Життя з нелюбим чоловіком, чи потрібно підписувати собі вирок?

Молодість повна спокус, пристрастей, палкої любові, світлих надій, але, на жаль, вона також таїть у собі небезпечні пастки. Будучи молодими, ми робимо купу помилок, падаємо, обтрушуємося і рухаємося далі.

Але часом необдумані вчинки можуть стати фатальними, всю тяжкість яких нам дано усвідомити лише через десятиліття помилок. У кого-то цей період настає до тридцяти, а хтось усвідомлює, що придбана в молодості модель життя не влаштовує, ближче до сорока років.

Шлюб – досить поширений спосіб «розсудливим», до чого приходить переважна більшість людей на планеті. В шлюбі немає нічого особливого, крім однієї важливої речі – кохання.

Однак неймовірна кількість людей підтвердить, що трепетне почуття не витримує і п’ятирічку.

Але міфічна важливість у що б то не стало зберегти стосунки, навіть порядком изжившие себе, змушує мільйони сімей жити в шлюбі лише за звичкою.

Чому ми продовжуємо жити не з тими людьми?

Факторів, що перешкоджають радикальному рішенню розірвати узи шлюбу, величезна маса. Як правило, тільки сильний і впевнений в собі людина здатна поставити свої інтереси вище власних страхів. Особливо це стосується жінок, які сприймають світ більш тонко і чутливо.

Рішучі жінки не задаються питанням, як жити з нелюбимим чоловіком заради дитини або з якоїсь іншої причини. Вони прагнуть знайти оптимальний вихід, при якому всі будуть максимально щасливі. Але більш слабка духом жінка продовжує жити в своєму жахливому шлюбі, тихо плакати ночами, боячись позбутися власної невпевненості раз і назавжди.

Жінки нерідко схильні до зайвого самопожертви, а шлюб з нелюбом людиною для багатьох стає добровільною каторгою.

Ламаючи голову в спробах зрозуміти, як жити з нелюбимим чоловіком і навіщо це робити, давайте спробуємо зосередитися на причинах, чому так відбувається:

  • стереотипи та думка оточуючих. Так уже повелося, що в нашій державі на незаміжню дівчину старше 25 років дивляться з підозрою. Клеймо «стара діва», яке необізнані навколишні ліплять на всіх без розбору, багатьма жінками сприймається як принизливий факт. Якщо ж дівчина видна, а партію собі так і не знайшла, то суспільство підозрює її в зайвій стервозності. Саме під впливом думки сторонніх людей багато дівчат і ламають собі життя, поспішаючи вискочити заміж, поки не стало занадто «пізно», або тому, що так роблять усі;
  • бажання мати опору. Тисячоліттями насаджуються патріархальні цінності лише на заході крок за кроком втрачають силу. Але у нас відгомін темряви вікового минулого ще луною гримлять в умах жіночого населення. Майже кожна дама бажає відчувати себе захищеною, а самий очевидний для більшості спосіб цього досягти – стати заміжньою. Впевнений у собі кавалер, що не відчуває фінансових труднощів, для багатьох вже відмінне придбання, а взаємна любов залишається долею мечтательниц;
  • низька самооцінка. Про це руйнівний чинник можна говорити нескінченно. Навіть якщо дівчина розуміє, що їй потрібно піти від нелюбого чоловіка, невпевненість зупиняє її. Страх цілковитої відсутності перспектив у випадку розриву – ось що лякає багатьох представниць прекрасної статі. А рідні нерідко підливають масла у вогонь, вважаючи, що заміжжя саме по собі – вже велика удача;
  • справа звички. Звучить дивно, але багато хто настільки звикають до своєї вже давно разонравившейся половинці, що навіть не замислюються про те, як піти від нелюбимого чоловіка назавжди. Відносини перетворюються в рутину, яка засмоктує цілком;
  • жалість. Даний фактор найчастіше проявляє себе за таким сценарієм: сильна жінка не наважується піти через почуття провини по відношенню до чоловіка. У таких випадках чоловік може відчувати благоговійні почуття до дружини. Але відсутність взаємності з боку жінки хоч і обтяжує її, жалість до чоловіка не дає розірвати це замкнене коло;
  • нещасний шлюб в ім’я блага дітей. Страшно визнавати, але діти часто є чи не єдиним сполучною ланкою в багатьох сімейних відносинах. Як жінки, так і чоловіки готові миритися з нелюбов’ю заради дитини, вважаючи, що тільки рідні мама й тато спільними зусиллями здатні виростити з них гідних членів суспільства;
  • матеріальний питання. Розлучення тягне за собою велику кількість проблемних моментів, які в шлюбі вирішувати було куди простіше. Це стосується житлових питань і розділу майна, переїздів, тяганини з документами – загалом, повної реорганізації власного життя. Вся ця суєта настільки лякає деяких дівчат, що вони воліють звичну болісну сімейне життя, зате без метушні;
  • страх перед невизначеним майбутнім. Невідомість лякає навіть сильних людей, але у випадку з відсутністю любові в шлюбі дівчина неабияк сумнівається в тому, що на її частку коли-небудь випаде краща доля. Ризик здається невиправданим, а страх втратити те, що є в даний момент, заважає припинити власні муки.

