Жіноче взуття: види та особливості

Який би спосіб ви не прагнули створити, взуття завжди буде його невід’ємною частиною. І сьогоднішня наша стаття присвячена видах взуття. Мало підібрати модель, яка ідеально підходить за розміром, ще потрібно зробити так, щоб черевички на нозі гармонійно доповнювали ваш образ, роблячи його ще більш ефектним і красивим. Сьогодні ми більш детально вивчимо назви видів жіночого взуття.

Жіноче взуття: види чобіт

1. Байкерські чоботи. Цей вид відрізняється грубою формою, досить широкою халявою і товстою підошвою. При цьому каблук має квадратну форму, а носок – круглу. При покупці зверніть увагу на наявність невеликого ремінця на верхній частині халяви, оскільки якщо ви вирішили придбати широку модель, то за допомогою такого ремінця чобіт буде триматися на нозі. Класичним варіантом таких моделей є чорний колір і наявність невеликої кількості металевих декоративних прикрас.

2. Веллингтоны. Якщо ви думаєте, що ніколи не бачили такої моделі в магазинах, то ви глибоко помиляєтеся, оскільки веллингтоны – це ні що інше, як звичайні гумові чоботи. Їх перевагою є вологи навіть в самий сильний дощ і можливість придбати подібну взуття будь-якого кольору і з будь-яким принтом.

3. Півчобітки. Цей вид чобіт є перехідним між чобітьми і черевиками. Особливістю можна вважати те, що в даному випадку ваша нога закрита до половини, що значно утеплює ваші ніжки. Що стосується форми самого чобота або каблука, то строгих правил тут немає.

4. Ботфорти. Ця модель є досить цікавою. Її відмінною рисою є те, що всі подібні чоботи закінчуються вище коліна. Самі ботфорти можна розділити ще на три види:

 • ті, які лише трохи прикривають коліно;
 • ботфорти-панчохи – на них відсутня будь-яка застібка і надягати їх варто так само як і колготи;
 • кінкі-бутс – вони відрізняються від попередніх досить високим каблуком-шпилькою і блискучими стразами.

5. Козаки. Такі чобітки мають декілька схожих рис з байкерськими чобітьми. Але основна різниця полягає в підборах. У козаків він досить високий і трапецієподібної форми, що не може не зробити цю модель більш витонченою і оригінальною. Носок може бути круглим або трохи завужені, рідше зустрічається квадратний. Також відмінною рисою може бути наявність великої та яскравої вишивки.

Отже, з видами зимового й осіннього жіночого взуття ми закінчили, тепер давайте зосередимося на більш легких моделях.

Жіноче взуття: види туфель

 • Човники. Ці туфельки характеризуються наявністю великої вирізу на підйомі і високим каблуком. Вибираючи взуття подібної моделі обов’язково підбирайте її точно за розміром. В іншому випадку нога буде постійно вислизати. А наслідком такого вислизання може стати великою мозоль, позбутися якого досить проблематично. Також зверніть увагу, що подібна модель виключає наявність будь-якого ремінця;
 • Туфлі з відкритими носами. Цей варіант жіночого взуття передбачає обов’язкову наявність педикюру, оскільки ваші нігтики будуть видні в будь-якому випадку. Різновидів такої полегшеної моделі є дві. У першому випадку пальчики відкриті зовсім трохи. У другому, пальці відкриті повністю;
 • Туфлі з відкритою п’ятою. Як вже зрозуміло з назви, відмінною рисою цього виду є повністю відкрита п’ята, а сам туфель тримається на нозі за допомогою невеликого ремінця. При виборі такої моделі також варто звертати увагу на розмір. Не варто думати, що його можна регулювати за допомогою ремінця. У такому разі ви просто рано чи пізно порушите всю конструкцію, і туфель виявиться остаточно зіпсованим;
 • Мері Джейн. Ці чудові туфлі відмінно підходять для тих, у кого взуття вічно злітає з ноги, оскільки в цій моделі присутній один або кілька невеликих ремінців, що перетинають підйом. Таким чином, туфель закріплюється на нозі, і ймовірність появи мозолів стає набагато менше.

Жіноче взуття на платформі

 • Танкетка. Цей вид відрізняється формою платформи, яка найчастіше досить вузька в носовій частині, але по мірі наближення до п’яти розширюється. Таким чином, виходить клиноподібна платформа, здатна додати вашій ході трохи стійкості. Досить поширеним варіантом є плавний перехід від носка до п’яти. Але в цьому випадку платформа утворює подобу моноблока, який виглядає досить масивно, особливо якщо у вас немаленький розмір ноги;
 • Мюлес. Цей вид на платформі відрізняється від попереднього тим, що тут відсутня задня частина туфель. Простіше кажучи, п’ятка в таких туфельках буде повністю відкрита. Висота і форма каблука в даному випадку може бути абсолютно різною. Іноді можна зустріти навіть повна відсутність будь-якої платформи;
 • Сабо. Цей варіант є практично річним, оскільки така взуття тримається на нозі виключно завдяки носку. Грубо кажучи, це звичайні туфлі, але без задньої та бічної частини. Відмінною рисою вважається досить товста підошва і масивний товстий каблук.

А тепер давайте звернемо увагу на літнє взуття.

Жіноче взуття: відкриті моделі

 • Сандалі. Цей вид жіночого взуття без каблука, так і з ним користується досить великою популярністю серед жінок. Особливістю таких моделей є наявність одного або декількох невеликих кріплень у вигляді ремінців.
 • В’єтнамки. Це підвид сандалій, для якого характерна наявність ремінця, простягнутого між пальцями. При цьому повністю відсутня задня частина сандалі.
 • Еспадрільї. Такі босоніжки також є досить популярними останнім часом. Їх відмітною рисою є наявність мотузяній підошви. Така підошва зроблена особливим способом, при якому висота каблука може бути різною. Втім, моделі, в яких каблук відсутня також не рідкість. При покупці такої моделі обов’язково зверніть увагу на міцність кріплення мотузок. В іншому випадку ваше каблук може розсипатися на ходу.

Жіноча спортивна взуття

Після того як ми з вами розглянули велику частину взуття для виходу в світ, давайте згадаємо і спортивний стиль. Адже ніщо так не полегшує життя, як невеликий відпочинок у вихідні на природі. А адже навіть в лісі нам, жінкам, хочеться виглядати якомога краще. Почнемо ми з вами з кросівок.

Така взуття досить зручна і в той же час, за умови правильного підбору фасону і кольору, підходить практично всім. Не варто забувати і про функціональному значенні кросівок, адже в них найзручніше займатися спортом.

Наступним варіантом для любителів спортивного способу життя є кеди. Їх головна відмінність від кросівок – тонка і гнучка підошва.

Варто також сказати, що таке взуття частіше віддають перевагу підлітки, і саме з цієї причини забарвлення у таких моделей найчастіше досить втішна.

Снікерси. Таке взуття використовують не тільки для занять спортом, але і як елемент щоденного образу. Особливістю подібних моделей вважається гумова підошва і тканинний верх.

Використовувати таку модель у поєднанні зі спідницею або вечірньою сукнею, звичайно ж, не варто, але от поєднання з брюками або шортами буде виглядати цілком пристойно.

Як бачимо, видів жіночого взуття існує досить багато. І сьогодні ми не обговорили навіть половини всіх моделей.

Але пам’ятайте, що при виборі зимової або літньої взуття потрібно, перш за все, пам’ятати про те, що поєднання одягу і взуття грає дуже важливу роль в створенні вашого образу. Тому варто гарненько подумати, перш ніж вирушати робити покупки.

Залишити коментар