Біль у яєчку у чоловіків: причини і лікування

Кожен представник сильної половини людства без винятку завжди турбується про здоров’я своєї репродуктивної системи. Больові відчуття в яєчках не тільки несуть в собі фізіологічний дискомфорт, але і негативно позначаються на психоемоційному стані. Чому з’являється біль у яєчку у чоловіків? Причини шукаємо разом з урологом.

Больові відчуття в яєчках: взнаємо причину у фахівця

Як відомо, яєчка репродуктивної системи чоловіка являють собою парний орган, який розташований в мошонці. І праве, і ліве яєчко виконує дві важливі функції:

 • продукування гормону тестостерону;
 • вироблення сім’яної рідини.

Нерідко біль у правому яєчку у чоловіка може стати причиною розвитку статевого безсилля і фобій. Без перебільшення можна сказати, що при появі такої симптоматики багато представників сильної половини людства замислюються навіть про можливе настання летального результату.

Причини, які можуть спровокувати біль в правому або лівому яєчку у чоловіків різноманітні. Одна з них – це отримання травми. Якщо больові відчуття не проходять протягом 3-4 годин, то це стає серйозною підставою для відвідування уролога.

Нерідко больові відчуття в яєчках виникають із-за тривалої відсутності сексуальних відносин. Якщо еякуляція не відбувається систематично, це завжди викликає дискомфортні відчуття. Лікувати такий стан медикаментозними препаратами не потрібно. Щоб усунути больові відчуття в цьому випадку, чоловікові слід вступити в статевий контакт з партнеркою або зайнятися мастурбацією.

Больові відчуття в яєчках можуть виникати у представників сильної половини людства різної вікової категорії. Крім перерахованих вище причин, існує ще ряд факторів, які можуть спровокувати появу больових відчуттів в яєчках, зокрема:

 • перекручення яєчок;
 • епідидиміт;
 • грижа пахового типу;
 • перебіг запальних процесів (орхіт);
 • новоутворення;
 • сечокам’яна патологія;
 • інфекційні патології;
 • кровотеча внутрішнього типу.

При появі больового синдрому в правому або лівому яєчку, як правило, виникає додаткова симптоматика:

 • дискомфортні відчуття при тактильному контакті з яєчками;
 • підвищення субфебрильної температури;
 • збільшення структури і розміру яєчок;
 • больові синдроми в мошонці;
 • нудота;
 • блювотні рефлекси;
 • поява опуклості на поверхні мошонки.

Характер болі в яєчках

Характер больових синдромів в яєчках у чоловіків часто є сигналом про розвиток тієї чи іншої патології. Якщо в яєчках з’явилася тягнучий біль, ігнорувати такий стан не варто, оскільки це може бути чревате розвитком ускладнених наслідків.

Як показує медична практика, поява тягне больового синдрому в яєчку може бути наслідком розвитку одного з таких недуг:

 • грижі;
 • орхіту;
 • простатиту;
 • уреаплазмозу.

Якщо біль локалізується в правому яєчку, то це може бути в першу чергу пов’язано з тривалим утриманням від статевих відносин. Крім того, больові відчуття можуть з’являтися в результаті велосипедної їзди або занять спортом. Визначити причину, обусловившую поява тягнучої і ниючі болі в яєчках у чоловіків, досить складно. Спровокувати таку симптоматику може розвиток інфекційних або запальних процесів, особливо в додатковій частині яєчок. При первинних дискомфортних відчуттях в яєчках, які самостійно не проходять протягом 4 годин, потрібно звернутися до уролога. Тільки комплексне обстеження дозволить спеціалісту поставити достовірний діагноз і призначити комплексне лікування.

Чим небезпечне перекручування?

Така патологія, як перекрут яєчка, в практиці зустрічається вкрай рідко. Ризик розвитку цієї недуги різко знижується після 30 років. До сьогоднішнього дня достовірні причини розвитку такого захворювання медицині невідомі. Лікуючі фахівці стверджують, що надмірна фізична активність жодним чином не впливає на появу перекрута яєчка.

