Онцидиум: догляд в домашніх умовах

Вирощування екзотичних рослин – популярний напрям в квітникарстві, адже люди приходять в захват від рідкісних квітів. Серед багатого розмаїття рослинного світу часто вибирають орхідею онцидиум. Догляд за цією рослиною в домашніх умовах не можна назвати необтяжливим, але нагорода за труди прекрасне – пишне цвітіння зеленої вихованки.

Онцидиумы відносяться до симподиальному типом розгалуження: після цвітіння ріст пагона припиняється, а біля його основи починає розвиватися новий. Такі орхідеї радують господарів квітами незвичайної форми, зібраними у суцвіття, що складаються з безлічі гілочок. Період «сну» у оницидиумов настає взимку. Існує понад 700 сортів даної різновиду орхідних. Серед них зустрічаються і дуже великі, і мініатюрні. Догляд за орхідеєю онцидиум в домашніх умовах вимагає глибоких знань, але хіба така краса не варто зусиль? Власники таких кімнатних квітів впевнені, що варто!

Як догодити онцидиумам?

Кімнатні рослини, що привертають увагу яскравою, живою зеленню і пишними квітами, – мовчазна, але красномовне підтвердження старань господині дому. Орхідеї онцидиум не залишаться в боргу і будуть виглядати приголомшливо, якщо ви забезпечите їм умови, що нагадують рідні тропіки.

Освітлення

Більшість представників цього виду орхідей, в тому числі онцидиум Твінкл і онцидиум Світ Шугар, люблять світло. Промені, які будуть потрапляти на квітку, повинні бути яскравими, але не прямими. Тому краще всього поставити вазон з тропічної красунею на підвіконня, що знаходиться на східній, західній або південній стороні. Іноді сонячного світла буває недостатньо, і багатообіцяючі бутони починають засихати і опадати. Врятувати майбутні квіти може додаткове підсвічування за допомогою люмінесцентних ламп протягом 3-4 годин. Зазвичай необхідність такої підтримки виникає взимку.

Під час світіння фитолампы утворюються квіткові бруньки рослини і прискорюється формування псевдобульб.

Вологість і температура повітря

Оптимальна температура для онцидіума – +24 °C. Якщо забезпечити такий температурний режим не вдається, потурбуйтеся, щоб в період вегетації рослини температура в денний час становила не менше +18 °C. Вночі допустимо похолодання на 2-3 градуси. Рівень вологості у приміщенні, де знаходиться орхідея, не повинен значно відхилятися від позначки 70%. Також жителька квартир родом з тропіків потребує регулярного зрошення. Квіти даного виду добре себе почувають у спеціальних скляних посудинах під назвою «флораріум».

Грунт і добрива

Орхідеям потрібна пухкий грунт, що складається з суміші деревного вугілля і кори хвойних дерев в пропорції 1:1. Не перестарайтеся з підгодівлею: удобрювати онцидиумы рекомендується лише під час активного росту та формування псевдобульби. Допускається відновлення підгодівлі під час розвитку квітконосу (до цвітіння).

Коріння цієї квітки дуже чутливі і легко руйнуються, тому концентрацію речовини, зазначену на упаковці добрива, необхідно знизити в кілька разів.

Полив

Всім власникам орхідей слід пам’ятати, що левова частка проблем, що призводять до хвороб і загибелі рослини, – це наслідки неправильного поливу.

Перед тим як «напоїти» підопічну, перевірте, чи повністю висохла грунт. Для цього потрібно поглибити в грунт на 10 см тонку дерев’яну шпажку – якщо вона залишиться сухою, значить, полив необхідний. Інтервал між поливами дорослих рослин – тиждень, але можливі варіації, пов’язані з сезоном і температурою в кімнаті. У зимовий час така перерва збільшується до 20 днів.

Пересадка

Онцидиумы погано переносять пересадку, але без цієї процедури не обійтися, якщо вазон став занадто маленьким. Орхідея може витримати пересадку не частіше ніж раз на рік. Виберіть для неї широкий і неглибокий горщик. Найпростіший спосіб розмноження – поділ материнського квітки. Щоб рослина була життєздатною, у кожній його частині має бути по дві і більш розвинені помилкові цибулини.

Шкідники і хвороби

Навіть якщо ви старанно доглядаєте за орхідеєю, ваш труд можуть звести нанівець небезпечні комахи:

  • попелиця;
  • трипса;
  • борошнистий червець;
  • щитівка.

Сліди пошкодження на стеблах і листочках, а також самих нежданих гостей можна помітити неозброєним оком. Особливо очевидний шкоду, заподіяну:

  • борошнистим червецем: на стеблах утворюються пластівці білого кольору;
  • попелиць і трипсой: на листочках видно «посріблені» смуги.

Не зволікайте з захистом примхливої красуні – змочіть ватяний тампон або шматочок тканини в слабкому розчині спирту і приберіть комах. Потім обробіть хворі місця «Актаром». Онцидиум часто страждає із-за різних гнилей, які можуть його знищити. Виявивши на листочках темно-коричневі плями, треба відщипнути ці листя і поліпшити вентиляцію кімнати.

Догляд за онцидиумами в домашніх умовах після цвітіння

Коли розкішні орхідеї, які розпустилися в вашій квартирі, зів’януть, потрібно видалити квітконіс. Цей період – найкращий час для пересадки рослини. Після «заселення» в новий вазон більше тижня потримайте квітка сухим – така хитрість допомагає йому акліматизуватися і запобігає загнивання пошкоджень на корінцях, які виникають при пересадці. До настання нового періоду росту полив потрібно скоротити.

Якщо від нової псевдобульби замість квітконосу зростає вегетативний втеча, значить, ви допустили помилку, і розвиток рослини порушено. Здорова орхідея цвіте щороку, але іноді відпочиває близько 8 місяців.

Виростити орхідею онцидиум складно, але можливо. Головними умовами, які дозволяють зберегти життя цьому прекрасному квітці, є правильне освітлення, дотримання режиму температури та вологості в кімнаті, використання корисної грунтової суміші, своєчасний полив і боротьба з шкідниками і гнилями. Трохи потрудіться — і вам не доведеться вирушати в тропічні країни, щоб помилуватися вишуканими орхідеями у всій їх красі!

Залишити коментар