен день в один і той же час.
 2. Прокинувшись, візьміть градусник і акуратно введіть наконечник в анальний отвір. Зафіксуйте термометр на 5-10 хвилин.
 3. Потім подивіться показання на шкалі і запишіть дані у зошит.

Цервікальна слиз

Вироблення слизу з піхви відбувається практично постійно і є цілком нормальним процесом, який також здатний допомогти встановити дату початку овуляції. Протягом кожного менструального циклу, виділення з піхви під впливом гормонів зазнають ряд змін:

 • Цикл починається з першого дня менструації, протягом якої слиз повністю відсутня.
 • Потім якийсь час, приблизно четверо діб, будуть так звані сухі дні, коли виділень з піхви або немає, або вони є в мінімальній кількості.
 • Після посушливих днів рівень прогестерону в крові підвищується, а шийка матки виділяє дуже липку слиз.
 • За кілька днів до викиду жовтого тіла піхвові виділення стають вершкового кольору.
 • У пік овуляції слиз за консистенцією і зовнішнім виглядом повинна нагадувати сирий яєчний білок. Важливо: матка готова до запліднення тоді, коли ви можете розтягнути пальцями виділення на відстань до 2 див.
 • Перед самим початком місячних слиз стає водянистою і може збільшитися її обсяг.

Кращий спосіб перевірки слизу на густоту – розтягнути її між великим і вказівним пальцем. Якщо виділення досить тягнуться, значить, створені найкращі умови для роботи сперматозоїдів.

Спеціальні тести

Перераховані вище методи – це основні симптоми, які підказують, як проявляється овуляція у жінок. Однак є ще один метод визначення «дати Х» — тест-смужка. Є два типи тестів: одні реагують на слину, а інші – на сечу. І кожен із них сьогодні можна знайти в аптеці у вільному доступі.

Принцип роботи подібних смужок такий же, як і тестів на вагітність. Але є виняток: якщо тести на вагітність реагують на підвищений рівень ХГЛ, то смужки для овуляції — на лютеїнізуючий гормон. Для отримання найбільш точних результатів важливо дотримуватися інструкції виробника, яка зазвичай вказана на упаковці або в додатковій вкладці.

Тема визначення дати овуляції вкрай актуальна для тих жінок, хто ретельно планує вагітність. На щастя, на сьогоднішній день існує безліч доступних методів, які дозволяють знайти потрібний день циклу в домашніх умовах. Однак якщо ви все ж сумніваєтеся у своїх розрахунках або симптоми, зверніться за консультацією до гінеколога і не забудьте захопити з собою результати домашніх спостережень.

Залишити коментар