Розтяжки на ногах: причини, лікування та профілактика

Будь-якій жінці властиво бажання виглядати нітрохи не гірше, а іноді навіть і краще, ніж давньогрецька богиня Афродіта. Та й, якщо чесно, мало хто з чоловіків відмовиться від того, щоб виглядати, як Аполлон. Але, на жаль, сучасні реалії створюють певні труднощі в створенні ідеального тіла, і до однієї з найбільш частих таких проблем відносять розтяжки на ногах.

Що собою являють розтяжки на ногах

Поява подібних «смуг» на стегнах викликає у жінок певні комплекси. Тому зовсім не дивно, що багато хто з представниць прекрасної статі в спробі приховати від сторонніх поглядів ці дефекти, починають носити довгі спідниці, тим самим роблячи саму себе менш привабливою. Але якщо це ще терпимо в зимовий час року, то в літній починається активний пошук відповіді на питання: «Як прибрати розтяжки на ногах і попі?».

Так, у пошуках необхідної інформації читається величезна кількість різної літератури, використовуються «перевірені» методи, отримані від подруг, але, найчастіше, вони не приносять бажаного результату, і прибрати розтяжки на ногах або сідницях, на жаль, не виходить.

І справа тут не в тому, що запропоновані методи були неефективними, а в індивідуальності кожної з жінок. Тому, щоб позбутися від цих набридливих червоних і синіх смужок, необхідно в першу чергу з’ясувати, які існують причини їх появи, як виглядають розтяжки на ногах і, звичайно ж, яке може призначатися лікування.

Розтяжки або, як їх ще можуть називати, стриї, зовні виглядають, як тріснуті шкірні покриви з рваними краями, подлатанные сполучною тканиною. Свіжі розтяжки, як правило, трохи опуклі і мають червонуватий відтінок з подальшим переходом у білий.

Варто відзначити, що безглуздо сподіватися на те, що, засмагаючи під сонцем, можна приховати ці смужки, хоча вони і виглядають менш помітно, ніж до прийняття сонячних ванн. Це обумовлено тим, що в області розтяжки стався розрив шкіри, де вже не відбувається процес вироблення меланіну.

Крім того, така деструкція шкірних поров може з’явитися практично в будь-якій точці людського організму, але найчастіше розтяжки діагностується на ногах, сідницях або спині. Також утворюються вони, як правило, не поодинці, а групами. Розпізнати ж їх не складе ніякої праці.

Так, мало того, що вони мають довгастою формою і виглядають, як шрами, так ще, якщо провести по них пальцем, створюється враження, що він провалюється в неглибоку канавку.

Від чого з’являються розтяжки на ногах

Досить поширена думка, що розтяжки з’являються у худеньких дівчат набагато частіше, ніж у пишних. Пов’язують це з тим твердженням, що стрії утворюються внаслідок різких стрибків ваги, коли відкладається жирова тканина під шкірними покривами не встигає розтягуватися під зростаючими обсягами тіла, що і призводить до її розриву.

Але не варто виключати й інші причини, що викликають появу цих смужок як на ногах, так і на сідницях.

Так, до них відносять:

 1. Вагітність. Найчастіше саме вона і призводить до того, що у жінки з’являються розтяжки на ногах. Причини цієї патології полягають у зайвій вазі, набряклості і гормональних змін, розслаблюючих стегнові зв’язки в передродовий період.
 2. Статеве дозрівання. Як правило, саме в цей період з людським тілом відбуваються різні зміни і досить часто це виражається в різкому зростанні, внаслідок чого і з’являються розтяжки на ногах, спині, сідницях як у чоловіків, так і у дівчат.
 3. Застосування деяких лікарських препаратів. Розтяжки з’являються ще й після використання деяких кортикостероїдних мазей, кремів або таблеток, призначених для усунення екземи.
 4. Спадкова схильність. Іноді стрії передаються на генетичному рівні. І, на жаль, найбільше схильні до цього саме жінки.

Розтяжки на ногах у підлітків

Як вже згадувалося вище, такі смужки можуть утворюватися як у чоловіків, так і у жінок. Але якщо у них це носить затяжний характер, то в підлітковому періоді ці смужки ще не виглядають вироком.

Найчастіше, це відбувається вже через кілька років або навіть місяців. Але хоч багато лікарі і кажуть, що це не зовсім небезпечно, все ж не варто сидіти склавши руки, чекаючи, поки пройдуть розтяжки, а задуматися про те, як позбутися від розтяжок на ногах у підлітків.

