Земляні блохи – як позбутися від них

Земляні блохи – це дрібні комахи, які, як правило, ми пов’язуємо з антисанітарними умовами і відсутністю чистоти. Тим не менш, вони можуть нападати навіть на акуратне доглянуте тварину, можуть залишатися в навколишньому середовищі протягом тривалих періодів часу, можуть завестися в квартирах і будинках, навіть якщо у них немає домашніх вихованців. Якщо у вашому будинку завелися земляні блохи, існує кілька перевірених способів, як позбутися від цих комах.

Хто такі земляні блохи

Блохи – це маленькі кровопивці безкрилі комахи. У блошиному світі існує більше 2000 видів і підвидів.

Доросла жіноча особина повинна смоктати кров, перш ніж вона зможе відтворювати потомство. Блошині яйця падають на землю, де вони розвиваються.

Вони мають вигляд крихітних білих кульок, і ви часто можете знайти їх на підвіконнях, стільцях і там, де сидять собаки і кішки.

Личинки, які з’являються з блошиних яєць схожі на крихітних гусениць і можуть бути ідентифіковані за наявності двох виступаючих із задньої частини виростів. У цьому вигляді комахи уникають сухих і світлих місць, залишаючись в різних типах щілин, люблять підвали, вологі труби або живуть під килимами, де вони проходять стадію лялечки.

Доросла особина, перш ніж вона залишить кокон, дуже стійка до низької вологості і температурі, і залишається на підлозі або в щілинах до появи потенційного господаря.

Блохи в квартирі: як позбутися?

Якщо у вас завелися земляні блішки, варто їх терміново знищити, так як вони доставляють дискомфорт і є джерелом багатьох захворювань.

Причини появи комах:

 • з тваринами, які можуть принести бліх з прогулянки і стати джерелом їх
  розповсюдження по житлу;
 • підвали – там багато сирих і важкодоступних для людини місць, де для паразитів сприятливе середовище існування;
 • труби в під’їздах і простір навколо них, звідки на ногах і взуття блішки розносяться по квартирах.

Як позбутися від будинку земляних бліх

Основна проблема в боротьбі з паразитами – це знищення стійкої лялечки. Лялечки можуть знаходитися в стані спокою протягом багатьох місяців і з них вилуплюються живі дорослі особини, навіть якщо були вбиті всі інші яйця, личинки і зрілі екземпляри. З цієї причини дуже важливим елементом у боротьбі проти паразитів є видалення лялечок з навколишнього середовища.

Ретельне прибирання

Перше, що потрібно зробити, прагнучи якомога швидше вивести земляних бліх з будинку, це провести генеральне прибирання всього житла.

Один із способів, щоб прискорити видалення комах – це регулярно і ретельно пилососити.

Це допоможе видалити дорослі екземпляри з підлоги, зменшити кількість яєць і личинок на килимі, підняти ворсинки килима і дістатися до всіх місць, в яких проходять інкубаційний період лялечки.

Чудово впорається з цим завданням миючий пилосос чи пилосос з аквафільтром, також хорошим рішенням буде ретельно вибити килими на вулиці або віддати в хімчистку.

Необхідно помити і пропилососити всю меблі, підлоги і підвіконня. Випрати всю одяг і білизну в пральній машині на високій температурі.

Хімічні засоби від земляних бліх з будинку

Самим популярним засобом боротьби з блішками завжди був дихлофос. Але в даний час з’явилися інші сучасні засоби, які не так токсичні для людини і тварин. Тим не менш, під час використання таких коштів, потрібно носити маску з марлі.

Продукти для боротьби з паразитами в основному мають форму аерозолів і містять речовину під
назвою перметрин, а також регулятори росту комах. Цей інсектицид швидко вбиває личинок і дорослих особин і може бути ефе
ктивным до 2-3 місяців.

Регулятори росту зашкодять нормальному розвитку яєць, личинок і лялечок, і продовжують заходи боротьби до 12 місяців. На жаль, такі препарати часто не потрапляють в приховані місця, наприклад, у щілини в підлозі або меблів.

Засіб розбризкується на підлозі, а також внизу по стінах і плінтусів, обробляється також простір за меблями і під нею, нижні полиці шаф. Після обробки слід залишити приміщення, а ще краще на якийсь час виїхати з квартири. Потім треба добре провітрити приміщення і не мити підлоги і стіни протягом тижня.

Будьте особливо обережні при використанні інсектицидів, коли в будинку є маленькі домашні гризуни, птахи і риби. Крім того, кішки, як правило, чутливі до перметрину, він може бути токсичним для них.

Обробка домашніх тварин

Домашніх тварин слід обробляти доступними на ринку декількома видами шампунів від блішок. Деякі з таких шампунів можуть бути ефективними протягом тривалого періоду.

Зручне рішення – це спеціальні нашийники, але використання одного аксесуара не зовсім достатня міра. Крім того, нашийники можуть викликати контактні реакції і бути отруйними, якщо тварина їх випадково оближе. Ефективні рішення – це піни і спреї, але вони можуть потребувати більш частого використання, ніж інші інсектициди.

Існує також група природних речовин, таких як масло чайного дерева, м’яти та інші ефірні масла, які діють в якості стримуючого фактора, але їх ефективність проти бліх ще не доведена. Щоб якісно боротися з паразитами, рекомендується використання препаратів, які не діють тільки на дорослих особин, але і здатні блокувати життєвий цикл лялечок, оскільки це запобігає подальше зростання чисельності комах в навколишньому середовищі.

Народні методи боротьби з блохами – слушні поради

Ви повинні бути терплячими, якщо хочете позбутися від комах.

 • Самий простий спосіб, як боротися в будинку з земляними блохами – це розмістити дрібну миску з водою і декількома краплями рідини для миття посуду під невеликий лампою (наприклад, для читання) або близько до неї. Блішки залучать на світло і, звичайно, будуть стрибати у воду;
 • Вимийте і виперіть всі речі, в яких можуть бути блохи;
 • Використовуйте спеціальні спреї для килимів і оббивки. Дотримуйтесь інструкцій на упаковці;
 • Тільки трохи шерсті домашніх тварин з декількома особинами зможуть, через кілька днів, заповнити ваш будинок масою небажаних відвідувачів;
 • Подбайте про ваших домашніх тварин, проконсультуйтеся з ветеринаром, які препарати краще для вашого вихованця;
 • Якщо це можливо, слід купати свого вихованця протягом 15 хвилин, використовуючи спеціальний
  шампунь проти блішок. Обов’язково дотримуйтесь інструкцій виробника. Використовуйте спеціальний гребінь, щоб позбутися від паразитів;
 • Слід ретельно пилососити килими і оббивку. Мішок від пилососа слід щільно закрити і винести з будинку відразу ж після збирання;
 • Відмінне природне засіб для боротьби з комахами – це деякі рослини, наприклад, пучки полину, сушений естрагон, також допоможе вивести бліх запах шавлії, відвар евкаліпта або пижма;
 • Щоб позбутися від паразитів в будинку, можна використовувати суміш соди і солі в рівних пропорціях, яку слід розсипати на ніч на килими і меблі, а вранці ретельно пропилососити;
 • Для профілактики слід влітку в жаркі дні виносити під прямі сонячні промені подушки і ковдри, а також килими, це допоможе позбутися від бліх та квартирних пилових кліщів.

Якщо жоден з вищевказаних способів не працює, то доведеться закликати до боротьби з комахами експертів, які швидко і професійно позбудуться від паразитів.

І не варто забувати про профілактику, подбайте про ретельного прибирання під’їздів та підвалів, як основних джерел проникнення бліх у житло.

Залишити коментар