Плед для новонародженого гачком на виписку: схема та рекомендації

Виписка з пологового будинку – важлива подія для всієї родини: у цей день малюк вперше виходить у великий світ, його перший раз бачать родичі. Щоб цей день був максимально приємним, а фотографії красивими, важливо ретельно до нього підготуватися.

Велике значення приділяється тому, у що буде загорнутий малюк. Ідеальний варіант – дитячий плед на виписку з пологового будинку гачком, схему для в’язки краще вибирати самостійно і при цьому дотримати кілька простих правил.

Переваги пледів, пов’язаних гачком

Можна виділити цілий ряд переваг, якими володіє дитячий плед для малюка, виконаний гачком.

Якщо порівнювати такий виріб з магазинним, можна відзначити, що виконані вручну пледи зберігають тепло рук. Вони завжди оригінальні і неповторні. Нерідко, навіть якщо різними рукодільницями використовується одна схема, вироби виходять несхожими один на одного.

На відміну від пов’язаної на спицях, плед на виписку для новонароджених гачком не перекручується і не схильний до деформації. Крім того, якщо правильно підібрана схема, згодом його можна з легкістю подовжити і використовувати як покривало в ліжечко. Багато хто вважає, що зв’язати таке велике полотно, як дитячий плед, гачком можна набагато швидше, ніж спицями.

Вибір пряжі

Варто відзначити одне важливе правило, яке варто дотримувати при виборі пряжі для в’язаних речей, призначених новонародженим дітям, — нитки повинні бути високої якості. При цьому слід пам’ятати, що натуральне – не завжди добре. Наприклад, на чисту собачу шерсть дитячий організм може відреагувати виникненням алергії, нерідко вона викликає свербіння і почервоніння шкіри.

Багато в чому вибір пряжі буде визначатися часом року, коли народиться малюк. Якщо прийнято рішення в’язати дитячий плед для новонародженого на виписку влітку гачком, перевагу слід віддати легким натуральним нитками. Це можуть бути бавовняні, лляні, віскозні або шовкові ниточки. В пледі з такої пряжі дитині не буде жарко. А його куточком цілком можна прикрити дитяче личко від пилу і сторонніх поглядів.

Для зимового часу року підійдуть теплі вовняні нитки. При цьому краще всього звернути увагу на ті, які призначені спеціально для дитячих речей. Як вже зазначалося вище, не варто купувати собачу шерсть. Також невдалим вибором будуть мохер і ангора. Вони дуже пухнасті, а ворсинки можуть завдати малюкові масу незручностей.

Краще всього зупинитися на кашемире. Він володіє всіма необхідними якостями: теплий, м’який, не дуже пухнастий.

Важливо не тільки визначитися з якістю пряжі, з якої планується зв’язати плед для новонародженого на виписку гачком. Багато надають величезне значення і кольором.

Це можуть бути:

  • класичні відтінки блакитного або рожевого;
  • яскраві відтінки традиційних кольорів;
  • пастельні тони – від білого до бежевого.

Останній варіант підійде як хлопчику, так і дівчинці. Належність до певної статі при цьому можна підкреслити яскравою стрічкою. При обв’язці пледа ажурною облямівкою її можна буде вставити по краю готового виробу.

Яким візерунком зв’язати дитячий плед?

Вибір візерунка в чому визначається тим, за яким принципом буде виконуватися полотно. Головне – уважно вивчити для пледа на виписку гачком схему і опис. Візерунок ні в якому разі не повинен містити будь-яких потовщень зразок шишечок. Вони можуть доставляти малюкові незручність, натирати ніжну шкіру.

Різноманітність візерунків на вибір рукодільниці багато в чому визначається порою року. Для легких ажурних пледів варіантів набагато більше, ніж для щільних. У зимових варіантах можна спробувати пограти з квітами та їх поєднанням. Важливим є також і вибір облямівки для обв’язки готового виробу.