Причини їх появи в чому схожі з тими, які призводять до утворення подібних шкірних розривів і у дорослих. Так, це може бути як малорухливий спосіб життя, стрімке набирання ваги, так і різкий стрибок зростання.

Але варто відзначити, що якщо на тілі підлітка помічена така патологія, то рекомендується перевірити його гормональний фон, щоб виключити розвиток різних захворювань внутрішніх органів. Також потрібно звернути увагу і підкреслити, що після того як виявлені розтяжки на ногах у підлітків, їх лікування може зайняти досить тривалий період часу.

Так, до найбільш поширених методів боротьби зі стриями у підлітків відносять:

 • мезотерапію;
 • лазерну шліфовку;
 • косметологічні засоби.

Якщо коротко розглянути кожний з перерахованих вище методів, то найбільш ефективно допомагає прибрати розтяжки на ногах, так і на сідницях у підлітків мезотерапія, що полягає у введенні в стриї спеціального ліки за допомогою дуже тонкої голки. Препарат у кілька разів активізує відновлювальні процеси в шкірних покривах у підлітків.

Що стосується лазерної шліфовки, то до її недоліків можна віднести досить високу вартість, тривалість і невелике печіння під час всього періоду, коли буде проходити лікування.

Популярність косметологічних засобів, в першу чергу, обумовлено їх невисокою вартістю і можливістю проводити лікування стрий на ногах, сідницях або спині у дорослих або підлітків в домашніх умовах.

Як прибрати розтяжки на ногах і сідницях

На жаль 100% кошти здатного відразу прибрати розтяжки на ногах, сідницях або інших частинах тіла досі ще не існує. Але це не означає, що потрібно змиритися. Так, наприклад, лікування проти стрий може включати в себе кілька методів, які за багато років вже встигли отримати позитивні відгуки від багатьох жінок і навіть чоловіків.

Так, до них відносять:

 • Мезотерапія. Як вже згадувалося вище, такий спосіб набирає все більшу популярність через свою високу безпеки і нетривалості по часу. Як правило, лікування проходить всього кілька сеансів. В результаті ж на місці розтяжки на ногах або попі залишається ледве помітна смужка білого кольору.
 • Гель або крем від розтяжок на ногах. Величезне число таких засобів можна побачити, зайшовши в будь-аптечний пункт. Але, незважаючи на їх доступність, потрібно зазначити, що крем допоможе позбутися від розтяжок на ногах або попі тільки в тому випадку, якщо вони утворилася не так давно.
 • Косметичну операцію. Лікування цим методом рекомендується тільки у разі крайньої необхідності і в тому випадку, якщо позбутися стрий іншими методами, не представляється можливим.

Лікування розтяжок в домашніх умовах

Провести лікування стрий сучасними методами лазеротерапії або придбати ефективний крем по кишені не кожному людині.

І тому у багатьох людей абсолютно закономірно само собою виникає питання, а як прибрати розтяжки на ногах, не проводячи лікування в спеціальних клініках? У цьому випадку на допомогу приходять засоби на натуральній основі, наприклад, з ефірного масла.

Так, для його приготування необхідно помістити у вільну ємність 10 крапель соку з лимона, апельсинового, жасминного масла, лаванди, розмарину і жожоба. Після цього потрібно все ретельно перемішати і залишити настоюватися протягом доби. Далі все подальше лікування полягає в акуратному втиранні отриманого кошти в проблемні ділянки шкіри.

Профілактика розтяжок

Досить часто можна почути від жінки, що виявила розтяжки на ногах: «відчуваю себе виродком» або «я соромлюся вийти в люди».

Саме тому, щоб не виникало подібних ситуацій і не доводилося б потім замислюватися про те, як прибрати розтяжки на ногах, кращим виходом буде щоденне проведення деяких профілактичних заходів:

 • Наприклад, дуже непогано себе зарекомендував щоденний контрастний душ.
 • Крім того, категорично не рекомендується одягати звичайний бюстгальтер в останній триместр вагітності, краще підібрати спеціальний для майбутніх мам.
 • Також ідеальним варіантом є регулярні масажі.

Пам’ятайте, що від дбайливого ставлення до шкіри багато в чому залежить не тільки її гладкість, але і краса.

Залишити коментар