Зелений чай підвищує або знижує тиск

Судячи з того, що ви зацікавилися, підвищує або знижує артеріальний тиск людини зелений чай, перемога над тиском поки не на вашій стороні. Цей чудовий напій завоював останнім часом заслужене визнання і масу шанувальників, можливо, за популярністю навіть обійшовши свого побратима — чорного.

Зелений чай кілька тисячоліть використовується в китайській народній медицині. На відміну від чорного, який проходить тривалий шлях ферментації, у зеленого більш короткий, всього 2 – 3 дні. Завдяки цьому дія напою на організм людини більш виражено. Звідси і маса різних міфів, також і про вплив його на тиск. Хтось стверджує, що знижує, і люди починають пити чай чи не літрами, щоб відрегулювати показники. Потім з’являються численні розмови, що при вживанні чаю тиск підвищується.

Вплив зеленого чаю на тиск

Отже, підвищує або знижує артеріальний тиск зелений чай? Однозначної відповіді на дане питання немає. Перш за все тому, що незважаючи на тисячолітню вживання напою, до кінця так і не вивчений. Тому науково обґрунтованих, та підтверджених дослідженнями фактів не є. І навіть більше: різні вчені, іноді з світовим ім’ям, висловлюють протилежну думку.

Будь-який чай, і зелений також, володіють прекрасними корисними властивостями. У його складі натуральні дубильні речовини, мікроелементи і вітаміни, різні амінокислоти і т. д. Але часто, компанії, що займаються продажем, перебільшують достоїнства того або іншого продукту, звеличуючи його якості. Здоров’я турбує кожного з нас, тому вплив зеленого чаю на показники тиску, багато в чому, не що інше, як маркетинговий хід.

Тут потрібно зрозуміти, що відхилення показників тиску відбувається з різних причин.

  • Більшість з них – це порушення нормальної роботи серця і судин.
  • Ще однією причиною підвищення показників тиску є вегетативні розлади, порушення тонусу судин.
  • Привести до підвищення тиску може захворювання нирок або порушення функції надниркових залоз.
  • Іноді причиною стає проблема з хребтом, травми, запалення і навіть порушення в роботі шлунково-кишкового тракту.
  • До причин високого тиску можна приєднати ті, які не викликані конкретним захворюванням — дистрофія м’язів при малорухомому способі життя, куріння, неправильне харчування.

Результатом всіх перерахованих вище причин може стати зниження або підвищення артеріального тиску.

Ну а все-таки, знижує чи зелений чай тиск? Давайте розбиратися.

У країнах, де зелений чай є традиційним, вчені проводять дослідження впливу напою на здоров’я людини. Приміром, у Китаї не так давно опублікували результати клінічних дослідів, що підтверджують, що у тих, хто регулярно вживають зелений чай, ризик виникнення гіпертонічної хвороби знижено на 60%. Вражаюча цифра, але фактів, які підтверджують, що тиск сильно знижується – ні.

Однозначно визначити, як подіє зелений чай у вашому випадку, не можна. Тут важливі причини виникнення високого тиску. До речі, для порівняння ви можете дізнатися про дії на артеріальний тиск чаю каркаде.

Чи знижує зелений чай тиск

Дію напою на показники артеріального тиску відбувається завдяки його хімічному складу. Я не буду торкатися всіх корисних властивостей зеленого чаю, давайте розглянемо ті з них, які впливають на тиск крові людини і можуть знизити або підвищити.

Перше, що потрібно констатувати: напій володіє натуральним сечогінною дією. Завдяки цьому з організму виводяться шкідливі речовини, стимулюються обмінні процеси, зміцнюється імунна система. Це властивість також надає свою роль у нормалізації і регулювання тиску.

Цей висновок підтримують японські вчені, які провели цікавий досвід. І результати його довели, що регулярне вживання напою знижує високий тиск. Експеримент тривав не один місяць, в ході його хронічні гіпертоніки чай пили регулярно, і всі відзначили зниження показників на 5 – 10%.

Але це при постійному вживанні зеленого чаю. Якщо ви будете випивати чашку напою час від часу, миттєвого результату не отримаєте – миттєвого ефекту не буде. Але про лікування гіпертонії в даному випадку мови йти не може. Це, швидше, допомога при основному лікуванні захворювання.

Чи підвищує тиск зелений чай

Завдяки своєму унікальному хімічному складу, зелений чай може не тільки знизити тиск, він його підвищує. Відбувається це із-за вмісту в його складі великої кількості кофеїну. За деякими відомостями, цієї речовини в напої в 4 рази більше, ніж в каві, приготовленого звичайним способом, якого побоюються гіпертоніки. Кофеїн при заварюванні чаю, стимулює нервову діяльність, і це відбивається на тиску.

І тут все залежить від ваших індивідуальних особливостей. Якщо ви схильні до підвищеного тиску з-за порушень в роботі серцевої системи, то кофеїн не матиме сильного дії, а ось його сечогінну властивість знизить тиск.

У гіпертоніків кофеїн стимулює роботу серця, і в результаті можливе лише короткочасне підвищення тиску, так як відбувається розширення судин. Використовуйте зелений чай, особливо, якщо з-за високих показників у вас виникла головний біль, але на великі результати не розраховуйте.

У випадку, якщо коливання показників пов’язано з вегето-судинними розладами або метеочутливість, то тиск трохи підвищиться через дії кофеїну. Про те, як швидко знизити в домашніх умовах високий тиск ви можете прочитати в іншої моєї статті.

У гіпотоніків інша картина: за допомогою кофеїну в норму приходить судинний тонус, збільшується число серцевих скорочень. І як результат – тиск підвищується, що для них важливо.

Але, для того, щоб підвищити тиск, потрібні комплексні заходи – хороший сон, рухова активність, регулярні прогулянки, правильне харчування. У число заходів входять також міцну каву з зеленим чаєм. Ще більше порад про допомогу собі в домашніх умовах при низькому тиску, читайте, перейшовши за посиланням.

При зниженому тиску кофеїн підсилює серцевий ритм, тонізує судини. В результаті тиск підвищується.

Увага! Передозування кофеїну може привести до протилежного ефекту, так що захоплюватися, і пити літрами ці напої не варто.

Як заварити зелений чай при низькому тиску

Якщо хочете підвищити низький тиск, потрібно так заварити зелений чай, щоб посилився зміст і дія в ньому кофеїну. Тому, заварюючи напій, дайте йому настоятися не менше семи хвилин.

Як заварити зелений чай при високому тиску

Бажаєте знизити високий тиск? Зробіть наступне: заваріть напій і настоюйте його не довше 1 – 2 хвилин.

Ну що, давайте робити висновок: виходячи з усього вищесказаного, на питання, знижує або підвищує зелений чай тиск, відповідь однозначна. Напій нормалізує показники тиску, але самостійно не чинить значного впливу. Робить це він тільки при комплексному підході до свого здоров’я, вносячи внесок у загальне оздоровлення організму.

І володіючи «букет» серйозних захворювань, що є причиною високого або низького тиску, вилікуватися чашкою чаю неможливо. Особливо, якщо більше нічим не лікуйтеся і не міняєте свій спосіб життя. Думаю, що це ви розумієте. Зрозуміло, що деякий позитивний вплив на ваше здоров’я зелений чай зробить, але панацеєю не стане.

Сподіваюся, що питання підвищує або знижує зелений чай тиск, для вас тепер знято. Пийте його в розумних межах і будьте здорові!

Залишити коментар