Кінний спорт для дітей – користь тілу і душі

Наші діти повинні рости здоровими і міцними, важливо з раннього віку привчити малюка до активного способу життя. Кінний спорт для дітей має широку популярність, його можна назвати одним з найбільш затребуваних на сьогоднішній день.

До того ж він приносить чималу користь: він сприятливо впливає на фізичне і психічне здоров’я. У першу чергу поліпшується координація, розвивається рівновагу, опорно-рухова система. Верхова їзда відмінно впливає на емоційний стан, заняття дарують бадьорість і приплив енергії. Існує навіть терапія лікування кіньми.

Іпотерапія: що це таке?

Це повільна верхова їзда, яка допомагає пройти курс відновлення після травм. Таким чином, покращується не тільки здоров’я, але також зміцнюється психологічний стан. Цей метод відновлення добре підходить дітям з різними неврологічними розладами і вродженими психічними аномаліями.

Повільна їзда здатна розвинути рівновагу, одна з її головних завдань – подолання страху. Верхова їзда розвиває цілеспрямованість і вона забезпечує гармонію із зовнішнім світом.

Тому не дивно, що багато батьків хочуть віддати у нього своїх дітей. Але щоб сама дитина виявив бажання до верхової їзди, необхідно зацікавити його.

Привчаємо дитину до коней

Потрібно постаратися і докласти максимум зусиль, щоб привчити дитину, особливо малого, до коней. Першим етапом можна показувати картинки з цими тваринами, дивитися мультики, грати. У віці 4-5 років малюка вже можна водити в спеціалізований клуб: де він подивиться, як годують коней, як за ними доглядають. Щоб прищепити інтерес до цього спорту, сходіть на кінні змагання. — Нехай ваш малюк понаблюдает, як катаються інші. Спочатку з конем треба познайомитися, потрібно зробити так, щоб виникло відчуття довіри. — Сходіть в стайню і перевірте, чи подобається дитині спостерігати за кіньми. Він повинен освоїться, подивитися все навколо і зрозуміти, як себе відчуває. У більшості випадків діти проявляють інтерес: коні викликають неабиякий захват і море яскравих вражень.

Відразу садити малюка в сідло, звичайно ж, не рекомендується — деякі діти дуже бояться висоти, піднявшись на коня, можуть розплакатися, що призведе до сильного стресового навантаження. Якщо малюк відчуває страх і дискомфорт, не нав’язуйте цей вид спорту, виберіть що-небудь інше.

Навчання верховій їзді

Якщо все ж дитина перейнявся і зацікавиться верховою їздою — знайте, що в спеціалізовані клуби дітей віддають у віці 8-10 років, до цього часу вони стає вже міцніше і развитей, у них з’являється більше сил. Дитина повинна поступово звикати до кінного спорту. Щоб йому було легше вчитися, рекомендують вивчити теорію верхової їзди, це можна зробити у формі гри. Батьки часто купують спеціальні книжки, де розписані основи спорту з ілюстраціями. Вивчайте матеріал у більш простій формі і тоді ви зможете заінтригувати дитини. А коли він зацікавлений, він легше засвоює матеріал. В кінці вивчення можна організувати нескладний іспит, який покаже рівень засвоєння. В якості альтернативи, можна підібрати не книгу, а відеофільм, присвячений темі верхової їзди. Щоб зробити вибір у тому чи іншому напрямку верхової їзди, дорослим корисно дізнатися основні її типи.

Популярні різновиди кінного спорту:

  • конкур – верхова їзда, передбачає подолання перешкод;
  • виїздка – здатність управляти конем на різних походках (для дітей цей вид спорту може виявитися складним, однак, надалі можна буде розвинути навички та навчитися);
  • триборство – це змагання протягом трьох днів: манежна їзда, польові випробування, конкур;
  • швидкісні змагання: різні пробіги, тяглова їзда, драйвінг;
  • бар’єрні скачки, являють собою подолання перешкод.

Кінний спорт для дітей — захоплююче заняття, однак, непроста. До питання навчання слід підійти з усією відповідальністю. Настійно рекомендується вибрати тренера, який має досвід роботи з дітьми, адже до них потрібен особливий підхід. Педагог повинен володіти терпінням, витримкою і тактовністю.

Для самих занять знадобиться спеціальний одяг, яка буде забезпечувати комфорт:

  • зручні лосини з внутрішнім швом, важливо, щоб вони не обмежували рухів і не натирали ноги;
  • взуття з рівною підошвою, іноді беруть черевики з невеликим каблучком;
  • також знадобиться легка куртка;
  • рукавички, шолом, захисний жилет.

Одяг має бути комфортним і не заважати руху. Верхова їзда для дітей повинна бути безпечною: шолом потрібно підбирати відповідно з розміром голови. Подібне спорядження часто береться напрокат, але завжди краще мати своє.

Кінний спорт — незамінна користь для розвитку вашої дитини. Крім здоров’я і психічних якостей, він відмінно розвиває самостійність, відповідальність, цілеспрямованість, любов до природи. З придбанням навичок, ваш малюк буде відчувати гордість та впевненість у собі, адже не кожен може впоратися з керуванням коні. В основному діти люблять тварин і з цікавістю за ними спостерігають. Якщо привчити дитину до кінного спорту, він досягне цілковитого взаєморозуміння з улюбленим тваринам.

Корисна інформація про дитячому кінному спорті:

Залишити коментар