Кава без кофеїну: користь і шкода, марки

Багато людей не уявляють свого ранку без чашки ароматної, міцного і підбадьорливого кави. Незважаючи ні на що, не всі можуть встояти перед ароматом цього божественного напою. Ті, кому протипоказано його вживання, знайшли альтернативу – кава без кофеїну. Користь і шкода такого продукту стали предметом дискусії.

Кава без кофеїну, як тісто без борошна

Існує думка, що вперше кава без кофеїну було випробувано в далекому 14-му столітті. Один мандрівник віз на кораблі кавові зерна. В результаті шторму всі зерна були залиті водою. Він висушив їх, обсмажив і випустив у продаж.

Сучасні виробники кавової продукції вже давно винайшли формулу ідеального кави без кофеїну. Як роблять цей напій? Існує безліч способів. Приблизно в 15-16 столітті були виявлені сорти кавових дерев, в зернах яких немає кофеїну. До речі, кофеїн вважається алкалоїдом, який викликає залежність.

Ростуть ці дерева виключно в Бразилії, тому вартість напою відповідно висока і не всі собі можуть дозволити їм поласувати. Інші виробники європейського континенту стали придумувати способи усунення кофеїну з кавових зерен. Найчастіше кавові зерна поміщають у теплу воду, а після вимочування їх обробляють спеціальною речовиною. Смак такого напою істотно змінюється, причому не в кращу сторону.

Є ще один спосіб, в якому використовуються деревні вугілля. Спеціальна технологія дозволяє усунути кофеїн, але зберегти всі ароматичні масляні екстракти. На смак готового напою відсутність кофеїну не позначається.

Не занадто часто ми купуємо каву без кофеїну, і марки такого напою для багатьох залишаються невідомими. На світовому ринку можна купити мелену каву або розчинна. Зверніть увагу на пропоновану продукцію в найближчому супермаркеті, і ви зможете відшукати кави без кофеїну таких брендів:

 • «Ароматико»;
 • «Грандос Екстра Мокко»;
 • «Грандос Експрес».

Виготовляються такі напої в основному в Німеччині, Сполучених Штатах Америки, Швейцарії та Колумбії. Існують і елітні сорти напою, тільки в звичайному магазині ви навряд чи їх знайдете.

Про користь в деталях

Ні для кого не секрет, що натуральна кава може викликати звикання. Це все із-за вмісту кофеїну, який відноситься до групи алкалоїдів. З часом, особливо при надмірному вживанні напою, може з’явитися дратівливість або депресія. З різних причин люди намагаються відмовитися від своїх звичок і пристосуватися до вживання кави без кофеїну.

Користь цього напою незаперечна. У такому кави не містяться жири і білки, а частка вуглеводів нікчемна мала. Чого не скажеш про калорійності, адже вона досягає 194,8 Ккал. Крім того, напій, що не містить кофеїн, надає благотворну дію на організм:

 • підвищується розумова і фізична активність;
 • організм стає стійкішим до стресових ситуацій;
 • дратівливість з’являється все рідше;
 • за рахунок покращання засвоєння глюкози знижується ризик розвитку цукрового діабету другого типу;
 • чоловіки можуть захистити себе від розвитку подагри;
 • поліпшується робота травного тракту;
 • скорочується ризик розвитку простатиту.

Існує думка, що вживання кави без кофеїну благотворно впливає на потенцію і активність сперматозоїдів. Щоб запобігти розвиток перерахованих вище недуг, в день потрібно випивати не більше п’яти чашок. Лікарі кажуть, що підбадьорливий напій без алкалоидного речовини допомагає запобігти онкологічне захворювання простати.

Особливу увагу слід звернути на корисні властивості кави без кофеїну вагітним. Жінкам, що перебуває в цікавому положенні, треба взагалі забути про існування кофеїну. Як же бути, якщо раніше ви не могли і дня прожити без чашечки кави? Потрібно шукати альтернативу. Лікарі стверджують, що кава без кофеїну може задовольнити гастрономічні потреби і принести користь організму.

Вживати в добу можна не більше 2-3 чашок такого напою. Цієї кількості буде досить, щоб задовольнити свою потребу. До того ж знижується ризик викидня. Але попередньо краще все-таки проконсультуватися з акушером-гінекологом.

Зворотна сторона медалі

Шкода і користь – нерозлучники, дві сторони однієї медалі. Незважаючи на те що в каві без кофеїну немає алкалоїду, в результаті хімічної обробки в напої з’явився букет нових елементів, які не так вже й корисні.

При вживанні 1-2 чашок в день ні про яке шкоду мови бути не може. А ось ті, хто випиває більше 5 чашок на добу, повинні замислитися про причиняемом шкоду своєму організму. Небезпека може підстерігати там, де її не чекали.

Отже, надмірне вживання напою без кофеїну шкодить нашому здоров’ю. Полягає це в наступному:

 • може збільшитися рівень внутрішньоочного тиску, у результаті чого підвищується ймовірність розвитку глаукоми;
 • часте вживання напою без кофеїну збільшує секрецію шлункового соку, що може призвести до захворювань травного тракту;
 • напій володіє яскраво вираженими сечогінними властивостями, і це слід врахувати людям, страждаючим захворюваннями сечовидільної системи.

Якщо денна норма перевищує 2 чашки такого напою, то може розвинутися залежність, а разом з нею завітають і інші несподівані і неприємні гості:

 • надмірна дратівливість;
 • агресивність;
 • різка зміна настрою;
 • апатія;
 • депресія;
 • сонливість;
 • підвищена стомлюваність.

У деяких джерелах можна зустріти інформацію, що надмірне вживання кави без кофеїну може стати причиною розвитку ракових клітин. Цей факт вченими до кінця не досліджений і не доведено, хоча кілька гіпотез вже існує.

Кава без кофеїну має ряд переваг і недоліків. Якщо ви все-таки вирішили пити такий напій, то обмежтеся 1-2 чашками в день. У такій кількості наш організм отримає користь і буде захищений від шкоди. Врахуйте, що вилучення кофеїну проводиться хімічним шляхом, отже, варто задуматися про компонентному складі цього напою. Будьте здорові!

Залишити коментар