Нещасливий шлюб, життя з нелюбом чоловіком заради дитини – чому так відбувається?

Часом, жінка приносить себе в жертву вигаданому щасливому майбутньому своїх дітей. На її думку, життя сина або дочки не буде повноцінною без рідного батька. Слово «розлучення» звучить як магічне прокляття, яке здатне зруйнувати всі надії на світле майбутнє підростаючого покоління.

Тому багато дам намагаються навіть уникати думки про сумнівне рішення і щодня здійснюють ритуал жертвопринесення самих себе в нещасний шлюб.

На питання про те, наскільки виправдана така жертва і потрібна або вона дитині насправді, стереотипне мислення відповісти не здатне. Адже всі відповіді всезнаюча суспільство вже дало за нас.

Але якщо на секунду задуматися про самих дітей і сприйнятті ситуації з їхнього боку, то можна зрозуміти, що ваша уявна жертва не проходить для них непоміченою. Діти нерідко дуже тонко відчувають ледь помітні оточуючим коливання енергій, а вже цілковита відсутність щирості, тепла і взаєморозуміння в родині точно не пройде повз них. А тепер уявіть собі, що ваш вже доросла дитина дізнається про те, що став першопричиною багаторічних страждань власної матері.

Як, по-вашому, він повинен себе відчувати?

Багато пані, через роки відчувши вантаж своїх помилок, намагаються перекласти провину на дітей, але у відповідь вони почують лише одне – дитині ваша жертва не була потрібна зовсім.

Таке рішення, як позбутися від союзу з нелюбимим чоловіком з допомогою розлучення, найчастіше – не вихід. Ви позбавляєте дитину можливості бачитися і спілкуватися з рідним батьком. Часто трапляється так, що саме після такого важкого для всіх періоду стосунки між батьками і дітьми стають міцнішими. Втім, якщо чоловік не проявляє ініціативи по відношенню до дитини, тоді точно не сумнівайтеся – ви зробили правильний вибір.

Більш того, шлюб з новою людиною, заснований на щирих взаємних почуттях та повазі, може виявитися позитивним і для дітей. Адже справжня любов – це не безглузді жертви, а бажання радувати і дарувати тепло.

Приймати рішення, почати по-новому жити, треба з нелюбимим чоловіком залишатися далі, будете тільки ви. Не дозволяйте страху, невпевненості, громадській думці і навіть близьким обмежувати вашу свободу у виборі власного майбутнього.

Якщо ви змогли витримати роки життя з небажаним чоловіком, то так страшний розрив, який потім відкриває для вас приголомшливий простір для дій?

Крім того, рідні, близькі і друзі, хоч і не підтримають ваш радикальний крок, але неодмінно розділять з вами всі труднощі і допоможуть пройти шлях до оновлення.

Життя в стані безперервного самопожертви рано чи пізно вичавить всі соки навіть з самої сильної жінки. Але чи варті ефемерні перспективи і думка оточуючих ваших страждань? Живіть для себе і пам’ятайте, що життя – це зміни, без яких рух уперед неможливий.

Залишити коментар