Особливості роботи над дитячим пледом

Незалежно від обраного візерунка і варіанту виконання, перш ніж в’язати дитячий плед гачком на виписку, слід виконати невеликий зразок, для якого використовується схема. Він допоможе розрахувати необхідну довжину набірного ряду або кількість мотивів, які слід зв’язати.

Готовий зразок слід випрати і відпарити. Так можна з’ясувати деформується чи готове ковдру, виконане обраним узором з купленої пряжі. Так як буде відразу видно розтягнеться виріб або, може бути, сяде, розрахунок можна провести набагато точніше.

Для розрахунку в’язання важливо знати не лише щільність, а й кінцевий розмір. Традиційно для дитячих пледів на виписку для новонароджених він дорівнює метр на 1,2 метра. Робити виріб менше або більше не має сенсу, інакше загортати малюка буде незручно. А адже саме для цього і призначений дитячий плед на виписку.

Вибираючи візерунок і пряжу, слід враховувати і досвід рукодільниці. Початківцям краще вибрати найпростіші схеми і товсту пряжу. У цьому випадку зв’язати дитячий плед вийде набагато швидше. Більш досвідчені умільці можуть віддати перевагу складні ажурні візерунки. Але слід врахувати, щоб вчасно закінчити роботу, в цьому випадку на неї піде набагато більше часу.

Не варто занадто сильно затягувати петлі. Це зробить полотно надто щільним, погано згортається.

Способи вив’язування пледа

З причини того, що дитячий плед – виріб досить об’ємне, його рідко в’яжуть відразу цільним полотном, набираючи ланцюжок потрібної довжини. Працювати при такому способі в’язання буває нелегко.

Набагато простіше використовувати наступні варіанти:

  1. Використовувати для в’язання пледа на виписку з пологового будинку гачком схеми окремих мотивів. Зазвичай вони бувають квадратні, круглі або у формі квітів. Їх можна поєднувати в єдине полотно або зв’язати потрібну кількість мотивів і вже після цього з’єднати гачком або голкою. Якщо хочеться отримати яскравий різнокольоровий дитячий плед, можна зробити однакові мотиви пряжею різного кольору або підібрати схему, де кожний окремий елемент відразу виконується різнокольоровими нитками.
  2. Зв’язати дитячий плед на виписку гачком, починаючи від центру. У цьому випадку, набравши кілька повітряних петель і замкнувши їх у кільце, в’яжуть полотно від центру. При цьому в кутах слід додавати петлі в кожному колі. У цьому випадку полотно буде квадратної форми і поступово ставати все більше.

В кінці дитячий плед для новонародженого гачком на виписку обв’язується облямівкою. Вона може бути різної товщини. До речі, саме використання облямівки допоможе додати квадратному виробу більш витягнуту форму. З цією метою вив’язувати її слід тільки з двох сторін полотна.

Якщо вибрати для обв’язування дитячого пледа гачком на виписку простої схеми з описом, то достатньо буде ажурною кайми, в неї цілком можна буде вставити атласну стрічку для прикраси.

По закінченні роботи слід випрати готовий дитячий плед, використовуючи спеціальні пом’якшувальні засоби для в’язаних виробів. При цьому бажано, щоб засіб для прання було дитячим. Так більше ймовірність, що не виникне алергії.

Сушити його слід, розтягнувши в горизонтальному положенні. Можна розкласти на підлозі покривало або рушник і приколоти на нього дитячий плед, дотримуючись розміри і вирівнюючи краї та кути. Знімати виріб можна тільки після повного його висихання.

Таким чином, при бажанні, зв’язати дитячий плед для новонародженого гачком на виписку під силу практично будь-майстрині. При цьому важливо уважно дотримуватися всі вимоги. Тоді робота принесе задоволення, а результат не обдурить очікувань.

В результаті всі будуть заздрити ваших фотографій з виписки, на яких малюк буде красуватися в шикарному дитячому пледі, пов’язаному своїми руками.

Залишити коментар