Підвищує або знижує тиск імбир?

Імбир вважається корисною рослиною, що впливає на більшість внутрішніх систем: він покращує травлення, впливає на репродуктивну функцію обох статей, зміцнює імунітет, бере участь в процесі кровообігу, знижує вираженість інтоксикації, сприяє спалюванню жирових запасів. А як імбир впливає на тиск?

Імбир для гіпертоніків або гіпотоніків?

Дивно, але незважаючи на розігріваючий ефект від вживання цієї рослини, він все ж знижує тиск. Імбир знижує густину крові, відповідно полегшуючи її проходження через судини – принцип дії схожий з ефектом від ацетилсаліцилової кислоти, в народі Аспірин. При цьому відбувається вплив і на м’язи: наданий миорелаксирующий ефект знімає спазм, що знижує інтенсивність болю, що виникає в цей момент. Відповідно, відбувається зниження артеріального тиску. Таким чином, найбільшу цінність імбир являє для гіпертоніків, проте, це ще не все.

  • Незалежно від того, підвищується або знижується тиск від імбиру, не можна не відзначити його благотворний вплив на стан судин в цілому, очищення і підвищення тонусу стінок. При частому вживанні цього продукту поліпшується функціонування судин, вони «загартовуються», внаслідок чого тиск нормалізується і стає менше піддається різким коливанням, а сама людина – явної метеозалежності.
  • Ця рослина може бути корисно і при внутрішньочерепному тиску. Артеріальний при цьому часом знижений або знаходиться в межах норми, але проблема дає про себе знати сильним головним болем, схожою на констриктивний обруч. Правда, при сильному зниженні використання імбиру повинне бути вкрай обережним.

Лікування хронічної гіпертонії або полегшення стану в момент її загострення імбиру не підвладне: як будь-який харчовий продукт він робить досить щадний вплив, тому моментально зняти гіпертонічний криз йому не під силу. Але він може бути включений у профілактичну терапію або для лікування гіпертонії на початковій стадії.

Як вживати імбир для нормалізації тиску?

З метою профілактики достатньо просто включати цей продукт в раціон: наприклад, у випічку або другі страви. Але найбільш зручним способом залишаються відвари, які вживають як звичайний чай, поєднуючи з їжею. Досить пити його раз на добу, щоб зміцнити судини. Якщо ж потрібно терміново повернути тиск в норму, на допомогу прийде класичний рецепт концентрованого імбирного напою.

  • Візьміть корінь довжиною 4-5 см, пропустіть через тертку (бажано з великими отворами), залийте окропом (1 л). Доведіть до кипіння на плиті, варіть 15-20 хв. на середній потужності, а потім зніміть з вогню. Пити можна з медом і/або лимоном, по 200 мл за раз.
  • Внутрішній прийом імбиру заборонений при наявності кровотеч органів травного тракту, гастриті і виразковій хворобі, порушеннях роботи печінки, ішемії. Неприпустимо вживання і в осіб, які перенесли інсульт. При вагітності бажано проконсультуватися з лікарем.

Слід сказати, що імбир від тиску може використовуватися не тільки внутрішньо, але і зовнішньо: класичний «рецепт» від гіпертонії, що дозволяє м’яко опустити тиск, це гарячі ванночки для ніг. Доданий у воду відвар імбиру (подрібнений корінь у 250 мл окропу, настояний за 30-40 хв.) може посилити їх ефект. Бажано, щоб співвідношення відвару і чистої води знаходилося в межах 1:8 або 1:16, але не більше, інакше концентрація виявиться занадто низькою.

На завершення необхідно зазначити, що активне вживання імбиру не можна поєднувати з прийомом гіпотензивних препаратів, оскільки відбудеться зайве посилення їх ефекту, і тиск замість повернення в норму виявиться опущено до критичної позначки. Крім того, різкий перепад, навіть до нормальних значень, теж негативно позначається на стані організму.

Залишити коментар