Як часто потрібно поливати каланхое?

Щоб зрозуміти, як правильно поливати каланхое в домашніх умовах, потрібно дізнатися, що з себе цю квітку представляє. Каланхое є кімнатною рослиною, яке просто створене для вирощування в домашніх умовах. Це компактна рослина, всього до 30 сантиметрів заввишки. Але воно створює атмосферу затишку і тепла в будинку.

Як часто потрібно поливати каланхое?

Щоб рослина завжди радувало своїх господарів протягом багатьох років, за ним потрібен правильний догляд. Особливо складних процедур при цьому не вимагається, і доглядати за ним зможе будь-який бажаючий, потрібно лише розібратися, як правильно поливати, і який склад грунту вихованець віддає перевагу.

Місце проживання квіточки – Мадагаскар і Південна Африка, тому він любить піщаний ґрунт, що не вимагає великої кількості вологи. Життєві умови привчили ця квітка до суворих умов, частих засух, тому не варто переливати його, щоб уникнути загнивання коренів.

Обов’язкова умова для правильної ґрунту – вміст торфу.

Він сприяє вентилюванню грунту, а земля завжди повинна бути пухкої, щоб пропускати повітря і воду.

Як часто можна поливати каланхое влітку?

Влітку рослину треба поливати зрідка. Воно з легкістю переносить посуху. Якщо господиня помітила, що верхній шар грунту висох вже достатньо, тоді треба її поливати, але в розумних межах, а краще обприскувати водою. Квітка гірше почувається у вологій землі, ніж у абсолютно сухою. У зимовий період рослини необхідно ще менше вологи. Краще взагалі не поливати, а дати
відпочити від вологи.

Після того як каланхое починає цвісти, на початку весни, квітконоси можна обрізати, а горщик з рослиною поставити в темне місце при температурі +15 градусів на декількох тижнів. Після цього рослину потрібно помістити на сонячну сторону і поливати в звичайному режимі.

Також влітку рекомендується виконати підгодівлю мінеральними добривами. Деяким садівникам вдається так доглядати за квіткою, що суцвіття починають з’являтися ще в зимовий час. Це відбувається, тому що рослина забезпечується хорошим освітленням і високою температурою, але не вище 15 градусів.

У різновидів цього представника рослинного світу зустрічаються суцвіття білого та фіолетового відтінків.

Щоб зростаючий квітка придбав гарну форму, після цвітіння слід акуратно обрізати верхівку, яка росла збоку. Зрізані паростки можна використовувати в якості саджанців для посадки нового квітки.

Правила догляду за кімнатною квіткою:

  • падаючі листя говорять про недостатній кількості вологи в горщику;
  • якщо листя гниють і жовтіє, а суцвіття не з’являються, — це наслідок надлишку вологи, а також різкого перепаду температур.

Як часто поливати каланхое під час цвітіння

В цей період рослина потребує спеціальної підгодівлі, і тому один раз в тиждень його потрібно поливати комплексними добривами.

Протягом року підживлення проводиться в такій послідовності – ближче до осені більше мінералів, а взимку 1 раз в місяць.

Враховуючи всі рекомендації, у тому числі про те, як часто поливати каланхое, будь-яка господиня виросте таке чудове рослина у себе на підвіконні.

Залишити коментар