Зонування кухні і вітальні

Незалежно від площі житлової площі, власники майже завжди намагаються візуально її ще сильніше збільшити. Або хоча б створити ілюзію максимального простору, внаслідок чого зазвичай першими «йдуть» стіни. Однак це ставить нову задачку – необхідність все ж якимось чином поділити всю площу на зони.

Переважно це стосується кухні і вітальні, особливо якщо остання не є їдальні. Як здійснити цей задум?

Зонування кухні і вітальні перегородкою

Це один з найпростіших способів поділу простору, який може виглядати як половина стіни, по висоті не перевищує 1-1,5 метра.

Причому, якщо тут спочатку розташовувалася стіна, перегородку можна залишити цегляної, але такий крок підходить тільки для приміщень з великою площею. Наприклад, якщо у Вас кухня 10-12 квадратних метрів і більше, а сусідить з нею вітальня – 20-25 кв. м. Тут важкий елемент у вигляді цегляної полустенки не погіршить ситуацію і навіть може органічно вписатися в загальний стиль, особливо якщо Ви плануєте і стін надати ефект оголеного цегли.

  • Для малогабаритних приміщень фахівці радять робити тонкі перегородки з скла або у вигляді сітки, які не будуть кидатися в очі. Вони обов’язково повинні мати світлий відтінок, щоб мати візуальною легкістю, інакше це зонування виявиться не краще повноцінної стіни.

Враховуйте, що перегородка між кухнею і вітальнею ставиться ще на етапі роботи над контурами приміщення, тобто коли Ви вибираєте оздоблення стін, матеріал для підлоги, форму стелі. Зробити подібне зонування в приміщенні, де вже закінчено чистовий ремонт, неможливо без бруду.

Використання барної стійки для поділу площі

Такий спосіб користується популярністю і в малогабаритних, і в дуже просторих приміщеннях, оскільки крім естетичної складової не позбавлений і функціонального зручності.

Барна стійка може бути не тільки стільницею на довгій ніжці, але і тумбою, в яку можна прибрати частину посуду, сипучих продуктів і т. д. Крім того, це такий самий «робочий» елемент, як обідній стіл, тільки на двох чоловік. До того ж, сюди зручно виставляти страви, які готує господиня, щоб хтось переносив їх на обідній стіл, не заходячи на кухню.

  • Зонування кухні і вітальні барною стійкою переважно використовується для дизайну у стилі «модерн» – при схильності до бароко або рококо вона часто виглядає безглуздо.

Барну стійку фахівці радять робити у сучасних квартирах-студіях, де без такого зонування складно обійтися з-за сильної обмеженість вільного простору.

Альтернативні способи розмежування простору

Один з найбільш часто вживаних і «безболісних» варіантів візуального зонування абсолютно будь-якого приміщення – гра з кольором і фактурою. Досить поєднати 2 різних види шпалер – наприклад, кремові на кухні і трав’янисті у вітальні – і Ви вже отримуєте 2 окремих кімнати, позбавлених суміжної стіни. Аналогічно поступають з підлогою – кахель для кухні і паркет для вітальні, і т. д. Які ще способи поділу простору можна використовувати?

  • Різнорівневий підлогу. Така схема підходить не тільки для зонування кухні і вітальні, але нерідко виконується навіть у спальні, де передбачається введення робочого місця. Більш вузький ділянку (в даному випадку, кухня) піднімають на 5-10 см над основним рівнем підлоги, роблячи дуже велику сходинку або «острівець», де й розташовують зону для готування. Решта простір облаштовують як вітальню.
  • Штора. Може бути як постійною, так і зрушуваної. Зазвичай використовується карниз, вбудований в стелю. Фахівці радять для додаткового візуального розмежування спинкою до шторі визначити диван. Аналогічно використовуються підлогові портьєри.
  • Подіум. Ідея схожа на раніше описаний різнорівневий підлогу, але застосовується переважно для їдалень, де обідня область (тільки стіл, стільці і невеликий простір за ними) ставляться на своєрідний подіум. Варто врахувати, що такий хід вимогливий до ідей решти інтер’єру.
  • Зміна рівнів стелі. Це зонування неявне, тому найчастіше його доповнюють введенням колон в точках зміни висоти або навіть арками.
  • Меблі на кордоні. Для цього можна використовувати вже згаданий диван, якщо він не розкладається в ліжко, а також стелажі, столи, комоди, плоский телевізор на тумбі.

Варто враховувати, що ні одна перегородка не вбереже Вас від поширення звуків і запахів, а також відчуття повного усамітнення у вітальні не буде – поєднання з кухнею дасть про себе знати. Крім того, якщо вітальня для Вас ще і спальна зона, це може поміщати спокійного відпочинку. Оцініть всі плюси і мінуси, перш ніж почати займатися переплануванням.

Залишити коментар