Жіноча змазка – склад, як виглядає, звідки виділяється?

Питання будь-яких піхвових виділень – питання інтимне, що жінки не завжди вирішуються обговорити з подругами або навіть лікарем. А між тим – піхвові виділення важливий показник здоров’я жіночого організму, за яким можна судити про наявність або відсутність тих чи інших патологій у жінки.

Сучасна медицина розрізняє кілька типів виділень, одні з яких є нормою (наприклад, лохії і мастило), а інші – симптомами інфекційного або запального процесу в жіночих статевих органах. Розглянемо один різновид виділень – жіночу вагінальну мастило.

Що таке мастило?

Жіночої мастилом (як ще кажуть, піхвова рідина або ВЖ)називається одна з природних рідин, які виділяються жіночим організмом. І треба сказати, ця рідина має досить складний склад: в неї входять клітинні і рідинні компоненти, особлива слиз, яка виробляється залозами, розташованими в жіночої вагіни, епітелій піхви та порожнини матки, а також лейкоцити і деякі види мікроорганізмів.

На ділі – змазка виділяється постійно, просто сексуальному збудженні і при статевому акті кількість виділюваної ВЖ зростає в кілька разів. ВЖ потрібна не тільки в якості природного мастила, піхва захищає від механічних пошкоджень під час статевого акту, складу жіночої вагінальної змащення містить ряд речовин, які оберігають жіночий організм від проникнення інфекцій.

У відсутності патологій та захворювань ВЖ має склад з мінімальним вмістом мікроорганізмів, тоді як при інфекції їх кількість зростає, так само як і змінюється їх природа.

Багатьох жінок цікавить питання – звідки береться мастило? Медики відповідають так: під час
збудження до стінок піхви інтенсивно приливає кров, судини розширюються і «потіють» – завдяки цьому у вагіні з’являються невеликі крапельки рідини. Це і є природний лубрикант.

Якщо говорити про те, як повинна виглядати жіноча піхвова мастило у здорової жінки, то зазвичай це не дуже густий, прозорий субстрат без вираженого запаху і кольору.

У деяких випадках колір ВЖ може змінюватись, наприклад, після статевого акту піхвова мастило стає густішим і молочно-білої. На те, яким буде колір жіночої мастила впливають і такі фактори, як перерваний статевий акт або статевий акт в презервативі.

Колір ВЖ, її консистенція не повинні лишатися жінкою без уваги: своєчасне виявлення патологічних змін дозволить виявити відхилення і патології швидко і не допустити появи проблем у галузі репродуктивної системи організму.

Як статевий акт впливає на виділення?

Саме по собі статевий акт не впливає на кількість та колір виділень ніякого впливу. Кількість рідини збільшується через почуття збудження і вироблення в організмі певного ряду гормонів та ферментів. У середньому волога на стінках піхви починає утворюватися приблизно через 10-15 секунд після початку активної стимуляції ерогенних зон або ж при сильному психологічному порушення.

Волога служить свого роду сигналом до того, що вагіна жінки готова до введення статевого члена партнера.

Рідина з введенням статевого члена не перестає вироблятися, навпаки – її кількість зростає. Максимум мастила виділяється в період оргазму. А після спаду порушення виділення приходять в норму. До речі, саме природна лубрикация і може виступати вірною ознакою жіночого оргазму, адже її неможливо симулювати, або якось підробити.

Через попадання сперми в піхву може змінитися колір виділень – жіноча густа піхвова мастило білого кольору характерне наслідок незахищеного статевого акту. Таким чином, непотрібна сперма виводиться з внутрішніх органів жінки. При зляганні з презервативом або при перерваному зляганні виділення також густішають, але при цьому їх консистенція стає кремоподібної, набувають в’язкість. Якщо виділення поміняли колір, консистенцію до статевого акту або у відсутності такого – обов’язково пройдіть огляд у гінеколога. Такі зміни можуть бути ознакою якогось захворювання.

Причини недостатнього утворення вагінальної рідини

Коли жіночим організмом виробляється занадто мало природного мастила, наслідки можуть різноманітними: статеві органи стають більш вразливими до бактерій і мікроорганізмів, а статевий акт супроводжується сильним дискомфортом. Шкідливо відсутність секреції у жінки та її статевого партнера – при надмірній сухості піхви може статися порив або пошкодження вуздечки статевого члена.

Які чинники здатні вплинути на кількість мастила і знизити рівень її нормальної вироблення?

Давайте дізнаємося всі можливі причини такого явища:

 • Найчастіше до зниження нормального рівня ВЖ призводить прийом гормональних та деяких інших
  фармацевтичних препаратів;
 • Знизиться кількість природного мастила може і з-за постійного перебування у стресовому стані, сильних емоційних і фізичних перевантажень;
 • Нерідко причиною кількісного зменшення ВЖ виступають різні венеричні захворювання та інфекційні процеси. У цьому випадку жінці варто звернути увагу на те, як виглядає рідина: якого вона кольору, яким володіє запахом, густа вона або рідка;
 • Гормональний дисбаланс;
 • Жіноча природна рідина погано виділяється при наявності гінекологічних захворювань;
 • Недостатня ступінь збудження перед зляганням, порушення лібідо;
 • Порушення кровообігу;
 • Патології нервової системи;
 • Захворювання органів репродуктивної і сечостатевої системи;
 • Період лактації і особливо – при годуванні груддю на вимогу;
 • Зловживання шкідливими звичками.

Як бачите, причин для зниження нормального рівня ВЖ досить багато і ні в якому разі не можна займатися самодіагностикою і самолікуванням – завжди звертайтеся за допомогою та консультацією фахівця медичного профілю. Після повного медичного дослідження можна буде виявити точну причину патології і призначити максимально швидке і ефективне лікування.

Якщо ж дослідження не виявить ніяких патологій і убога ВЖ є особливістю організму конкретної жінки – в цьому випадку партнерам рекомендується використовувати під час зносин штучні лубриканти, які продаються в будь-якій аптеці.

Якщо мастило рясна

Дискомфорт можуть доставляти не тільки мізерні виділення природного мастила, але і надмірно рясні.

Здебільшого явище заподіює незручності психологічного характеру – жінка може соромитися рясних виділень і з цієї причини відмовлятися від сексу.

Крім того, деякі неписьменні представники чоловічої статі вважають підвищену вологість в жіночій піхві однозначною ознакою розбещеності жінки або навіть її зради.

Тоді як на ділі рясність виділень є ознакою здорового лібідо і нормальною реакцією організму на стан збудження.

Справитися з цією проблемою допоможе консультація у фахівців – гінеколога і сексолога, незайвими будуть і поради сімейного психолога.

Залишити коментар