При перекручування сім’яного канатика яєчко обертається навколо осі і знаходиться в неприродному положенні. Зважаючи на це перекривається вихід насіннєвої рідини і в яєчко погано надходить кров. У ряді випадків для лікування хвороби потрібно хірургічне втручання. Нехтувати цим станом не можна, оскільки це може призвести до розвитку гангрени і видалення яєчка повністю.

Природа виникнення епідидиміту

Таким медичним терміном урологи називають стан, коли в яєчках протікають інфекційні і запальні процеси. У групу ризику потрапляють представники сильної половини людства, які ведуть нерозбірливу статеве життя і не користуються засобами контрацепції.

Визначити розвиток патології можна і самостійно шляхом пальпації яєчок. Дотик до мошонці буде супроводжуватися больовим синдромом. Крім того, яєчка збільшаться в розмірі, а також підвищиться відмітка субфебрильної температури. Якщо не лікувати такий недугу, то це може призвести до імпотенції і чоловічого безпліддя.

Орхіт як наслідок паротиту

Захворювання свинкою може призвести до розвитку орхіту. Простіше кажучи, це перебіг запальних процесів у порожнині яєчок. Спочатку чоловік відчуває сильний біль, а потім вона поступово зникає. Яєчка атрофуються і змінюють свою форму.

Як показує медична практика, навіть така патологія не призводить до повного безпліддя. У рідкісних випадках чоловіки з цим діагнозом цілком здатні до відтворення потомства. Діагностика патології: йдемо на прийом до уролога

Представники сильної половини людства завжди більш терпимі до болю, ніж жінки. Особливо якщо це стосується їхніх чоловічого здоров’я. Багато чоловіки не поспішають на прийом до уролога, оскільки соромляться і відчувають себе неповноцінними.

Цього не можна робити, оскільки у ряді випадків захворювання яєчок можуть призвести не тільки до плачевних наслідків фізіологічного типу, але і до ряду проблем психоемоційного характеру. У багатьох представників сильної статі на тлі розвитку недуги з’являються фобії, а деякі живуть у постійному страху настання передчасної смерті.

Проходження повномасштабного обстеження просто необхідно при появі больових відчуттів в яєчках. Найчастіше саме цей симптом є свого роду сигналом. Для визначення причини появи болі в яєчках, а також з метою призначення повноцінного комплексного лікування уролог проводить ряд діагностичних процедур, зокрема:

 • забір сечі і крові для порівняльного дослідження;
 • ректальний огляд;
 • пальпацію мошонки;
 • мікроскопію мазків, взятих з уретри;
 • спермограму;
 • ультразвукове діагностування;
 • копрограму.

Якщо в результаті проведення всіх перерахованих вище маніпуляцій встановити точний діагноз не вдається, чоловікові пропонують додатково пройти обстеження у невропатолога і проктолога.

Лікування недуги: відновлення чоловічої сили

Лікування патології яєчок залежить виключно від поставленого діагнозу. Також на методи терапії безпосередньо впливає вік пацієнта, його анамнез, фізіологічні особливості і т. д. При отриманні травми на область мошонки можна прикласти крижаний компрес і прийняти фармакологічний препарат, що чинить болезаспокійливу дію.

При перекруте канатиків, з яких виводиться насіннєва рідина, як правило, проводиться хірургічне втручання. Запальні та інфекційні процеси вимагають лікування медикаментозними препаратами різних груп.

Стан репродуктивної системи чоловіка багато в чому залежить від його способу життя. Не можна ігнорувати поява больових синдромів у яєчках. У ряді випадків це може привести до розвитку ускладнених наслідків, таких як безпліддя, імпотенція, онкологія. Своєчасне звернення до фахівця – запорука успішного лікування та швидкого видужання. Будьте здорові!

Залишити коментар