Жировик на голові: причини виникнення та методи позбавлення

Жировик на голові можна сплутати з атеромами (кістою сальної залози). Відмінність між цими патологіями полягає в тому, що атерома знаходиться в протоках виведення сальних залоз, а жировики під шкірним покривом голови.

Жировики, або ліпоми, рухливі. Вони мають кулясту форму. Ліпоми складаються з жирових клітин і утворюються в різних частинах голови.

Шишка створює естетичний дискомфорт, який людина спочатку не відчуває.

За спостереженнями лікарів, ліпома найчастіше утворюється у представниць слабкої статі, ніж у чоловіків (60% проти 40%). У групу ризику входять жінки після 50 років.

Вони мають підвищений ризик появи жировика внаслідок фізіологічних процесів, що відбуваються в організмі, зокрема, з причини настання клімаксу.

Симптоми жировика

Жировики на голові проявляються у вигляді припухлості шкірного покриву голови з вираженими границями. Новоутворення на голові безболісне при пальпації. Навколо ліпоми на голові лікарі зазвичай не спостерігають набряклості. При пальпації пухлина м’яка, безболісна, рухома.

У жировиків немає улюбленого місця дислокації: їх виявляють на будь-якій ділянці голови і тіла. Крім того, жировики можуть бути різними за обсягом. Якщо вони розташувалися глибоко, більш щільні на дотик. Якщо шишка запалилася, збільшилася в обсягах, слід звернутися до лікаря.

При запаленні людина відчуває біль. Тоді потрібне хірургічне втручання – видалення жировик на голові лікарем. Багато громадян замислюються над питанням про те, чи небезпечний жировик на голові, як позбавитися від шишки?

Жировик небезпечний і його необхідно видаляти за допомогою лікаря у разі виникнення наступних симптомів:

 • болючість пухлини;
 • істотна зміна форми жировика;
 • витікання з пухлини рідини;
 • збільшення шишки в розмірах;
 • розбитість;
 • апатія;
 • сонливість;
 • втрата апетиту.

Як прибрати жировик на голові? Потрібно звернутися до лікаря, який, у свою чергу, підбере вже найбільш підходящий спосіб видалення ліпоми.

Причини хвороби

Шишка-жировик на голові може утворитися за наступних факторів:

 • порушення гормонального рівноваги в організмі людини;
 • зниження імунітету;
 • ожиріння;
 • діабет;
 • патології сечостатевої системи;
 • вплив механічних і інших факторів: переохолодження, стрес, опік шкіри і т. д.

Але пріоритет в причинах появи шишок на голові лікарі віддають спадкового фактору.

Жировик на голові, до якого лікаря звернутися? Необхідно звернутися до хірурга. Ризик полягає в тому, що ліпома може з часом перерости в пухлину, яка називається ліпосаркома. А це вже злоякісне утворення.

Причини жировиків у дітей

У маленьких пацієнтів ліпома утворюється з-за впливу алергічних факторів на організм, а також зниженого імунітету. Головним «провокатором» є розвиток та перебіг в організмі патологій хронічного характеру, а також не доліковані вчасно інфекції. При виникненні патології у дитини потрібно звернутися до лікаря.

Огляд основних засобів для лікування

Лікування ліпом непогано зарекомендували себе препарати, створені на основі трутневого молочка.

Ці лікарські засоби випускаються під найменуваннями:

 • Анимин А;
 • Анимин;
 • трутневе молочко.

Препарати випускаються у формі мазей. В них додають мед, пилок. Варто пам’ятати, що продукти бджільництва здатні викликати алергію. Тому слід використовувати препарати з обережністю.

Жировики на голові, причини їх появи можуть бути ліквідовані народною медициною.

Рецепти:

 1. Компрес з чистотілу. Використовують відвар, настій, або свіжий сік рослини. Чистотіл наносять на марлю, накладають на жировик, закріплюючи пластиром. Чистотіл – це не єдине рослина, яку можна застосовувати в цьому випадку. Відмінно підійде алое, золотий вус, каланхое. Лист рослин ріжуть вздовж, зрізом кладуть на шишку. Можна розім’яти рослина в однорідну кашку, нанести її на бинт, прикласти до шишці. Для закріплення потрібно заклеїти уражене місце пластиром. Тривалість лікування становить від 10 до 20 днів, але за умови регулярного використання компресу, два рази в день. Алое, золотий вус застосовують в якості компресів аналогічним з чистотілом.
 2. Склад з цибулини і господарського мила. Потрібно взяти велику цибулину, просте господарське мило. Цибулину запікають у духовці, подрібнюють блендером. Мило протирають на тертці. Отримані склади змішують між собою. Накладають на уражену ділянку.

Способи видалення жировик

Як позбутися від шишки?

Необхідно звернутися до лікаря. Фахівці візьмуть пункцію для того, щоб зрозуміти, що ліпома безпечна для пацієнта і немає показань до її ліквідації. Це необхідно в ситуації, коли шишка викликає больові відчуття. Якщо пункція підтверджує злоякісну природу пухлини, то в справу вступають онкологи.

Шляхи лікування:

 • ліквідація жировика;
 • хіміотерапія.

Хіміотерапія проводиться в цілях знищення метастаз. Якщо пункція показує, що гуля на голові доброякісна, лікарі починають лікування. За допомогою уколу медики вводять в шишку препарат спеціального дії, який допомагає жировику «самоліквідуватися» (розсмоктатися).

Препарат починає діяти всередині жировика: поступово пухлина зменшується. Жировик на голові – що робити? Якщо пухлина велика або знаходиться глибоко під шкірою, то укол повторюють протягом тижня. Цілком жировик повинен пройти через декілька місяців. Якщо шишка збуджена, болить, то рекомендовано видалення жировик на голові. Оперативне втручання пов’язане з надрізом, а також видаленням жиру, що знаходиться під шкірою.

Як видалити жировик на голові? Останнім часом широко застосовується лазер. Цим приладом обробляється поверхня шишки, під дією лазера жир всередині її руйнується.

Перевагами лікування лазером виступають:

 • безболісність;
 • швидкість операції;
 • відсутність рубців.

В окремих випадках лікарі застосовують ендоскопічні спосіб. Він дозволяє фахівцю спостерігати новоутворення всередині у всіх деталях. Це важливо, якщо жировик знаходиться, наприклад, в оці. Під час операції лікар не повинен зачепити судини і нерви, в цьому випадку роблять надріз збоку від новоутворення.

Профілактика захворювання

Більшість жировиків розвивається не з-за неправильного догляду за собою або відсутності гігієни. У багатьох випадках це генетична схильність, тому патологія не піддається контролю з боку людини.

Але раціональне харчування, правильний спосіб життя, рухова активність знизять вірогідність виникнення пухлинного процесу в організмі людини. Про це говорять лікарі.

Крім цього, існують лікарські препарати (статини), здатні знизити концентрацію жирних фракцій в потоці крові, попереджати таким чином атеросклероз.

До найбільш поширених препаратів цієї групи належать «Симвастатин» і «Аторвастатин». Їх призначає лікар. Вважається, що їх непряма роль полягає в запобіганні утворення жировиків. Самостійно, без призначення лікаря застосовувати ці ліки заборонено!

Велике значення має захист шкіри від різних несприятливих на неї впливів. Не варто допускати її переохолодження та опіків.

Залишити коментар