Горілчаний компрес на горло

Біль у горлі – одна з ознак розвивається ангіни. Прямо дере, ускладнює ковтання, хочеться прокашлятися, та ще й печіння після цього. Цей неприємний симптом викликає відчуття дискомфорту. До того ж, якщо не почати терапію вчасно, ситуація може погіршитися.

Найпростіше, мабуть, звернутися до терапевта, який після обстеження призначить відповідне лікування. Коли такої можливості немає, можна спробувати домашніми засобами знизити інтенсивність прояву. Наприклад, зробити горілчаний компрес на горло.

Як робити горілчаний компрес на горло?

Компрес, як засіб зовнішнього застосування, може бути зігріваючим, холодним, вологим або сухим. А також мають явне терапевтичний вплив місцевого значення, так як в його основі лежить накладання лікарських засобів. Від болю в горлі відмінно допомагає теплової горілчаний (спиртової) компрес. Тепло сприяє согреву хворого горла, прискорюючи процес одужання: кровоносні судини розширюються, знижується ступінь запалення, зменшуються больові відчуття.

Однак зі спиртовим компресом потрібно бути обережним, так як неправильне його застосування може спровокувати опік шкіри й інші небажані наслідки. Багато матусі цікавляться, чи можна використовувати горілчаний компрес дітям? І взагалі, як правильно робити горілчаний компрес на горло?

Техніка прогрівання горла за допомогою горілчаного компресу проста:

 • невелика кількість рідини трохи нагріваємо;
 • просочуємо горілкою відріз бавовняної тканини, складений у кілька разів (розмір смужки повинен відповідати діаметру шиї);
 • накладаємо компрес на горло;
 • закриваємо поліетиленом;
 • намотуємо теплий шарф або хустку;
 • лишаємо в такому стані на кілька годин (можна робити на ніч і протягом дня ще 2-3 рази).

Потрібно переконатися, що пов’язка добре тримається, а шарф надійно зберігає герметизацію теплового компресу. Але не затягуйте занадто туго. Якщо відчувається озноб, значить десь під пов’язку проникає повітря, і такий компрес не матиме належного ефекту. Тепло повинно зберігатися довше, як і вологість спиртової пов’язки.

Щоб зробити безпечний, але ефективний горілчаний компрес на горло дітям, рекомендовано не використовувати чистий медичний спирт. Навіть горілку бажано розбавити в два рази. Але це не єдині обмеження, наприклад, дітям молодше 3 років горілчаний компрес протипоказаний. А загальний час носіння однієї пов’язки не повинно перевищувати у них 2-3 годин. У добу дитині можна робити не більше двох процедур. Після зняття компресу, укутайте шию малюка теплим шарфом. У подальшому процедура прогрівання проходить так, як згадано вище.

Перед тим, як зробити горілчаний компрес на горло, проконсультуйтеся з лікарем на предмет допустимості і доцільність цього методу домашньої терапії. Особливо важливо отримати «зелене світло», якщо мова йде про здоров’я дитини. Неправильне застосування засобу, а також недотримання рекомендацій може спровокувати інтоксикацію організму, викликану речовинами, які проникли через шкіру і дихальні шляхи.

Суворі обмеження щодо лікування горла спиртовим компресом

Ви, напевно, подумали, що зараз мова піде про періоди гестації та лактації. Вагітним дійсно варто акуратно використовувати горілчаний компрес. Краще для початку порадитися з лікарем. В цей час організм працює не так, як до вагітності. І якщо раніше жінка могла спокійно користуватися цим засобом домашньої медицини, щоб зняти болі в горлі, то ніхто не знає, як поведе себе її організм в такому положенні.

Серед основних протипоказань до застосування теплового компресу з горілкою:

 • підвищена температура тіла;
 • алергічні реакції шкірного покриву;
 • дерматологічні проблеми;
 • патології серця, судин, крові;
 • онкологія;
 • туберкульоз;
 • занадто малий і занадто великий вік хворого.

Чим раніше розпочнеться горілчана домашня терапія, тим швидше настане одужання. При цьому можна придушити хворобу » в зародку і не дати розвинутися запалення до затяжної, серйозною симптоматики. З таким домашнім лікуванням Ви явно заощадите на дорогих аптечних препаратах.

Залишити коментар