Вчимо дитину правильно вимовляти слова

Впродовж свого життя люди навчаються, пізнають нові сфери вдосконалення. На відміну від маленьких дітей, ми сприймаємо інформацію легко, адже свідомість наша розвинена і підготовлена. Ми вміємо говорити, читати, думати, правильно оцінювати ситуацію і формулювати пропозиції.

Якщо ви хочете, щоб ваш малюк теж став освіченим, займіться його розвитком з народження. Навчайте того, що вмієте ви самі. У статті ми розглянемо тему, з якою зустрічається кожен батько – як самостійно вчити дитину розмовляти.

Причини порушення мови

Родова травма наноситься плоду при пологах. Неправильне внутрішньоутробний розвиток дитини відбувається від генетичних мутацій або фатального кисневого голодування, або отруєння (отрути, ліки, алкоголь, будівельні матеріали, інфекція).

Все це здатне викликати порушення в мозку немовляти, в тій частині, яка відповідає за мовні здібності. При ураженні слуху – це коли дитина чує слабо або не чує зовсім – виникають проблеми з мовленням.

Переконайтеся, що малюк реагує на сказані слова і виконує дії за запитом.

Не завжди діти народжуються здоровими. Часті захворювання в дитинстві в деяких випадках можуть послужити причиною затримки в розвитку. Наприклад, довелося перенести операцію під наркозом у ранньому віці. Наркоз – це медичний препарат, перенести його вплив на організм в однорічному віці складно. Навантаження, подібна до цієї, на жаль, підвищує ризик проблем з роботою мозку.

Відсутність здатності розмовляти іноді обумовлено соціально, якщо малюка ніхто не вчить. Наприклад, його батьки глухонімі, вони не в змозі дати йому повноцінну увагу і вчити вимовляти слова.

Крім того, важкі хромосомні порушення іноді цілком сумісні з життям, але є ймовірність, що розумово відсталого ніколи не вийде навчити розмовляти правильно.

Якщо відхилення очевидні

Терміново зверніться за допомогою до логопеда, педіатра, лора, психотерапевта. За правилами, педіатр спостерігає дитини до 3 місяців. Він відвідує її вдома, або ви відвідуєте лікарню. Обстеження починається з огляду, далі лікар приймає рішення про комплексі діагностики. Це вислуховування, аналізи і процедури, тести.

Лор потрібен для огляду вушних раковин. Його мета – визначити якість сприйняття на слух.

Психолог і невропатолог оглядають дітей для визначення стану нервової системи.

Наведемо приклад: батьки, будучи зайнятими, відправляють дитину до бабусі або родичам. Незвична Атмосфера, ставлення інше, є якийсь дискомфорт. Дитина замикається в собі, вважає, що батьки його не люблять або він їм не потрібен. Так може з’явитися слабкість мови на нервовому грунті. Це один із симптомів пізнього розвитку. Щоб малюк був впевненим у собі, приділяйте їй більше часу, дайте відчути любов і турботу, не залишайте без уваги.

До логопеда звертаються після 2 років, коли бачать, що покращення не відбувається. Фахівець працює з маленьким клієнтом відточеними практиками, діагностує, шукає підхід і виправляє дефект.

Як вчити дитину в 5 місяців розмовляти

Від 2 до 5 місяців малюк не розмовляє. Його спілкування подається у вигляді набору неясних звуків та інтонацій. Навіть якщо ми будемо повторювати одне і те ж слово по 100 разів – він його не вимовить. Але обмежувати контакт не можна.

У цьому віці важлива підтримка батьків. Читайте казки, показуйте предмети, називаючи їх. Малюк не розуміє слів і не знає їх значення, але він чує звуки, які одного разу повторить. Звук – початок слова, тому спілкуйтесь частіше.

Як навчати дитину в 1 рік розмовляти

Методика розвитку на цьому етапі незмінна. Життя маленького чоловічка – гра. Всі знання він витягує граючи. Слова ще неточні, вони лише схожі на оригінали. Наприклад, муха – муля, шоколадка – шкака, впасти – бух.

Але з кожним днем діти вчать фрази, які вдосконалюються і стають виразнішими. Важливо створити контакт, добитися діалогу, хоч він ще й незрозумілою мовою. Частіше спілкуйтеся, граючи з м’ячем, описуйте його – великий м’яч, круглий, червоний.

Витягайте слова з чаду. Тягнеться за іграшкою – не давайте, повторюйте назву цієї іграшки, поки не почуєте схоже вимову з дитячих вуст. Контакт з телевізором скоротіть на мінімум. Так, мамі зручно включити мультики і зайнятися справами по дому, але телевізор не задає питань і не потребує відповіді. Так, ви розвитку мови не отримаєте.

Допоможіть вимови легких слів: дай, на, там, він, опа. Заведіть блокнот, щоб записувати нові слова, вимовлені малюком. В 1 рік норма дорівнює 10 слів.

В інтернеті є ігри, які допомагають у розвитку. Також використовуйте розмовляючі іграшки – нявкають коти, наприклад.

Розвивайте моторику пальців і загальне мислення конструкторами, кубиками. Переберіть разом намистини різних кольорів, склавши їх купками. Так, малюк навчиться розрізняти кольори, форми і розміри.

Граючи, коментуйте дії, при цьому ставлячи питання:

 • «Куди ми поставимо цей кубик, сюди? Тут він повинен стояти?»;
 • «Цей кубик жовтий, так?»;
 • «А це що? Кубик?».

Вчимо дитину в 2 роки розмовляти

У маленьких людей в 2 роки вже сформований певний словниковий запас. І більшість з них здатні конкретно висловити свої бажання та емоції, але не всі. Що можуть зробити батьки, щоб зрозуміти, як правильно вчити розмовляти дитини?

Заходи для первинного поштовху до розвитку мови:

 1. відучити від соски;
 2. грати пальчиками;
 3. грати в розвиваючі ігри;
 4. надати спілкування з однолітками;
 5. менше проводити час біля телевізора;
 6. розмовляти з дитиною частіше і ставити запитання;
 7. домогтися діалогу;
 8. називати речі правильним мовою, не перекручуючи його;
 9. спілкуватися на одній мові;
 10. читати казки;
 11. співати пісні;
 12. вчимо повторювати міміку;
 13. водити на перевірку до логопеда.

Спілкування двійнят або близнюків обов’язково розбавляйте. Не можна давати їм багато приділяти увагу один одному. Близнюки здатні виробити свою мову і спілкуватися тільки на ньому, не прагнучи пізнати оточення.

Як логопеди вчать маленьких дітей розмовляти

Фахівець виявляє конкретний дефект і зосереджується на ньому. Наприклад, якщо літери «Р» і «Л» вимовляються добре, а шиплячі погано, логопеди домагаються максимально вираженого вимови шиплячих літер. Домігшись успіху, переходять до іншого дефекту, якщо він є.

Щоб до школи мова була в порядку, треба вчасно її виправити. У старшому віці це зробити складніше. У будь-якому випадку домашнє навчання теж ефективно, головне, підібрати стиль спілкування і використовувати дієві практики.

Не лінуйтеся, навчіть своїх дітей розмовляти, і незабаром з маленьких вуст посиплються перші слівця.

Залишити коментар