Зрощені пальці на ногах, що це означає і як лікуватися

Для будь-якого батька найголовніше, щоб дитина народилася здоровою, але бувають випадки, коли малюк з’являється на світ з певними дефектами. Один з них – зрощені пальці на ногах. Що це означає? В цілому дитина не хвора, його стан здоров’я стабільний, але лікар діагностує це ортопедичне відхилення, яке вимагає обов’язкового лікування.

У більшості випадків це пояснюється спадковістю, але є й інші причини розвитку недуги, причому деякі з них не піддаються поясненню і важко виявляються. Для батьків важливо не тільки знати чому виник розглянутий дефект, але і які його наслідки.

Симптоматика

Зрощені пальці на ногах у новонародженого – явище досить рідкісне, так як з’являється цей дефект 1 раз на кілька тисяч.

Важливо знати, що найчастіше з цією проблемою стикаються батьки хлопчиків, а не дівчаток. В цілому дефект відноситься до косметичних, тому що суглоби і сухожилля залишаються недоторканими. На руках розглянутий дефект зустрічається рідше, ніж зрощені пальці на ногах. Що означають вони і чи небезпечно це для здоров’я? Пальці, за статистикою, зрощуються по 2 (рідше по 3) і найчастіше з’єднуються другий з третім.

Ознаки недуги помітні відразу, так нерозділені пальці на ногах, особливо в спекотні сезони, кидаються в очі. У новонародженого відхилення також помітно при появі на світ. З’єднання будь-яких інших пальців, крім вищевказаних, зустрічається рідко, а винятковим випадком вважається, коли зростаються абсолютно всі пальці на одній нозі. Поразка зачіпає одну сторону і лише в одиниць зареєстровано симетричне відхилення. Розвиватися зрощені пальці на ногах можуть як правильно, так і не правильно.

У другому випадку можуть бути помічені:

 • Певне зменшення довжини;
 • Зміна товщини;
 • Скорочення фаланг, зване ампутацією амніотичного типу;
 • Деформація.

Кожна з форм синдактилии (медична назва розглянутого дефекту) не робить серйозного впливу на роботу стопи. Новонароджений не відчуває болю і дискомфорту, а з віком не з’являються проблеми з ходою. Однак батьки повинні знати, що дефект може стати причиною відхилення від норми у розвитку малюка.

Багатьох цікавить більш поглиблене пояснення проблеми фізіологічного відхилення у новонародженого – зрощені пальці на ногах: магія, значення, надздібності. Є безліч думок з цього приводу.

Більшість вважає дефект негативної міткою, даної злими силами дитині. Ліва стопа у дівчинки, а права у хлопчика – ознака того, що дитина потрапила в капкан до демону. Якщо ж постраждали обидві стопи, то зрощені пальці на ногах – магія, значення, понад здібності – все це говорить про самому темному втілення зла. Вірити цьому чи ні – вибір батьків, лікарі пояснюють явище з’єднання пальців фізіологічним відхиленням, причин виникнення якого кілька.

Можливі причини розвитку недуги

Існує досить багато факторів, які можуть вплинути на розвиток розглянутого фізіологічного дефекту у новонародженого. Досить часто сіндактилія, її причини, залишається невизначеною.

Лікарі виділяють наступні чинники:

 • Надмірне рентгенівське опромінення;
 • Патології хромосомного і генного типу;
 • Прийом під час вагітності певних груп медичних препаратів;
 • Погана екологічна обстановка;
 • Серйозні інфекційні хвороби, які супроводжували вагітності;
 • Прийом спиртовмісних напоїв майбутньою мамою;
 • Шкідлива робота на виробництві.

Всі ці чинники супроводжують велику вірогідність того, що будуть виявлені зрощені пальці на ногах у новонародженого. Причини, пов’язані більшою мірою з помилками майбутньої мами, можуть призвести до серйозних психологічних проблем у дитини. У деяких випадках діагностується придбана сіндактилія, яка формується з-за сильних опіків.

Рекомендоване лікування

Сіндактилія не піддається медикаментозної терапії або лікування засобами народної медицини. Єдиний спосіб позбавитися від недуги – звернутися за допомогою до хірурга. Зрощені на стопі пальці можуть бути розділені, якщо самі вони не уражені, тобто коли фізіологічне відхилення не впливає на можливість нормально і правильно пересуватися.

Сьогодні операція може супроводжуватися додатково косметичної, що дозволяє повністю закрити дефект і зробити невидимим сліди втручання. Незалежно від форми і виду недуги батьки повинні відразу погоджуватися на процедуру.

Не можна проводити операцію новонародженому, так як не виключено потовщення перетинок між пальцями, виникнення сильних болів, які будуть постійно турбувати малюка. Крім того, після раннього втручання дитина буде змушений використовувати для нормальної ходи спеціальні конструкції і взуття, наприклад, вставки з гелем або силіконом, роздільники і мн. ін. Оптимальний вік для звертання до хірурга – 5 років.

Єдине виключення, яке вимагає прискореного лікування – кінцева форма недуги. Зрощені пальці, які не розділили своєчасно, призведуть до виникнення вторинного дефекту і неправильного росту фаланг.

Вибір типу операції залежить від виду дефекту і ступеня його тяжкості. Для процедури щодо поділу можуть використовуватися різні пристосування (роздільник з еластичного матеріалу, розпірка, наповнена спеціальним речовиною, прокладка).

Заходи з анестезією виглядають наступним чином:

 • Розтин без подальшого здійснення корекції шкіри;
 • Основна операція з пластикою шкірних покривів, накладається місцева тканину;
 • Позбавлення від дефекту і подальша пластику за допомогою клаптя шкіри;
 • Операція і подальша корекція комбінованого типу (використовується як трансплантат, так і місцева тканина).

Подібним чином усувається таке явище, як зрощені пальці на ногах у новонародженого. Наслідки від операції практично не можуть бути негативними: лікар призначає комплексну післяопераційну терапію, накладає спеціальні прокладки з наповнювачем у міжпальцеві проміжки, стежить за станом пацієнта протягом декількох місяців.

Реабілітаційні процедури

Якщо у дитини після втручання болять пальці, то лікар призначає прийом засобів, що знімають дискомфорт.

Для швидкого загоєння післяопераційних ран використовують наступне:

 • Фізіотерапевтичні процедури;
 • Обробка гелями і мазями;
 • Носіння турбокастовых розпірок протягом деякого часу після операції;
 • Масаж;
 • Лікувальні аплікації;
 • Електростимуляція;
 • Носіння роздільників з силікону;
 • Ультрафорез.

Деякі з перерахованих вище засобів можуть бути використані тільки після кількох тижнів після втручання. Відновлюючі процедури може призначити тільки фахівець, самостійний перехід на новий засіб або процедуру строго заборонений.

Протягом усього реабілітаційного періоду дитина може носити м’які роздільники. Дискомфорт зникає після зняття швів, після цього ж призначаються фізіотерапевтичні процедури.

Дефект на ногах – явище, яке при правильному підході можна легко виправити, не хвилюючись про ускладнення і негативні наслідки під час лікування та після нього.

Залишити коментар