Прагматична людина – хто це?

Поняття прогматичности, а, точніше, філософія прагматизму, побачило світ наприкінці 19-го століття, коли американський вчений і філософ Сандерс випустив серію статей про те, як зробити ідеї ясними, і закріпити існуючі вірування.

Що на думці у прагматика?

Звучить складно, безперечно, але значення цього слова можна пояснити набагато простіше. Наприклад, особистість, що живе по такій моралі, що має здатність не просто планувати, але і в повній мірі втілювати всі життєві цілі, завдання та орієнтири.

При цьому вона абсолютно не звертає уваги на всі заважають йому фактори і обставини, вважаючи їх необгрунтованими і просто відволікаючими.

По суті, прагматична людина нашого часу – це володар таланту робити все за жорстким планом, домагатися завдань, поставлених ще в ранньому дитинстві, і «йти по головах», якщо виникне потреба.

Є й інша трактування визначення «особистість прагматичного складу». Вона полягає в умінні отримувати вигоду з будь-яких життєвих ситуацій, і добиватися цілей будь-якими шляхами.

В принципі, яку б розшифровку ви взяли за основу, висновок один: прагматики – дуже і дуже цілеспрямовані натури, заважати яким – тільки шкодити собі.

Що у них в голові?

Досить часто особистість з таким способом мислення вважають заповзятливої, і навіть засуджують, намагаються придушити її прагнення, ініціативність і змусити жити за негласними правилами.

В реальності ж, прагматичний і зібраний розум не дасть своєму власникові бути веденим, знову ж таки, якщо це не варто в планах самої людини. Останній вважає себе єдиним володарем власної долі, він не відмовиться від своїх прагнень і еталонів ні за які пряники, не почне нову справу, поки не закінчить старе, і не буде слухати нічиїх вказівок.

Прагматична і підприємлива від природи мораль змушує особистість по-своєму дивитися на події та предмети, що швидко оцінювати їх значущість і корисність, перевіряти реальність і керуватися здоровим глуздом.

Принцип прагматичного мислення

З точки зору суспільства, прагматики – це ті ж самі аналітики, що ніяк не є істиною. Справа в тому, що вони не страждають звичкою збирати факти, перевіряти їх істинність, возитися з папірцями і підходити до проблеми з різних сторін.

Прагматичний індивідуум практикує нові, експериментальні і абсолютно божевільні ідеї, він націлюється на миттєвий ефект від своєї роботи і приймається за розчищення шляху до своєї мети. Його оточення тільки диву дається, звідки у холерика від природи береться стільки невгамовної енергії, і чому він здатний генерувати ідеї з космічною швидкістю.

Хочете навчитися планувати і досягати?

Тепер, коли ви в повній мірі усвідомили значення слова «справжній прагматична людина», вам може захотітися знайти хоч частинку його цілеспрямованості і зібраності.

В принципі, тут немає нічого нереального, і спробувати можете з наступного:

  • Плануйте цілі і діла, без страху відкидаючи всі обставини, непрямі фактори, другорядні і непотрібні моменти;
  • Стати прогматиком – значить, почати думати стратегічно, і не боятися планувати щось дуже далеке майбутнє, нехай навіть мрії будуть носити виключно фантастичний характер;
  • Людина, який вирішив кардинально змінити свою мораль, повинен згадати всі свої нездійснені мрії та бажання, вибрати з них яке-небудь одне актуальне, і зрозуміти, як його досягти. Для цього потрібно переоцінити фінансовий стан, усунути перешкоди, заручитися чиєюсь допомогою і отримати необхідні навички;
  • Незабаром розум навчиться ділити глобальні мрії на дрібні і дуже навіть виконувані завдання. Головна умова успіху заходу – вкладати зусилля з таким розрахунком, щоб вони окупилися з дивідендами.

Яким має бути оточення?

Прагматична особа чесна з собою і такого ж вимагає від своїх близьких, знайомих і партнерів. Вона вміє будувати міцні відносини з іншими людьми, тримає дане слово, і вимагають результативності від дій, поручных своєму оточенню.

Може здатися нереальним, але майже всі процеси, що відбуваються на планеті Земля, запущені і відбуваються завдяки прагматикам, реализовывающим мрії, і не отметающим все те, що властиве суспільству.

Якщо уважно вивчити слова знаменитих учених і почитати їх особистісну характеристику (так просто побіжно переглянути біографію), виявиться, що колесо, космос і повітряна куля винайшли саме впевнені в собі прагматики, заряджають всіх навколо себе азартом, придуманої ідеєю і методами її досягнення.

Життєві переваги, які має при собі прагматична сучасна жінка – це вміння отримувати від своїх зусиль все, що можливо, прожити життя в своє задоволення і давати гарний приклад іншим.

Залишити коментар