Зрозуміти свої бажання. Інтуїтивне харчування — ніяких правил!

Серед величезної кількості сучасних дієт є чимало тих, які носять імена своїх «героїв» — Картунковой, Мірімановою, Бородіної, Долиною і багатьох інших, хто зумів досягти вражаючих перемог над своїм тілом. Вони знаходять сотні і тисячі послідовників, які намагаються в точності повторити вдалий досвід. Але далеко не завжди результативно.

Бути може, успіх полягає не в самих правилах, а в тому, що інтуїтивно був знайдений власний шлях до стрункості? Почути бажання свого організму і дати йому саме те, що потрібно, — це і є мистецтво інтуїтивного харчування.

Відмова від дієтичного мислення

Скажіть категоричне «ні» всім дієт та програм схуднення, як би вони не виглядали. Усвідомте шкоду і марність будь-який з них, щоб не довелося відчувати себе невдахою після того, як за добрим результатом незмінно прийде поганий. Дієтичне мислення — це не тільки дотримання певних правил, але і підрозділ їжі на корисну і шкідливу, здорову і хвору, одобряемую дієтологами і дружно осуждаемую ними. Насправді філе курячої грудки нітрохи не краще шматочка шоколаду, з’їденого на вимогу організму і восполнившего дефіцит його енергетичного балансу. Основна умова — зроблено це має бути дійсно на основі внутрішньої потреби.

Переговори з шлунком — вища дипломатія

Ситість і задоволення від їжі — речі різні. Потрібно поважати не тільки свій голод, але і свої естетичні потреби. Не побоїмося цього епітета, раз вже існує таке поняття, як гастрономічне мистецтво. Дайте своєму тілу необхідну кількість вуглеводів, інакше будь спокуса може привести до зриву. Немає нічого небезпечніше, ніж, будучи голодним, дорватися до їжі. У цей момент ніякі здорові думки з області свідомого ставлення до харчування не мають ніякого значення. Тому важливий прийом інтуїтивного харчування — вміння розпізнавати перші біологічні сигнали настає голоду. Саме це, за словами автора бестселера «Інтуїтивне харчування» Світлани Броннікової, і стає початком довірчих відносин з їжею.

Оціночним контролю живлення — ні!

Важливий момент інтуїтивного підходу — відмова від оцінки свого раціону за нав’язаним нам чужими правилами. Ми не повинні хвалити себе за нез’їдений пончик, як і лаяти за те, що дозволили собі його з’їсти. Необхідно заборонити своїй підсвідомості викрикувати звинувачення на власну адресу — це важливий крок вперед. Дозвольте собі помиритися з будь-якою їжею і не сприймати її як заборонену. І назавжди позбутися почуття провини в цьому плані.

Оціночним контролю насиченості — так!

Вчасно відчути, що наївся, — найважливіший навик інтуїтивного харчування. Відгуки тих, хто став на цей шлях і зумів прийти до стрункості, говорять про те, що саме це стало відправною точкою результативного руху до мети.

Щоб не пропустити момент, коли настає насичення, необхідно відрегулювати швидкість їжі, є уважно, не поспішаючи, ні на що не відволікаючись і думаючи виключно про процесі. Розпізнати насичення дозволяє техніка паузи. Сенс її полягає в тому, щоб у момент сумніви, коли ще немає впевненості, що ви наїлися, відкласти їжу буквально на пару хвилин і зайнятися чим-небудь стороннім. Бажано при цьому рухатися — так почуття ситості виявиться швидше. Ніякого насильства і спроб переконання себе в тому, що ви наїлися, не допускається. Прислухатися до організму потрібно без обмежень. Зрозуміли, що все-таки поки голодні, — поїжте.

Умовно оцініть свій голод за 10-бальною шкалою, де 1 — це дуже сильне відчуття голоду, а 10 — ситість «від пуза». Кращий показник стану, коли варто відсунути тарілку, — 5-6 балів. Поступово техніка стане звичною, а момент насичення — легко пізнаваних.

Заборонених продуктів не існує

Власне, додати до цього нічого. Можна дозволити собі все, чого просить організм, якщо він дійсно цього просить. І не спекулювати питаннями типу «А чи не хочеш ти, шановний шлунок, ще шматочок пиріжка?».

Оптимізуємо умови

Поряд з зміною ставлення до харчування створюємо найбільш сприятливі обставини, які допоможуть загострити харчову інтуїцію. Почнемо висипатися, постараємося заспокоїтися, будемо іноді гуляти без всякої мети, додамо в повсякденне життя свята, побалуємо себе приємними дрібницями і почнемо уважно спостерігати за собою. Дивитися на себе з боку — вкрай цікаве і надзвичайно корисна вправа. Саме завдяки такому спостереженню ми помітимо, що є завжди хочеться по-різному. На апетит впливають різні фактори: час року і доби, хвилювання, очікування, печаль, цікаве заняття і т. д. На тлі такого інтересу стає набагато простіше порозумітися зі своїм харчовим поведінкою.

Їжа — в радість, а не вирішення проблем

Кожен з’їдений шматочок повинен бути в радість. Не думайте про їжу тільки як про необхідний енергетичному паливі — насолоджуйтесь смаком і приємною обстановкою, подбайте про гарне сервіровці. Але сумна історія з серії «у мене все погано, піду наїмся» — це зовсім не те задоволення, про яке йде мова.

Не женемося за результатом

Первісна мета інтуїтивного харчування — мир у відносинах з собою. Тільки тоді, коли він буде досягнутий повною мірою, з’являться перші стійкі результати. Інтуїтивне харчування — це, в першу чергу, комфортний стан, любов до себе і до свого тіла. Тільки тоді воно захоче відповісти вам взаємністю. Але, оскільки в кінцевому підсумку нас цікавлять все ж цифри, зазначимо, що правильно зрозумілий і в повній мірі реалізований інтуїтивний принцип харчування знижує масу тіла від 1 до 5-6 кг на місяць залежно від початкових показників.

Якщо ви розумієте, що страх перед їжею тримає вас мертвою хваткою, не злякайтеся звернутися за допомогою до грамотного психолога або психотерапевта.

Вибираємо кращий

Повага до себе і свого тіла включає і відношення до того, чим ми себе годуємо. Нехай це буде найкраще з того, що ми можемо собі дозволити. Якщо ковбаса, то з м’яса, а не з сої або курячих шкур, якщо шоколад, то справжній, якщо сир або кефір, сир і кефір, а не сирний або кефірний продукт.

Розуміння свого організму на інтуїтивному рівні — непроста задача, яка, тим не менш, коштує того, щоб витратити на неї сили і час. Результатом цього порозуміння стане не тільки струнке тіло, але і комфортне самопочуття і задоволення від життя у всіх її проявах. Жити в мирі з самим собою незрівнянно краще, ніж у непримиренній, нескінченного і, що найсумніше, безплідній боротьбі зі своїми природними бажаннями.

Залишити коментар