Христос воскрес! Або чому на Великдень фарбують яйця

Великдень – це велике свято для всього православного людства. Погодьтеся, що немає людини, яка б не чекав цього дня з нетерпінням. До цього дня господині печуть паски і пасочки, а дітвора прикрашають великодні яйця…

А ось тут виникає питання: чому на великдень фарбують яйця? Ну, з випічкою все зрозуміло – яке свято без домашнього пирога? Ну а яєчка? Адже нічого особливого в звичайних варених яєчках немає, зате стільки уваги! Так навіщо фарбувати яйця на Великдень?

Як народжуються традиції

Існує кілька легенд з цього приводу. В одній говориться, що Марія Магдалина хотіла повідомити імператору Риму Тиберію радісну новину про те, що Ісус воскрес. Однак прийти до імператора без подарунка не можна було, а все, що було у Марії, зводилося до одного курячого яєчка. Тиберій же у відповідь розсміявся їй в обличчя, повідомивши, що швидше яйце стане червоним, ніж він повірить їй. І сталося неймовірне: яєчко набуло яскраво-червоний колір, що символізує пролиту Христом кров.

За іншою версією, яйце означає родючість, зародження життя, початок.

Саме таким чином люди прагнули відзначити весну, віддаючи данину давнім язичницьким святам. Ні для кого не секрет, що хрещення Русі проходило важко, народ просто противився нової релігії. Тоді було вирішено об’єднати два свята в один або освятити язичницькі традиції.

Всі знають про колядки? Або таке свято, як Івана Купала? По суті це язичницькі традиції і свята, які були названі християнськими. Сюди ж можна віднести фарбовані яєчка і навіть паски. Адже не дарма останні мають фаллическую форму, як би доповнюючи образ початку нового життя і родючості.

Існує також версія, пов’язана з 40-денним постом. Людям у ці дні можна їсти продукти тваринного походження, але ось курям-то нестися ніхто не заборонить? За сорок днів яєчка могли зіпсуватися, тому, щоб не отруїтися, їх варили. Крім того, їх фарбували в різні кольори, адже тільки так їх можна було відрізнити від свіжих яєць. Ось, виявляється, навіщо фарбувати яйця своїми руками…

Кожна з цих християнських легенд має право на життя. Так яким же кольором фарбувати яйця на

Великдень? Господині того часу використовували натуральні барвники, інших-то і не було. Це буряк, цибулиння, зелень, моркву. Як говориться, колір на вибір.

І зараз також можна пофарбувати яєчка цими способами своїми руками. Просто необхідно додати у воду, в якій вони будуть варитися, помаранчеву лушпиння цибулі або натерту буряк.

У магазинах у передсвяткові дні можна знайти безліч всіляких речей, щоб зробити декупаж яєць: термонаклейки, барвники, переносити, всілякі блискітки і так далі. Все це дуже цікаво, виглядає красиво, от тільки немає життя в цих малюнках.

Дуже красиво яйця можна розфарбувати, покликавши дітей з акварельними фарбами. Дитяча фантазія щедра на вигадки, дорослі і самі не помітять, як підключаться до них, і весело проведуть час за цим нехитрим заняттям.

Останнім часом модно стало придумувати цікаві способи забарвлення. Ось один з них.

Мармурові яйця на великдень

Для розмальовки потрібно заготовити такі інгредієнти:

  • яйця (кількість за бажанням);
  • невеликий шматок марлі;
  • флакончик із зеленкою аптекарській;
  • цибульна лушпиння.

Для початку необхідно розібратися з цибулевої лушпинням. Її потрібно нарізати на маленькі шматочки і обваляти в них мокрі яєчка. Порвати марлю на такі шматочки, щоб вистачило обмотати кожне яйце в два складання. Що ми і робимо. Опускаємо всі варитися у воду. Коли вода закипить, вилити зеленку в каструльку.

Нічого страшного не трапиться, це безпечно, якщо раптом у вас з’явилися сумніви. Через десять хвилин витягуємо яйця під холодну воду і відкриваємо. Результатом має стати цікавий зеленувато-коричневий візерунок, що нагадує мармур. Власне звідси і назва. Ось такий нехитрий декупаж яєць на Великдень. Навіщо використовувати щось ще?

Хоча не варто на цьому зупинятися, спробуйте придумати щось своє. Наприклад, здивуйте друзів оздобленими перепелиними яйцями. Цікаво і корисно. Гарного свята!

Залишити коментар