Жіночий фітнес-корсет: застосування, властивості і результати використання

Мода на латексний фітнес-корсет пішла від Кім Кардашьян, яка виклала в свій instagram фотографії з спортзалу з відповідним тегом. Після цього дівчата почали відчайдушно скуповувати такого роду пояси, навіть не розібравшись, у чому ж полягає принцип їх дії.

Очевидно, що бажання володіти талією Кім Кардашьян не чуже нікому, проте насправді її отримання може підсобити корсет або пояс?

Сучасний фітнес-корсет прийшов на зміну відносно застарілим поясів з термоэффектом. Не секрет, що всі вироби, які складаються з латексу або неопрену, створюють так званий темрогенезис, або «ефект сауни». Засоби для схуднення такого роду побудовані на цьому принципі – ви потієте, а обсяги «тануть». Але якщо пояс не обіцяв освіти осикою талії, то корсет, згідно з численними запевненням виробників, забезпечує саме таке діяння.

Варто використовувати фітнес-корсет для схуднення?

Якщо відкинути убік всі яскраві і красиві обіцянки виробників, неважко здогадатися, що особливої користі від використання корсета з неопрену, бавовни і латексу чекати не доводиться.

Єдине, що він дає інтенсивне потовиділення і локальне нагрівання місцевих тканин під час носіння. Але відбувається це тільки під час повноцінного тренування або здійснення будь-якої іншої фізичної активності.

Жіночий фітнес-корсет не допоможе вам досягти тонкої талії сам по собі. Так і його дії під час занять ставляться під сумнів. В першу чергу, це пов’язано з тим, що процес термогенеза жодним чином не забезпечує ліполізу – жиросжигания.

Він просто вивільняє зайву рідину із тканин. Такого результату можна домогтися набагато більш дешевими і практичними шляхами – тієї ж харчовою плівкою для обгортання. А якщо використовувати при цьому спеціальну суміш, результат буде навіть краще.

Дійсним плюсом фітнес-корсета стає збереження правильної постави в процесі тренування. Це знімає навантаження зі спини, що надзвичайно важливо і корисно. Але, знову ж таки, якщо техніка вправ у вас не «кульгає», і ви виконуєте їх правильно, навантаження на спину і без цього не буде.

Без спорту використовувати такий виріб абсолютно безглуздо. Щоб корсет почав виводити зайву вологу, навантаження просто необхідна. Тому якщо ви вирішили надягати його, лежачи на дивані перед телевізором, можете навіть не витрачати гроші даремно. Також засіб не працює при незначних навантаженнях, наприклад, пішої ходьби. Підійде тільки біг і велосипед.

Корсет для схуднення та зменшення талії працює за тим же принципом, що термопояса і термошорты:

 • Підсилює приплив артеріальної крові до абдомінальної порожнини;
 • Стимулює лімфодренаж і мікроциркуляцію крові в м’яких тканинах живота;
 • Активує процес випаровування вологи з тканини (при цьому можуть виводитися токсини, отрути і продукти метаболізму, концентрируемые в тканинних рідинах);
 • Розігріває підшкірно-жировий прошарок і частково виробляє з ліпідної тканини енергію, необхідну для тренування (тобто, ефект жіросжіганія присутній, але дуже незначний, і при дуже інтенсивних навантаженнях);
 • Частково регулює місцеві обмінні процеси.

Насправді, жоден тренер не буде схиляти клієнта до придбання такого корсета, тому що розуміє, що його носіння практично повністю безглуздо. Але якщо ви вже придбали виріб, ваш тренер повинен розповісти вам, як правильно використовувати корсет для схуднення та зменшення талії на практиці, щоб не зіткнутися з побічними ефектами.

Чим небезпечний фітнес-корсет?

Мало того, що фітнес-корсет для схуднення та зменшення талії не несе вираженого позитивного дії, він, до того ж може виявитися для вас потенційно небезпечним.

Не секрет, що часте і тривале носіння корсета за визначенням позначається на здоров’ї, особливо жіночому, не дуже добре.

Досить заглянути в історію і подивитися, якими недугами страждали дами тих часів, коли корсет був обов’язковою частиною образу. Якщо ви тренуєтеся часто і довго, не застосовуйте корсет кожен раз, коли приходите в зал або на пробіжку.

Гінекологічні захворювання також можливі при частому і тривалому носінні фітнес-корсета.

Жінкам в принципі дуже шкідливо «перегрівати» область живота, а вже за допомогою недышащего латексу – і поготів. Крім того, корсет для схуднення талії сильно здавлює абдомінальний порожнину, що також загрожує внутрішньою деформацією органів.

Поширеним побічним ефектом фітнес-корсетів, поясів і термошортов для схуднення є насичення дермальних і м’язових структур шлаками. Тобто, спочатку вони залишають ваше тіло разом з вологою, а потім, не знайшовши виходячи для випаровування, вбираються в пори знову. Щоб забезпечити дійсно якісний детокс для певних ділянок тіла, краще відвідати лазню або сауну. Або виконати обгортання з глиною, яка адсорбує токсичні речовини з поту миттєво.

Що обіцяють виробники?

Запевнення виробників фітнес-корсетів воістину багатообіцяючі.

Вони стверджують, що фітнес-корсет для схуднення талії здатний:

 • Моделювати фігуру «пісочний годинник» (це неможливо, якщо від природи ви не Кім Кардашьян, а «яблуко» або «груша»);
 • Рятувати від 5-10 сантиметрів в талії;
 • Розбивати жирові перемички в підшкірній прошарку (на це здатна тільки правильне харчування в поєднанні з аеробними навантаженнями);
 • Підтягувати шкіру (на це здатний тільки ніж пластичного хірурга, особливо якщо шкіра сильно відвисла);
 • Усунення целюліту (на це здатний тільки спорт у поєднанні з дієтою і масажами);
 • Випрямлення постави (на це здатна тільки лікувальна фізкультура з грамотним і досвідченим інструктором).

Отже, частка правди в цих обіцянках вкрай мала – вона стосується хіба що виведення рідини (часткового) при прихованих набряках. Таким чином, ви дійсно можете «втратити» до 3 сантиметрів в талії на тренуванні, однак майже відразу повернете їх назад.

Єдине корисне властивість поясів і корсетів такого роду – створення ефекту плацебо. Коли дівчина свято вірить в результат, заняття даються їй легше.

У неї з’являється мотивація до активних дій, пропадає лінь, формується бажання займатися собою і доглядати за своїм тілом.

Скептики і ті, хто знає, як насправді «працюють» такі пристосування, часто сміються над легковірними купувальницями.

Але не варто недооцінювати силу самонавіювання – саме вона часом і допомагає нам наполегливо рухатися до своїх цілей.

Носити корсет чи ні – вирішувати вам. Ми лише призвели вам доводи очевидною марність вироби як такого. Якщо ви станете активно займатися спортом і практикувати професійний фітнес з хорошим інструктором, ви отримаєте гарне і спокусливе тіло і без допоміжних інструментів.

Якщо ви свято вірите в могутню силу неопрену і латексу – спробуйте. Можливо, саме цього виробу вам не вистачає для того, щоб повірити у своє перетворення і знайти для нього сил.

Залишити коментар