Жіночі гормони естрогени: симптоми надлишку

За надання тілу округлих форм і мелодійність голосу несуть відповідальність естрогени – жіночі гормони. Симптоми надлишку цих маленьких помічників призведуть до абсолютно протилежних результатів, коли замість красивої і пишних грудей ви отримаєте декілька зайвих сантиметрів на талії.

Коли гормони в надлишку

В жінці самою матінкою-природою закладено одвічне коливання гормональних рівнів в одну й іншу сторону. Ці гормональні гойдалки починаються в такт із змінами тіла і зазвичай їх політ практично непомітний оку оточуючих, так і самій жінці зокрема.

Однак є одне але: їх допустимий рівень ніколи не повинен бути вище або нижче визначених значень. В момент, коли крихку рівновагу порушено, в організмі настає дисбаланс і ось тут-то гормони починають вести подвійну гру. Помилково було б думати, що надлишок естрогену у жінок обійдеться лише незначними симптомами нездужання, наприклад, надмірно вираженим передменструальним синдромом. Найчастіше виникають проблеми набагато масштабніші — безпліддя, новоутворення, порушення в роботі щитовидної залози і ускладнення під час пологів.

Доброю новиною є те, що помітити перші прояви гормонального дисбалансу можна. Підвищений рівень жіночого гормону часто призводить до таких симптомів:

 • сухості шкірних покривів і шкіри голови;
 • надмірній ламкості волосся і нігтів;
 • швидкому набору ваги;
 • мінливості настрою, жодним чином не пов’язані з передменструальним синдромом;
 • рясним місячним і кровотеч у перервах між ними.

Крім того, прекрасна стать в повній мірі зможе відчути, що означають поняття «дуже чутливі соски», «підвищений артеріальний тиск» і «важкість у ногах».

Підступна гра гормонів також призводить до затримки рідини в організмі, що викликає набряки кінцівок і головні болі, які можна прирівняти до мігреней.

Збільшення рівня естрогенів грає злий жарт з головною частиною тіла – мозком. У жінки за нормальний метаболізм відповідають кілька гормонів щитовидної залози. Саме вони посилають імпульси в мозок про необхідність спалювати зайву скупчення жиру під шкірою.

У свою чергу, естроген не бажає миритися з такою дискримінацією, адже його більше, і віддає наказ накопичувати і збільшувати прошарок жирових клітин. Чисельну перевагу бере верх, в результаті чого на талії з’являються «вушка», а стегна покриваються некрасивою апельсиновою скоринкою.

Звідки вітер віє?

Естрогени у жінок бувають підвищені зовсім не тому, що їм так захотілося. Найчастіше до такого явища призводять фактори, що прийшли ззовні. Звичайно, важче тим жінкам, які бажають досягти успіху у всіх сферах: і народити малюка, і перевиховати чоловіка, а також побудувати кар’єру. Постійні нервові зриви, фізичне перенапруження і хронічний недосип грають з ними злий жарт.

Однак і постійні провали, нездійснені мрії і зруйновані надії призводять до того, що у багатьох жінок виникає непереборне бажання свої проблеми банально заїсти. Спочатку організм намагається всіляко чинити опір такому повороту подій і намагається нормалізувати рівновагу, але коли спроби не увінчаються успіхом, здається.

Яким чином усе це може вплинути на рівень гормонів? Так самим що ні на є прямим.

Вся справа починається з гіпофіза. Цей відділ головного мозку виступає в ролі головнокомандувача всієї ендокринної системи і віддає наказ запускати або зупиняти роботу яєчників. Так от, якщо він буде надмірно завантажений роботою, його сигнали порушаться, і в результаті відбудеться той самий гормональний дисбаланс.

Не варто також забувати, що на рівень гормонів впливає і прийом оральних контрацептивів, зроблених на основі синтетичних гормонів, і деякі продукти харчування, наприклад, м’ясо, пиво, соя, каву або шоколад.

Щоб гормони не «грали»

Є кілька цілком нешкідливих способів, як знизити естроген. Саме на них варто звернути особливу увагу. Так, при надлишку естрогенів в першу чергу лікарі рекомендують збалансувати харчування. В меню обов’язково повинні бути:

 • овочі;
 • фрукти;
 • зелений горошок;
 • кунжут;
 • лляне насіння;
 • житні висівки;
 • мигдаль;
 • квасоля;
 • маслини;
 • натуральні масла.

Обов’язково в раціоні повинні міститися в достатній кількості вітаміни різних груп, мінеральні речовини і корисні жири.

Ще один спосіб виграти битву – займатися спортом. Причому основна користь від фізичних навантажень не тільки в тому, що спалюються зайві калорії, йдуть сантиметри з талії, але і судини позбавляються від «поганого» холестерину. Саме заняття спортом, і це науково доведений факт, допомагають жінкам впоратися з депресіями, поганим настроєм і нервовим перенапруженням.

Не забувайте також і про те, що навіть сама легка фізкультура забезпечує кращий кровообіг, а значить, створює хороший приплив крові до клітин, тканин і внутрішніх органів. Хіба ви бачили хоч одного спортсмена, у якого був би хворобливий колір шкіри або ламкі волосся?

Медики передбачили варіант і для самих ледачих дам. Зовсім недавно світ дізнався про нову розробку трансдермального биоидентичного крему з прогестероном. Для нормалізації гормонального фону його потрібно регулярно наносити на шкіру живота, грудей, стегон, руки й обличчя. Продається це диво-засіб у звичайній аптеці і, до речі, без рецепту.

Підводячи підсумки, нагадаємо, що правильний баланс гормонів – це не тільки красива жіночна фігура, але і позитивний настрій, а також добродушний характер. В першу чергу гормони відповідають за репродуктивну систему жінки. І якщо вам здається, що вони починають диктувати свої правила гри, не зволікайте і відвідайте гінеколога або ендокринолога прямо зараз.

Залишити коментар